BIBLIOTEKA PUBLICZNA MIASTA I GMINY NOWY DWÓR GDAŃSKI
 
 
BIBLIOTEKA PUBLICZNA MIASTA I GMINY NOWY DWÓR GDAŃSKI
A | A  

82-100 Nowy Dwór Gdański
ul. Sikorskiego 23
+48.552472649
biblioteka.ndg@bpndg.orgPONIEDZIAŁEK11°° - 18°°
WTOREK11°° - 18°°
ŚRODA11°° - 18°°
CZWARTEK11°° - 18°°
PIĄTEK11°° - 18°°
SOBOTA9°° - 15°°


Inspektor Ochrony Danych
Tomasz Henzler
email: inspektor@cbi24.pl 

BIBLIOTEKA PUBLICZNA MIASTA I GMINY NOWY DWÓR GDAŃSKI
FILIA BIBLIOTECZNA W MARYNOWACH

82-100 Marynowy
ul. Nowodworska 29
tel.: 55 247-19-27
mail: filia.marynowy@bpndg.org
Kierownik Filii: Danuta Myszka

WTOREK - 10°° - 15°°
ŚRODA - 11°° - 17°°
CZWARTEK - 11°° - 17°°


CZYTELNIA INTERNETOWA CZYNNA W GODZINACH OTWARCIA BIBLIOTEKI

Czas na choinkę
dodano: 2022-12-20

15 grudnia biblioteka w Marynowach gościła dwie grupy przedszkolne, które wraz ze swoimi Paniami przybyły złożyć świąteczne życzenia. Na spotkaniu, przy choince, dzieci aktywnie słuchały opowiadania o obrzędach i zwyczajach w czasie Godów w Polsce - od wigilii przez Boże Narodzenie aż do Trzech Króli. Przedszkolaczki, mimo niewielu lat, sporo wiedziały i uzupełniały snutą opowieść. Z radością ozdobiły ekologiczne bombki i zabrały je do udekorowania przedszkolnej choinki. Były wzajemne życzenia,prezenty i wypożyczanie nie tylko świątecznych książek.

00_001.jpg 00_002.jpg 00_003.jpg

Dzień Pluszowego Misia
dodano: 2022-11-28

25 listopada w bibliotece w Marynowach świętowały pluszowe misie. Dzieci z miejscowego przedszkola przyszły ze swoimi ulubionymi przytulankami, by uczcić Światowy Dzień Pluszowego Misia. Najpierw zawitała maleńka grupka 3 i 4 latków, później grupa zerowa. Wszystkie dzieci z ciekawością wysłuchały prezentacji multimedialnej o misiach. Tu dowiedziały się, dlaczego groźne niedźwiedzie stały się wzorem dla najmilszych przytulanek. Najmłodsi wysłuchali bajki Davida Mellinga "Kto przytuli Misia Tulisia", a starszaki opowieści Marcina Mortki "Tappi i urodziny niedźwiedzia Brzuchacza". Odśpiewano 100 lat dla misiów.Były zajęcia plastyczne z misiami, zabawy, słodkości, wypożyczanie książek z misiem w roli głównej. Grupka dumnych czytelników odebrała też dyplomy "Mała Książka - Wielki Człowiek".

000.jpg 000_1.jpg 000_2.jpg

Witaminki
dodano: 2022-11-17

15 listopada w bibliotece w Marynowach odbył się konkurs czytelniczy "Witamin wszyscy potrzebujemy, w warzywach i owocach je znajdziemy". "Misie" z miejscowego przedszkola dowiedziały się jak ważne są witaminy mieszkające w warzywach i owocach. Wysłuchały ulubionych wierszy Jana Brzechwy "Na straganie" i "Warzywa" Juliana Tuwima, by potem śpiewająco odgadywać zagadki owocowo-warzywne. Na koniec z zapałem zamykały witaminki w słoikach, robiąc pieczątki z owoców. W nagrodę wszyscy otrzymali zdrowe musy z owoców i warzyw.

00_001.jpg 00_002.jpg 00_003.jpg


Spotkania z książką
dodano: 2022-11-03

Pod koniec października do biblioteki w Marynowach zawitały"Misie" i "Motylki" z miejscowego przedszkola. Maluszki wysłuchały bajki Sophie Blackall "Kot Maruda" i dowiedziały się, że czytanie uszczęśliwia. Opowieść zakończyła się wspólną pracą plastyczną i wypożyczaniem książek. Na koniec niespodzianka dla grupki nowych czytelników. W ramach programu "Mała Książka - Wielki Człowiek" dzieci otrzymały"Karty Małego Czytelnika" i podarunki książkowe.

Grupa starszaków podczas wizyty dowiedziała się jak ważny jest alfabet w bibliotece. Dzieci wysłuchały opowieści, na podstawie książki Jadwigi Kozieradzkiej "Dzieci taty Abecadła". Tajemniczości opowiadaniu dodały kij deszczowy i kalimba. Grupa zerowa chętnie pokolorowała alfabet od A do Z i z radością zabrała prace do przedszkola.

