BIBLIOTEKA PUBLICZNA MIASTA I GMINY NOWY DWÓR GDAŃSKI
 
 
BIBLIOTEKA PUBLICZNA MIASTA I GMINY NOWY DWÓR GDAŃSKI
A | A  

82-100 Nowy Dwór Gdański
ul. Sikorskiego 23
+48.552472649
biblioteka.ndg@bpndg.orgPONIEDZIAŁEK11°° - 18°°
WTOREK11°° - 18°°
ŚRODA11°° - 18°°
CZWARTEK11°° - 18°°
PIĄTEK11°° - 18°°
SOBOTA9°° - 15°°


Inspektor Ochrony Danych
Tomasz Henzler
email: inspektor@cbi24.pl 

BIBLIOTEKA PUBLICZNA MIASTA I GMINY NOWY DWÓR GDAŃSKI
FILIA BIBLIOTECZNA W MARYNOWACH

82-100 Marynowy
ul. Nowodworska 29
tel.: 55 247-19-27
mail: filia.marynowy@bpndg.org
Kierownik Filii: Danuta Myszka

WTOREK - 10°° - 15°°
ŚRODA - 11°° - 17°°
CZWARTEK - 11°° - 17°°


CZYTELNIA INTERNETOWA CZYNNA W GODZINACH OTWARCIA BIBLIOTEKI

Majowe spotkania z książką
dodano: 2022-05-27

Biblioteka w Marynowach w Majowe Dni Książki gościła dzieci z miejscowego przedszkola. Grupa zerowa dowiedziała się, co czytały babcie, gdy były małe. Poznały autorkę wierszy dla dzieci - Marię Konopnicką i jej wierszowaną baśń "Na jagody". Wzorem małego Janka, bohatera opowieści, dzieci wykonały laurki dla swoich Mam.

Grupa najmłodsza wysłuchała opowieści o Elmerze, wyjątkowym słoniu w kolorową kratkę. Oczywiście musiała być wspólna praca plastyczna "Dzień Elmera". Każdy ozdobił swojego słonia i dołączył do stada.

Grupka dzieci otrzymała dyplomy za zebrany komplet naklejek. Wszystkie wypożyczyły książki i wpadły w wir ulubionych zabaw. Dziękujemy za miłe spotkania i zapraszamy.

a.JPG b.JPG c.JPG


W krainie magii
dodano: 2022-05-06

4 maja Bibliotekę w Marynowach odwiedzili uczniowie klasy I wraz z panią Kamilą Żwirek. Tematem spotkania była książka jako bilet do świata fantazji. 

Dzieci dowiedziały się, że czytanie książek ma wiele zalet,a jedną z nich jest właśnie magia. Za sprawą wyobraźni książka pozwala podróżować i trafiać do miejsc o jakich nawet nam się nie śniło.Przeczytaliśmy wzruszająca opowieść o sile wyobraźni i magii czytania - "Najwyższa na świecie wieża z książek" Rocio Bonilla.

Klasa obejrzała także wystawę "Dzieje książki" i z zainteresowaniem wysłuchała bardzo skróconej historii książki.

test_001.JPG test_002.JPG test_003.JPG

Zwyczaje i tradycje Świąt Wielkanocnych
dodano: 2022-04-14

W Wielkim Tygodniu bibliotekę w Marynowach odwiedziły Misie i Motylki z miejscowego przedszkola. Na spotkaniu dzieci poznały zwyczaje i tradycje wiosennych świąt. Było głośne czytanie, ulubione prace plastyczne, no i radosne szukanie Zajączka. Pytanie - był, czy nie był w bibliotece? Szybko okazało się, że nie zapomniał o naszych najmłodszych czytelnikach. Dzieci ze swoimi Paniami także pamiętały o bibliotece i zostawiły piękne podarki.

Wszystkim życzymy Wesołego Alleluja!

0.jpg 00.JPG 000.jpg

Serie książek w bibliotece w Marynowach
dodano: 2022-04-05

Ostatniego dnia marca, bibliotekę w Marynowach odwiedziła grupa sześciolatków. Na spotkaniu dzieci poznały różne serie książek dla najmłodszych i trochę starszych. Grupa poznała nazwy serii wydawniczych książek i z zapałem odszukiwała znaki ich graficzne. Głośno przeczytaliśmy książkę "O smoku spod Wawelu" z serii "Czytam sobie"

Na koniec dzieci rozwiązały krzyżówkę z hasłem: SERIA i w nagrodę otrzymały zawieszki z napisem "ZAJĘTE- CZYTAM SOBIE". Wszyscy wypożyczyli książki i otrzymali naklejki do swoich Kart Małego Czytelnika.

test_001.JPG test_002.JPG test_003.JPG

Tradycje Bożego Narodzenia
dodano: 2021-12-21

Święta zbliżają się wielkimi krokami, a w bibliotece w Marynowach już wesoło od gwaru dzieci oczekujących na te radosne dni. 16 grudnia do biblioteki zawitała grupa starszaków. Już od progu zachwytom nie było końca, bo przecież choinka i jaka piękna, a pod nią prezenty do wypożyczenia w ciemno (niespodziankę rozpakować można dopiero w domu).

