BIBLIOTEKA PUBLICZNA MIASTA I GMINY NOWY DWÓR GDAŃSKI
 
 
BIBLIOTEKA PUBLICZNA MIASTA I GMINY NOWY DWÓR GDAŃSKI
A | A  

82-100 Nowy Dwór Gdański
ul. Sikorskiego 23
+48.552472649
biblioteka.ndg@bpndg.orgPONIEDZIAŁEK11°° - 18°°
WTOREK11°° - 18°°
CZWARTEK11°° - 18°°
PIĄTEK11°° - 18°°
SOBOTA9°° - 15°°


Inspektor Ochrony Danych
email: szkolenia-bhp@wp.pl
tel./fax. 55 233 56 80
tel. kom. 501 593 977
 

BIBLIOTEKA PUBLICZNA MIASTA I GMINY NOWY DWÓR GDAŃSKI
FILIA BIBLIOTECZNA W JAZOWEJ

82-100 Jazowa 63
tel.: 55 246-10-89
mail: filia.jazowa@bpndg.org
Kierownik Filii: Renata Sionkowska


PONIEDZIAŁEK - 10°° - 17°°
CZWARTEK - 12°° - 17°°
PIĄTEK - 12°° - 17°°

CZYTELNIA INTERNETOWA CZYNNA W GODZINACH OTWARCIA BIBLIOTEKI 


Wakacje w Jazowej
dodano: 2019-08-19

Tego lata w bibliotece w Jazowej gwarno i ciekawie. A to czary mary paluszkami (za pomocą farb wyczarowaliśmy prawdziwe obrazy), a to podróż z Nelą Małą Podróżniczką i nawet własnoręcznie wykonane pyszne i zdrowe kanapki. Magia mydlanych baniek urzekła wszystkich. Był też czas na sprawy poważne – poznaliśmy zasady bezpiecznego wypoczynku podczas wakacji. Zadbaliśmy też o kondycję fizyczną podczas zabaw ruchowych. Dużo frajdy mieliśmy także podczas zabawy w „kinetycznej piaskownicy”. Żeby dać chwilę wytchnienia nieustannie zajętym komputerom graliśmy w planszówki, wykonaliśmy bukiet polnych kwiatów i wyruszyliśmy w świat owadów (oczywiście z książką). Naszymi rysunkami, malowankami, wyklejankami wakacyjnie przyozdobiliśmy Bibliotekę. Bo u nas zawsze musi być pięknie i kolorowo!

01_13.jpg 02_12.jpg 5.jpg

Ferie 2019 w bibliotece
dodano: 2019-03-02

Podczas ferii w bibliotece w Jazowej zabaw i atrakcji nie zabrakło: bajkowe przedstawienie, Walentynki, wygibasy z grą "Wygibajtus", rozgrywki o tytuł mistrza w grze w warcaby, gry, konkursy i nie tylko. Zbudowaliśmy też osadę z klocków, którą zaludniliśmy postaciami z masy solnej. A potem wyścigi - kto pierwszy zje ciastko. Szkoda, że ferie tak krótko trwają. Na szczęście biblioteka jest czynna cały rok!

0_xx.jpg 1_yy.jpg 20190214_133940.jpg
 
🙂
Wakacyjne wspomnienia
dodano: 2018-09-10

Kolejny raz przekonaliście się o tym, że wakacje w towarzystwie książek wcale nie muszą być nudne. Dlatego też staraliśmy się stanąć na wysokości zadania i sprostać Waszym oczekiwaniom.  Zaproponowaliśmy więc wszechstronny program, w którym każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Nasza wakacyjna przygoda trwała ponad miesiąc. W  bibliotece czekało wiele atrakcji - zabawy integracyjne, zabawy literackie, czytanie na dywanie, czytanie pod chmurką, głośne czytanie wybranych baśni i bajek, zabawy muzyczno-ruchowe oraz zajęcia plastyczno-techniczne.

Zaczęliśmy zabawę od tygodnia z bezpiecznymi wakacjami, dużo rozmawialiśmy o bezpieczeństwie podczas kąpieli wodnych i słonecznych, o bezpieczeństwie na drodze. Wykonaliśmy mnóstwo plakatów edukacyjnych, przypomnieliśmy sobie wszystkie numery alarmowe.

Następny tydzień spędziliśmy z egzotycznymi zwierzętami, było mnóstwo bajkowych kolorów i ogrom pozytywnej energii. Wykonaliśmy ciekawe prace - żyrafy wchodzą do szafy, życie na safari, Lew - król zwierząt, malowaliśmy rosnącymi farbami.

W tygodniu z owocowym zawrotem głowy było pysznie, zdrowo i kolorowo… Rozmawialiśmy o owocach, mogliśmy zobaczyć oraz posmakować owoce krajowe i egzotyczne. Wykonaliśmy m.in. arbuzowe słoiki, truskawki malowane cukrem, wisienki na torcie, owocowy koktajl.