00_001.jpg 00_002.jpg 00_003.jpg


Powakacyjne spotkania z książką
dodano: 2022-09-29

We wrześniu bibliotekę w Marynowach odwiedziły dzieci z miejscowego przedszkola. 

Najpierw zawitały przesympatyczne "Misie ", które z ciekawością obejrzały całą bibliotekę. Wszystkie dzieci z radością wypożyczyły książki i wspólnie przypomniały (szczególnie tym nowym czytelnikom) jak o nie dbać.

Starszaki, czyli grupa zerowa nie pozostała w tyle i też zaliczyła wizytę w bibliotece.

Oczywiście było czytanie na dywanie i to bardzo aktywne. Dzieci świetnie bawiły się z książką Herve Tulleta "Och!" Było przyciskanie, skakanie, wspinanie się, zjeżdżanie,..., a to wszystko w książce. Nie zabrakło OCH-ów, ACH-ów , ŁAŁ-ów i innych wymyślonych przez dzieci dźwięków.Na koniec "Motylki" czarowały kropki, tworząc z nich ptaki i inne cuda.

Wesołe spotkanie zakończyło się wypożyczaniem książek.

00_001.jpg 00_002.jpg 00_003.jpg

Lato 2022 w bibliotece
dodano: 2022-07-27

Wakacje w bibliotece w Marynowach już na półmetku. Tu każdy znajdzie coś dla siebie. We wtorki spotykamy się z ciekawymi książkami, w środy bawimy się plastycznie, a w czwartki królują gry stolikowe.
Zobaczcie sami jak kreatywnie spędzamy czas. Zapraszamy!

a.jpg b.jpg c.jpg


Julian Tuwim i Jan Brzechwa na wesoło
dodano: 2022-06-23

Tuż przed wakacjami w bibliotece w Marynowach odbyły się wesołe spotkania z poezją Juliana Tuwima i  Jana Brzechwy. Jednego dnia "Misie" bawiły się wierszem "Rzepka", innego "Motylki" wierszem "Kaczka dziwaczka".

Szkole Podstawowej w Lubieszewie z oddziałem zamiejscowym w Marynowach, dziękujemy za wspaniałą współpracę w minionym roku szkolnym.

002.JPG 003.JPG 010.jpg

Od 28 czerwca zapraszamy dzieci od lat 7 na "Kreatywne wakacje w bibliotece".

Majowe spotkania z książką
dodano: 2022-05-27

Biblioteka w Marynowach w Majowe Dni Książki gościła dzieci z miejscowego przedszkola. Grupa zerowa dowiedziała się, co czytały babcie, gdy były małe. Poznały autorkę wierszy dla dzieci - Marię Konopnicką i jej wierszowaną baśń "Na jagody". Wzorem małego Janka, bohatera opowieści, dzieci wykonały laurki dla swoich Mam.

Grupa najmłodsza wysłuchała opowieści o Elmerze, wyjątkowym słoniu w kolorową kratkę. Oczywiście musiała być wspólna praca plastyczna "Dzień Elmera". Każdy ozdobił swojego słonia i dołączył do stada.

Grupka dzieci otrzymała dyplomy za zebrany komplet naklejek. Wszystkie wypożyczyły książki i wpadły w wir ulubionych zabaw. Dziękujemy za miłe spotkania i zapraszamy.

a.JPG b.JPG c.JPG


W krainie magii
dodano: 2022-05-06

4 maja Bibliotekę w Marynowach odwiedzili uczniowie klasy I wraz z panią Kamilą Żwirek. Tematem spotkania była książka jako bilet do świata fantazji. 

Dzieci dowiedziały się, że czytanie książek ma wiele zalet,a jedną z nich jest właśnie magia. Za sprawą wyobraźni książka pozwala podróżować i trafiać do miejsc o jakich nawet nam się nie śniło.Przeczytaliśmy wzruszająca opowieść o sile wyobraźni i magii czytania - "Najwyższa na świecie wieża z książek" Rocio Bonilla.

Klasa obejrzała także wystawę "Dzieje książki" i z zainteresowaniem wysłuchała bardzo skróconej historii książki.

test_001.JPG test_002.JPG test_003.JPG

Zwyczaje i tradycje Świąt Wielkanocnych
dodano: 2022-04-14

W Wielkim Tygodniu bibliotekę w Marynowach odwiedziły Misie i Motylki z miejscowego przedszkola. Na spotkaniu dzieci poznały zwyczaje i tradycje wiosennych świąt. Było głośne czytanie, ulubione prace plastyczne, no i radosne szukanie Zajączka. Pytanie - był, czy nie był w bibliotece? Szybko okazało się, że nie zapomniał o naszych najmłodszych czytelnikach. Dzieci ze swoimi Paniami także pamiętały o bibliotece i zostawiły piękne podarki.

Wszystkim życzymy Wesołego Alleluja!

0.jpg 00.JPG 000.jpg

2 3 4
 
 
 
 
 
 
 
82-100 Nowy Dwór Gdański, ul. Sikorskiego 23, biblioteka.ndg@bpndg.org © Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Nowy Dwór Gdański odsłon:2620618