Dzieci wysłuchały opowiadania "Tradycje Bożego Narodzenia" z książki  Anieli Cholewińskiej - Szkolik "Magiczne Święta". Każdy chciał dodać coś od siebie o świętowaniu w swoim domu.

Opowieściom nie było końca. Na koniec popłynęła piękna historia o Mikołaju Clement C. Moore "Noc wigilijna". Były też ulubione zajęcia plastyczne. Dzieci wykonały sukieneczki dla aniołków na swoje choinki. Była też wymiana życzeń i prezentów.

Spotkanie zakończyło się  wypożyczaniem książek i piękną kolęda odśpiewaną przez przemiłą grupkę.

IMG_0655.JPG IMG_0656.JPG IMG_0659.JPG

Mała Książka -Wielki Człowiek
dodano: 2020-10-23

W czwartek bibliotekę w Marynowach odwiedziły maluszki z miejscowego przedszkola. Dzieci przyszły ze swoimi Paniami, by wymienić książki. Biblioteka przywitała wszystkich wesołym wierszykiem Marii Konopnickiej "Stefek Burczymucha" i wystawą ciekawych książek. Przy wypożyczaniu książek, przedszkolaki otrzymały osobiste, bo imienne " Karty Małego Czytelnika" i w prezencie książki "Pierwsze czytanki dla..." oraz dla rodziców broszurki "Książką połączeni..." Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany pięknym dyplomem i drobnym upominkiem.

Pamiętajmy, że miłość do czytania jest prezentem na całe życie!

a.JPG b.JPG c.JPG

Z książką na wesoło
dodano: 2020-10-09

6 października do biblioteki w Marynowach zawitali przemili goście - najmłodsi czytelnicy z miejscowego przedszkola, którzy przybyli wraz z panią Danusią i panią Kasią. Dzieci obejrzały bibliotekę i śmiało odpowiadały na pytania bibliotekarza. Wiedziały co to jest biblioteka i jak szanować książki. Aktywnie wysłuchały głośno czytanej bajki Taro Miura "Maleńki król". Wyszukiwały bohatera na kolejnych stronach pięknie ilustrowanej książeczki, liczyły dzieci króla, tuptały jak żołnierze i świetnie przy tym się bawiły. Na koniec wykleiły maleńkiego króla, by zabrać go do przedszkola. Spotkanie zakończyło się radosnym wypożyczaniem książek.

1.JPG 2.JPG 3.JPG


Witamy po długiej przerwie!
dodano: 2020-09-24

22 września bibliotekę w Marynowach odwiedzili uczniowie klasy zerowej. Po długiej przerwie, nie tylko wakacyjnej, dzieci miały okazję przypomnieć sobie rolę biblioteki i zasady w niej panujące. Rozłożony dywan sam zaprosił młodych czytelników do głośnego czytania. Tym razem wybór padł na książkę "Dziwolągi" C. Leóna i C. Sitja Rubio. Ta, bardzo na czasie, książka obrazkowa opowiada o tym, co dzieje się ze zwierzętami, gdy ludzie (dziwolągi) wycinają las... Przeczytajcie, warto! Po ciekawej lekturze, wszyscy z radością wybierali nowe książki. Każdy z uczniów otrzymał zakładkę do książki z ciekawym cytatem, adresem internetowym biblioteki oraz harmonogramem otwarcia.

1.JPG 11.JPG 111.JPG


Biblioteka pod Chmurką w Marynowach
dodano: 2020-07-29

Lato tego roku jest szczególne dla nas wszystkich. Stąd też wyjątkowe wakacje w bibliotece, a raczej w Bibliotece pod Chmurką. Z powodu epidemii, dla zachowania bezpieczeństwa nas wszystkich, przenieśliśmy się z naszą aktywnością na podwórko przed biblioteką.

A co robimy?  - czytamy, malujemy, oklejamy i gramy (oczywiście z zachowaniem reżimu sanitarnego). No i oczywiście dużo się śmiejemy. Nie ma jak wakacje w miłym towarzystwie. Zapraszamy!    

IMG_0033.JPG IMG_0034.JPG IMG_0036.JPG

Od 27 lipca umożliwiamy Czytelnikom wolny dostęp do półek z książkami
(oczywiście z zachowaniem środków ostrożności - maseczki i dezynfekcja rąk!!!).

0.JPG 00.JPG 000.JPG


Pasowanie na czytelnika
dodano: 2020-03-06

"Przyrzekam szanować Cię i korzystać z Twoich rad i mądrości" - tak uroczyście, w pięknych galowych strojach, składali Książce przysięgę uczniowie klasy zerowej w bibliotece w Marynowach.

Na początek dzieci wysłuchały wzruszającej opowieści o sile wyobraźni i magii czytania z bajki  Bonilla R. „Najwyższa na świecie wieża z książek”. Później celująco zdały egzamin ze znajomości książek i z dumą wstąpiły w szeregi prawdziwych czytelników.

Nie zabrakło dyplomów, słodyczy i niespodzianek.

0_IMG_0006.JPG 1_IMG_0009.JPG 2_IMG_0011.JPG

2 3 4
 
 
 
 
 
 
 
82-100 Nowy Dwór Gdański, ul. Sikorskiego 23, biblioteka.ndg@bpndg.org © Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Nowy Dwór Gdański odsłon:2286385