BIBLIOTEKA PUBLICZNA MIASTA I GMINY NOWY DWÓR GDAŃSKI
 
 
BIBLIOTEKA PUBLICZNA MIASTA I GMINY NOWY DWÓR GDAŃSKI
A | A  

82-100 Nowy Dwór Gdański
ul. Sikorskiego 23
+48.552472649
biblioteka.nowydworgd
@poczta.internetdsl.pl


WYPOŻYCZALNIA DLA DOROSŁYCH

CZYTELNIA

CZYTELNIA INTERNETOWA

ODDZIAŁ DLA DZIECI


ZAPRASZAMY


PONIEDZIAŁEK11°° - 18°°
WTOREK11°° - 18°°
CZWARTEK11°° - 18°°
PIĄTEK11°° - 18°°
SOBOTA9°° - 15°°
 
Coś śmiesznego do czytania
dodano: 2018-01-10

W środę uczniowie klasy II A ze Szkoły Podstawowej Nr 1 uroczyście obchodzili Dzień Słomki do Picia bawiąc się przy tym wybornie, a dobrą zabawę podsycała "Świnka Malinka i słoń Leon" Mo Willemsa - polecamy szczególnie początkującym Czytelnikom, ale i zaawansowani mogą się zachwycić! Zwięzłość wypowiedzi, dobry żart i świetne rysunki - to prawdziwe atuty nie tylko tej serii książeczek dla dzieci. Na pożegnanie i „my tu jeszcze wrócimy”, każdy z młodych Czytelników wypożyczył „coś śmiesznego do czytania”. Do zobaczenia wkrótce!

0_IMG_3715.JPG 1_IMG_3763.JPG 2_IMG_3759.JPG

Kultura Buduje Mosty
dodano: 2017-12-12

Miło nam przekazać w ręce naszych Czytelników książki, które otrzymaliśmy w darze od The Bridge Foudation. Kanadyjski bestseller Arlette Cousture „Dzieci stamtąd” - powieść o losach powojennych emigrantów z Krakowa szukających lepszego życia za oceanem, trafił do nas w ramach charytatywnego przedsięwzięcia, w którym wzięły udział szkoły, firmy i osoby indywidualne. Ponad 100 ton makulatury - to równowartość funduszy zebranych w polsko-kanadyjskiej kampanii Stop Kulturze Marnotrawienia, zrealizowanej przez Fundację The Bridge. Pozyskane środki zamieniły się w 2000 książek, które trafiły do bibliotek powiatowych w całej Polsce. Książka jest dostępna we wszystkich naszych placówkach.
Dziękując The Bridge Foundation wraz z nią życzymy Czytelnikom miłej lektury!

Z Mamą i Tatą w krainę książek
dodano: 2017-11-23

Nowodworskie przedszkolaki biorą udział w projekcie "Z książką na start" realizowanym przez naszą bibliotekę we współpracy z Fundacją Metropolia Dzieci. Na dobry czytelniczy start dzieci uczestniczą w czytelniczo aktywizujących warsztatach. Potem otrzymują Paszport Biblioteczny i w prezencie książeczkę na dobry start. Książka służy do czytania ;), a paszport do zbierania pieczątek Od teraz wszystko zależy od Rodziców, ponieważ każde odwiedziny w bibliotece zakończone wypożyczeniem książki zwiększają ilość pieczątek w paszporcie, a zebranie całej ich kolekcji oznacza otrzymanie dyplomu Superczytelnika
Ale wiadomo przecież, że nie o sam dyplom chodzi, a przede wszystkim o
wspólne z Rodzicami podróże w krainę książek.
Zapraszamy!

00_01.jpg 01_02.jpg 02_04.jpg

We współpracy z Polskim Związkiem Niewidomych
dodano: 2017-11-06

Od 14 października w Czytelni naszej biblioteki, co sobotę,  odbywa się szkolenie dla początkujących w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego prowadzone przez Polski Związek Niewidomych Okręg Pomorski z zakresu podstawowej obsługi komputera i innych urządzeń elektronicznych (np. tablet, udźwiękowiony telefon itp.) ułatwiających życie osobom z dysfunkcją wzroku. Dlatego też na 4 komputerach w naszej Czytelni Internetowej zainstalowaliśmy program NVDA, który dzięki wbudowanej obsłudze syntezy mowy oraz brajla, pozwala osobom niewidomym i niedowidzącym korzystać z komputera.

0_IMG_1216.jpg 1_IMG_1217.jpg 2_IMG_1236.jpg

Drodzy Rodzice!
dodano: 2017-10-25

Z wielką przyjemnością informujemy, że Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Nowy Dwór Gd. przystąpiła do projektu Fundacji Metropolia Dzieci ”Z książką na start”. Projekt skierowany jest do dzieci w wieku do 6 lat i ich rodziców, w celu stworzenia im okazji do wspólnego aktywnego spędzania czasu, nawiązania bliskich relacji poprzez rozmowy o książkach i ich bohaterach, ale także edukacji w zakresie spotkania z książką, kultury czytania i korzystania z biblioteki.