Z kolei bajkowy tydzień, to hasło pod którym kryło się wiele atrakcji przygotowanych na tegoroczne zajęcia. Świat fantazji, magii i kolorów, tylko sobie wyobraźcie ile było dobrej zabawy i pozytywnych  uniesień.

Podczas tygodnia przyjaźni i dobroci dowiedzieliśmy się w jaki sposób możemy pomagać zwierzętom, dlaczego warto być miłym oraz dlaczego tak ważne jest przestrzeganie zasad i norm społecznych. Napisaliśmy przepis na dobrego przyjaciela. To był dla nas czas refleksji i podsumowań.

Wakacyjny czas był pełen inspiracji, różnorodnych doświadczeń, robiliśmy rzeczy małe i duże, dla siebie i dla innych. Zobaczcie sami :

0_IMG_6220.JPG 1_IMG_6225.JPG 2_IMG_6240.JPG

Ferie zimowe w Jazowej
dodano: 2018-02-21

Jak to zawsze bywa „Wszystko co dobre, szybko się kończy” - a w szczególności ferie zimowe
Jednak najważniejsze są miłe wspomnienia, a tych z pewnością uczestnikom ferii w naszej BIBLIOTECE nie zabraknie.

Nasze biblioteczne spotkania rozpoczęliśmy od zabaw integracyjnych przy muzyce i mini konkursów literackich.

Mieliśmy dużo zajęć  plastycznych, na których wykonywaliśmy: serduszkowe rozmaitości, kartki walentynkowe z liścikami, zimowe drzewa, pingwiny z lodowej krainy, wesołe bałwanki, lodowe krajobrazy, Królową Śniegu a także świętowaliśmy dzień płatka śniegowego.

Zadbaliśmy o to, żeby dzieci kojarzyły książki nie tylko z nudną lekturą, a postrzegały ją jako źródło rozrywki i dobrej zabawy. Dlatego zorganizowaliśmy zajęcia literackie i głośne czytanie, pisaliśmy listy do Pani Zimy. Bawiliśmy się w teatrzyk kukiełkowy i zabawy paluszkowe.

Ponadto odbyły się zajęcia promujące zdrowy styl życia (szaszłyki owocowe) i bezpieczne zabawy z komputerem.

Dzieci również rozwiązywały krzyżówki, rebusy, grały w liczne gry planszowe. Pogoda nam dopisała, zatem odbyliśmy kilka „mroźnych spacerów”.

Dziękujemy wszystkim dzieciom za udział w zajęciach w BIBLIOTECE, wielkie zaangażowanie i ogromną dawkę uśmiechu.

000_0.jpg 001_6.jpg 002_7.jpg

Biblioteka pachnąca pierniczkami
dodano: 2018-01-12

Boże Narodzenie to szczególny czas dla dzieci, czas wspólnych przygotowań i świątecznych zawirowań. W naszej bibliotece zawsze panuje radosna atmosfera, pachnie choinką ;) i pierniczkami. Ubieranie choinki to dla nas prawdziwa przyjemność i świetna zabawa, ale mieliśmy również wiele pracowitych dni, np. dzień pieczenia i dekorowania pierniczków (chociaż to przecież też dobra zabawa!!!). Wykonywaliśmy wiele świątecznych ozdób z papieru, z masy sodowej oraz świątecznych stroików.

000_b.JPG 001_a.JPG 002_c.JPG

Wieczór czarów i magii
dodano: 2017-12-12

W ostatni listopadowy wieczór  NASZA BIBLIOTEKA  zamieniła się w krainę magii.

Było dużo dobrej zabawy, wróżb i konkursów. Na początku dzieci  poznały tradycję wróżb andrzejkowych, dowiedziały się kim był św. Andrzej i jak  obchodziły ten wieczór nasze prababcie.  

Dużo uśmiechu sprawiło dzieciom poznanie imion swoich przyszłych małżonków. Następnie rzucaliśmy monetą do miski, aby sprawdzić czy nasze marzenia się spełnią.  Zabawa z jabłkami przyniosła również wiele radości, poznaliśmy naszą szczęśliwą cyfrę, zawód …

Zobaczcie sami co się jeszcze u nas ciekawego wydarzyło ;)

Ten wyjątkowy wieczór czarów i magii zakończył się słodkim poczęstunkiem.

24204805_1414076162034574_1064116477_n.jpg 24581211_1414073062034884_64622407_n.jpg 24726945_1414075182034672_1228960935_n.jpg

Mój przyjaciel Miś
dodano: 2017-12-11

Jak co roku w naszej bibliotece Święto Pluszowego Misia obchodzone jest bardzo szczególnie. Tego dnia każde dziecko przynosi swojego najlepszego przyjaciela - Misia. Ważnym punktem tej uroczystości jest czytanie bajek o naszych kochanych Misiach.
Było również dużo innych atrakcji, takich jak: malowanie widelcem, doczepianie muszki, rzucanie do celu, łowienie misiowego przysmaku, „Misiowy berek”, zabawa w „chowanego Misia”.

