BIBLIOTEKA PUBLICZNA MIASTA I GMINY NOWY DWÓR GDAŃSKI
 
 
BIBLIOTEKA PUBLICZNA MIASTA I GMINY NOWY DWÓR GDAŃSKI
A | A  

82-100 Nowy Dwór Gdański
ul. Sikorskiego 23
+48.552472649
biblioteka.ndg@bpndg.orgPONIEDZIAŁEK11°° - 18°°
WTOREK11°° - 18°°
ŚRODA11°° - 18°°
CZWARTEK11°° - 18°°
PIĄTEK11°° - 18°°
SOBOTA9°° - 15°°


Inspektor Ochrony Danych
Tomasz Henzler
email: inspektor@cbi24.pl 

BIBLIOTEKA PUBLICZNA MIASTA I GMINY NOWY DWÓR GDAŃSKI
FILIA BIBLIOTECZNA W MARYNOWACH

82-100 Marynowy
ul. Nowodworska 29
tel.: 55 247-19-27
mail: filia.marynowy@bpndg.org
Kierownik Filii: Danuta Myszka

WTOREK - 10°° - 15°°
ŚRODA - 11°° - 17°°
CZWARTEK - 11°° - 17°°


CZYTELNIA INTERNETOWA CZYNNA W GODZINACH OTWARCIA BIBLIOTEKI

Droga książki od autora do czytelnika
dodano: 2014-10-15

10 października br. odbyła się lekcja biblioteczna dla uczniów kl. II, których gościliśmy wraz z wychowawczynią p. Bogusławą Jastrząb.

Uczniowie mieli dowiedzieć się jak powstaje książka. Bardzo przydatne były pomoce w postaci kartoników obrazujących kolejne etapy powstawania książki. Dzieci miały też okazję obejrzeć prezentację multimedialną, która zobrazowała długą drogę książki. Na koniec uczniowie sami ułożyli kartonikową drogę od autora do czytelnika. Chętnie również wysłuchali opowieści "Jesień liścia Jasia". Słuchając jej dzieci wykonały piękny "Las w kolorach jesieni", odbijając zebrane liście pastelami. Spotkanie zakończono wypożyczaniem książek i zabawami stolikowymi.
0_IMG_0959.JPG IMG_0961.JPG IMG_0966.JPG

Gdzie mieszka książka?
dodano: 2014-10-15

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego, filia biblioteczna w Marynowach wznowiła współpracę z miejscową szkołą. Pierwsi przybyli uczniowie kl. 0 ze swoją panią Urszulą Hajdamowicz. 8.10. 2014 r. grupa 15 uczniów przybyła do biblioteki po raz pierwszy. Wszyscy dokładnie obejrzeli bibliotekę. Szczególnie spodobał się dzieciom kącik dla najmłodszych czytelników. Wszyscy wypożyczyli książki. Oczywiście wcześniej zapisano nowych czytelników, którzy nie ukrywali płynącej z tego powodu radości. Na zakończenie dzieci otrzymały kolorowanki jesienne, z których planujemy zrobić wystawę w bibliotece.
IMG_0953.JPG IMG_0954.JPG IMG_0955.JPG

Wesołe lato w bibliotece
dodano: 2014-08-14

Jak co roku grupa dzieci i młodzieży spędza lato na wsi z biblioteką. Do stałych mieszkańców dołączają goście. Razem świetnie się bawimy z książką i nie tylko. Czytamy, chodzimy na wycieczki w poszukiwaniu ciekawych miejsc, zbieramy polne kwiaty czy bawimy się w plenerze. Wzorem malowanej wsi Zalipie próbujemy zdobić kwiatami plac zbaw. W bibliotece wykonujemy różne ciekawe prace, np. koszyczki z papierowej wikliny, eko- piórniki, zdobimy deski metodą decoupage, robimy tuczytajki, gniotki, kolaże roślinne czy w końcu wykorzystujemy rady na odpady. Mamy dużo ciekawych gier stolikowych, w tym nową "Kocham Cię, Polsko!". Powodzeniem cieszą się też komputery. Każdy chętny może skorzystać z Internetu. Mamy jeszcze wiele pomysłów na wesołe lato.
0_IMG_0690.JPG 1_IMG_0757.JPG 2_IMG_0776.JPG