Dzieci które przystąpią do projektu otrzymają Paszport Małego Czytelnika oraz ciekawą książeczkę. W Paszporcie Mały Czytelnik będzie zbierał pieczątki za każdą wizytę zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki, a po uzbieraniu 10 pieczątek otrzyma imienny dyplom potwierdzający jego czytelnicze zainteresowania

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty i dania Waszym dzieciom szansy na rozwijanie kreatywności, obcowania z książką i spotkania w bibliotece - miejscu przyjaznemu każdemu dziecku!

więcej informacji na temat projektu>>0_IMG_1251.jpg 1_IMG_1254.jpg 2_IMG_1260.jpg

Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych 2017
dodano: 2017-10-11

Biblioteka nasza, w ramach Programu Wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”, priorytet 1 - Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych, otrzymała w tym roku dotację wysokości 14400 zł, za które wzbogacimy zbiory biblioteki w Nowym Dworze oraz w: Marynowach, Lubieszewie, Kmiecinie, Jazowej i Marzęcinie.

0_IMG_1176.jpg 1_IMG_1197a.jpg 2_IMG_1177.jpg

„Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”, priorytet 1 - Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych jest realizowany ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, którego celem jest wzmocnienie aktywności czytelniczej w bibliotekach publicznych poprzez kreowanie wzrostu liczby wypożyczanych publikacji oraz wzrostu liczby czytelników bibliotek publicznych. Szczególny nacisk został położony na budowanie nawyków czytelniczych poprzez stały dopływ nowości wydawniczych, możliwość systematycznej aktualizacji zasobów, a w konsekwencji zwiększenie oferty czytelniczej dla użytkowników bibliotek.

0_logo Ministerstwa KiDzN.jpg 1_logo BN 2016.jpg 2_logo NPRCz 2016.jpg

Paczka Literacka
dodano: 2017-09-28

Właśnie przed chwilą dotarły do nas książki, które otrzymaliśmy z projektu „Paczka Literacka” zorganizowanego przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz Wydawnictwo Agora.
4 pakiety po 21 książek i 2 audiobooki zasilą księgozbiór biblioteki nowodworskiej oraz jej filii w Kmiecinie, Marynowach i Marzęcinie. Pośród tytułów między innymi: „Reporterka” Jacka Antczaka i Hanny Krall, „Nie wierzę w życie pozaradiowe” Marka Niedźwieckiego czy „Laska nebeska” Mariusza Szczygła. Książki lada chwila będą dostępne w Wypożyczalni dla Dorosłych oraz filiach w Kmiecinie, Marynowach i Marzęcinie. Serdecznie zapraszamy do korzystania z naszych zbiorów!

0_IMG_7924.jpg 1_PACZKA_LITERACKA_fala.jpg 2_IMG_7932.jpg

Kto się boi wilków?
dodano: 2017-09-27

Dziś rozpoczęliśmy nowy w nowym roku szkolnym cykl zajęć „Czytająca Szkoła”. Bohaterem dzisiejszego spotkania był król lasu - wilk! Kto się boi wilków?  Na pewno nie  uczniowie kl. II a z SP 1 i na pewno nie Nusia, bohaterka książek Piji Lindenbaum. Razem z Nusią przyjrzeliśmy się bliżej wilkom, dowiedzieliśmy się, że mieszkają całkiem niedaleko - można je spotkać na Wysoczyźnie Elbląskiej, „ zawędrowaliśmy” nawet do Yellowstone żeby poznać trudne słowo - reintrodukcja. A potem wypożyczaliśmy książki, całe mnóstwo książek. Czego i Wam życzymy!

0_IMG_7837.JPG 1_IMG_6102.JPG 2_IMG_6125.JPG

Narodowe Czytanie 2017
dodano: 2017-09-05

W sobotę 2 września w Czytelni naszej Biblioteki odbyła się szósta już odsłona Narodowego Czytania. Tym razem w atmosferze literackiej kawiarenki czytaliśmy „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego.

Akcja Narodowe Czytanie, której celem jest propagowanie arcydzieł literatury polskiej odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta RP. Zapoczątkował ją w 2012 r. Prezydent Bronisław Komorowski lekturą „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. Potem czytaliśmy kolejno fragmenty: dzieł Aleksandra Fredry (2013), „Trylogii” Henryka Sienkiewicza (2014), „Lalki” Bolesława Prusa (2015) i „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza (2016).

0_IMG_1077.jpg 2_IMG_1030.jpg IMG_1024.jpg


1 2 3
 
 
 
 
 
82-100 Nowy Dwór Gdański, ul. Sikorskiego 23, biblioteka.nowydworgd@poczta.internetdsl.pl © Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Nowy Dwór Gdański odsłon:438162