1.jpg 2.jpg 24740475_1414086152033575_982788367_n.jpg

Kolorowa jesień
dodano: 2017-11-13

W naszej bibliotece można się świetnie bawić niezależnie od pory roku. Nam i ponura jesień nie jest straszna. Nieważne czy ktoś jest początkującym czy zaawansowanym miłośnikiem komputerów, czy interesuje się zajęciami literackimi czy plastycznymi. Nieważne czy jest chłopakiem czy dziewczyną. Dzieci mogą u nas rozwijać swoje zainteresowania i umiejętności. A i dla najmłodszych zawsze coś ciekawego się znajdzie. Mamy wiele fajnych gier planszowych, zabaw edukacyjnych i relaksacyjnych. U nas mali odkrywcy poznawali tajemnice kosmosu, mieli przyjemność poznać mieszkańców innej galaktyki ;)  Mieliśmy liczne warsztaty jesienne (powstały jesienne arcydzieła z kolorowych liści, kasztanów, szyszek, żołędzi, kukurydzy, jarzębiny).

To tylko nieliczne propozycje, z których dzieci mogą u nas skorzystać. Przyjazna atmosfera i dużo pozytywnej energii to główne zasady naszej współpracy. Wystarczy  tylko  zabrać ze sobą odrobinę wyobraźni, szczyptę talentu i ogromną ilość dobrego humoru.  
Zapraszamy
0.jpg 1.jpg 2.jpg

Wspomnienie lata
dodano: 2017-11-13

00.jpg 01.jpg 02.jpg
Wszytko co jest piękne
dodano: 2017-07-28

Dzieci są bardzo ciekawe świata, interesują się wszystkim co je otacza. Ciągle zadają pytania - po co?, dlaczego?, co to jest? Warto wykorzystać ten czas na zaspokojenie ich ciekawości. Bardzo pomocne mogą się okazać spacery, podziwianie przyrody…

A co My mogliśmy podziwiać jak nie nasz piękny Nogat J Warto dzieciom pokazywać wszytko co jest piękne w naszej okolicy.

0_aa.jpg 1_dd.jpg 2_ll.jpg

Cykl zajęć „Mały Kucharz” zaczęliśmy od pogadanki na temat zdrowego odżywiania się… a skończyliśmy na… 

Co tu dużo pisać, przekonajcie się sami:

01.jpg 02.jpg 03.jpg

Zajęcia i gry komputerowe w naszej bibliotece to baaardzo atrakcyjny sposób spędzania wolnego czasu. Pamiętajmy, że komputer to nowoczesne narzędzie edukacyjne. Ułatwia naukę i stwarza możliwość edukacji przez zabawę. Jednak używany nieumiejętnie może stanowić przyczynę poważnych problemów. Dzieci również chętnie przeglądają czasopisma, w których można znaleźć wiele ciekawych opowiadań, historyjek obrazkowych, zabaw, rebusów i krzyżówek.

0_104.jpg 100.jpg 101.jpg

Warto pamiętać, że zajęcia plastyczne to nie tylko kartka papieru, ale to tysiące możliwości tworzenia ze wszystkiego co znajdziemy wokół.  Kreatywne prace plastyczne wzbogacają osobowość dziecka, rozwój wyobraźni i zdolności manualnych.

Gdy za oknem zimno, deszczowo, gdy Nam smutno …Dobrze się wtedy sprawdzi zabawa masą solną. Jest to rewelacyjny pomysł za zwalczenie nudy. Samo wyrabianie ciasto dostarcza dużo frajdy, a późniejsze modelowanie to zajęcie, które pochłonie dziecko na kilka dłuższych chwil ;)

Kolejnym miłym zajęciem jest malowanie… u Nas bardzo popularne jest malowanie palcami i rękami (ponieważ nie boimy się pobrudzić). Jest to świetny sposób na ćwiczenie rączek a do tego pobudza wyobraźnię i sprawia mnóstwo radości.

Lubimy również ze sobą rywalizować, ale zawsze gramy fair. Idealnie się tu sprawdzają kręgle albo gry planszowe.

Czas u nas szybko płynie i w bardzo przyjemnej atmosferze.
Dziękujemy Wszystkim DZIECIOM i ich OPIEKUNOM za mile spędzony czas, i prosimy o więcej…

000_a.jpg 001_1cc.jpg 002_1ni.jpg
1 2 3
 
 
 
 
 
 
 
82-100 Nowy Dwór Gdański, ul. Sikorskiego 23, biblioteka.ndg@bpndg.org © Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Nowy Dwór Gdański odsłon:741251