Warto czytać książki, bo...
dodano: 2014-07-24

W czerwcu uczniowie kl. II w bibliotece w Marynowach wzięli udział w ankiecie czytelniczej, pod hasłem "Warto czytać książki, bo..." Dzieci otrzymały zakładki z wypisanym początkiem zdania i miały je dokończyć. Okazało się, że dzieci kochają książki i je cenią. Z ankiety wynika, że w dobie komputerów, książka zajmuje mocną pozycję w życiu dzieci. Większość uczniów nie ograniczyła się tylko do jednego wymaganego zdania.
0_IMG_0275.JPG

Do zobaczenia, do września
dodano: 2014-07-02

24 i 25 czerwca bibliotekę odwiedziły klasy I i II. Uczniowie wraz z wychowawcami panią Kamilą Żwirek i panią  Bogusławą Jastrząb przybyli pożegnać się z biblioteką i pracownią komputerową na czas wakacji (większość dzieci jest zamiejscowa). Wraz z panią Karoliną Kamińską z Centrum Komputerowego usłyszałyśmy wiele miłych słów i otrzymałyśmy piękne laurki. Biblioteka pożegnała szczególnie uroczyście uczniów kl. II, którzy kończą edukację w Marynowach i od września będą uczęszczać do Szkoły w Lubieszewie. Dzieci otrzymały "Listy biblioteki do uczniów kl. II", by nie zapomniały o czytaniu. Wszystkie dzieci obdarowano słodyczami.
0_IMG_0593.JPG 1_IMG_0605.JPG 2_IMG_0590.JPG

Żartobliwe wierszyki
dodano: 2014-06-05

5 czerwca do biblioteki w Marynowach zawitała grupa sześciolatków z wychowawczynią p. Aldoną Kuprasz. Była to ostatnia lekcja biblioteczna w roku szkolnym 2013/2014. Rozmawialiśmy na temat wesołych wierszyków dla dzieci. Na początku przypomnieliśmy sobie wierszyki - wyliczanki. Okazało się, że dzieci nawet nie wiedziały jak dużo znają wierszy typu "Sroczka kaszkę warzyła". Chórem szybko kończyły krótkie wierszyki zaczynane przez panią bibliotekarkę. Było wiele radości i śmiechu z przekręcanych niektórych wyliczanek. Później poznały wiersze znanych poetów i te najpiękniejsze, najbardziej lubiane - Jana Brzechwy. Z pomocą papierowych kukiełek zaprezentowano wiersz "Hipopotam". Na zakończenie spotkania dzieci potrafiły odróżnić poetę od pisarza i wiersz od prozy. Aby tradycji stało się zadość po wypożyczeniu książek, dzieci zajęły się ulubionymi zabawami i kolorowankami.
0_IMG_0250.JPG 1_IMG_0252.JPG 2_IMG_0262.JPG

Majowe Dni Książki w Marynowach
dodano: 2014-05-30

30 maja, zakończenie Majowych Dni Książki biblioteka Marynowy gościła ucz. kl. II z wychowawczynią p. Kamilą Żwirek. Podczas lekcji "Jak poszukujemy książki w bibliotece?" dzieci zapoznały się z układem książek na półkach według wieku i treści. Szczególnie zaciekawiły je książki z różnych dziedzin wiedzy. Poznały układ według światowego systemu dziesiętnego UKD od 0 do 9. Oswoiły się z sygnaturą (miejsce książki na półce) oraz katalogiem on-line. Praca w grupach i późniejsze wyszukiwanie książek do wypożyczenia, udowodniły, że uczniowie potrafią wykorzystać zdobytą wiedzę. Zawsze mogą też liczyć na pomoc bibliotekarza.
0_IMG_0239.JPG 1_IMG_0235.JPG 2_IMG_0242.JPG

W krainie czasopism
dodano: 2014-05-23

23 maja bibliotekę w Marynowach odwiedzili uczniowie kl. I z p. Bogusławą Jastrząb. Tematem spotkania były czasopisma dla dzieci. Rynek czasopism w Polsce jest bardzo bogaty, dlatego dzieci mają problemy z wyborem tych najbardziej wartościowych, które pomagają w nauce, a jednocześnie bawią. Dzieci zapoznały się z dwoma najciekawszymi czasopismami dla kl. I- III: "Świerszczykiem" i "Kumplem". Na wstępie uczniowie dowiedzieli się, co to są czasopisma, gazety i prasa. Dokonaliśmy wspólnego przeglądu wybranych numerów "Świerszczyka" i "Kumpla". Dzieci wiedzą już, co to jest stopka wydawnicza. Głośno przeczytaliśmy jedną z  przygód pewnej klasy I b z czasopisma "Kumpel" pt.: "Zasiedziałem się przed komputerem...". W ramach ćwiczeń grupowych dzieci wybrały najciekawsze strony i je zaprezentowały. Na pożegnanie pierwszoklasiści wypożyczyli czasopisma i otrzymali upominki - plakaty o zwierzętach.
0_IMG_0225.JPG 1_IMG_0231.JPG 2_IMG_0232.JPG

Majowe Dni Książki
dodano: 2014-05-19

8 maja Bibliotekę Marynowy,  z okazji Majowych Dni Książki,  odwiedziła kl.0 ze swoją panią Aldoną Kuprasz. Grupa 23 dzieci obejrzała ekspozycję "Dzieje książki" oraz wysłuchała (biorąc czynny udział w lekcji) wiadomości "Jak zbudowana jest książka?". Dzieci zapoznały się z nowymi pojęciami, jak: szata graficzna, okładka, obwoluta, karta tytułowa, trzon książki, grzbiet i spis treści. Z zainteresowaniem oglądały przygotowaną ekspozycję książek. Zachwycone były rozsuwaną książką pt. "Pociągi" oraz strasznym zakończeniem książeczki przyrodniczej pt. "Niesamowite prace zwierząt". Później wspólnie rozwiązaliśmy krzyżówkę sprawdzającą zdobyte wiadomości. Aby dzieci pamiętały o szanowaniu książki, wykonały dla siebie kolorowe zakładki - przypominajki. Na zakończenie wypożyczyły książki i w dobrych humorach, pożegnały bibliotekę "do miłego zobaczenia".

0_IMG_0193.JPG 1_IMG_0191.JPG 2_IMG_0223.JPG
Juliusz Słowacki - dzieciom
dodano: 2014-05-19

24 kwietnia w Bibliotece Marynowy odbyła się lekcja biblioteczna dla kl. II "Juliusz Słowacki - dzieciom". Uczniowie poznali kolejnego autora książek, tym razem nie tylko od bajek, ale twórcę wierszy bliskich naszej Ojczyźnie. Z pomocą komputera zaprezentowano wiersz "W pamiętniku Zofii Bobrówny". Dzieci przekonały się, że poezję można śpiewać, gdy wysłuchały utworu w wykonaniu Marka Grechuty. Na zakończenie spotkania każde dziecko otrzymało wydrukowany tekst wiersza i zadanie plastyczne do szkoły "Wiersze Juliusza Słowackiego w ilustracjach". 7 maja odbył się finał konkursu plastycznego zakończony rozdaniem dyplomów i słodyczy oraz wystawą prac. Zapraszamy do obejrzenia tej pięknej wystawy w bibliotece. 
0_IMG_0182.JPG 1_IMG_0174.JPG 2_IMG_0169.JPG
14 15 16
 
 
 
 
 
 
 
82-100 Nowy Dwór Gdański, ul. Sikorskiego 23, biblioteka.ndg@bpndg.org © Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Nowy Dwór Gdański odsłon:2286451