BIBLIOTEKA PUBLICZNA MIASTA I GMINY NOWY DWÓR GDAŃSKI
 
 
BIBLIOTEKA PUBLICZNA MIASTA I GMINY NOWY DWÓR GDAŃSKI
A | A  

82-100 Nowy Dwór Gdański
ul. Sikorskiego 23
+48.552472649
biblioteka.nowydworgd
@poczta.internetdsl.plPONIEDZIAŁEK11°° - 18°°
WTOREK11°° - 18°°
CZWARTEK11°° - 18°°
PIĄTEK11°° - 18°°
SOBOTA9°° - 15°°


Inspektor Ochrony Danych
email: szkolenia-bhp@wp.pl
tel./fax. 55 233 56 80
tel. kom. 501 593 977
 
Jak mawiał Carl Jung
dodano: 2018-03-09

Kameralne, sympatyczne i efektywne – tak w skrócie wyglądały warsztaty po raz pierwszy organizowane przez Bibliotekę Publiczną pt. „Nauczyciele nauczycielom – warsztaty przy kawie”.

W Oddziale dla Dzieci  spotkały się osoby zaangażowane, pełne pomysłów i chęci do polepszania swojego warsztatu pracy. Uczestnicy warsztatów wymienili doświadczenia m. in. Na temat jak można rozwijać funkcje językowe, spostrzeżeniowe: wzrokowe, słuchowe i motoryczne u młodszych dzieci i uczniów oraz jak usprawnić współdziałanie między tymi funkcjami. Nie zabrakło ciekawych i konkretnych zabaw i gier matematycznych czy rozwijających mowę i myślenie.

Już planujemy kolejne warsztaty, bądźcie czujni i nie przegapcie świetnej okazji do kreatywnego spotkania J Jak mawiał Carl Jung, zwany optymistycznym psychologiem i filozofem: „Jeśli jesteś utalentowanym człowiekiem, to nie znaczy, że coś otrzymałeś. To znaczy, że możesz coś dać”.

0_IMG_4713.JPG 1_IMG_4694.JPG 2_IMG_4750.JPG

Nauczyciele nauczycielom – warsztaty przy kawie
dodano: 2018-03-01

Zapraszamy do biblioteki wszystkich pozytywnie nawiedzonych nauczycieli nauczania przedszkolnego oraz wczesnoszkolnego (choć oczywiście każdego ochotnika przyjmiemy z otwartymi ramionami) na samodoskonalące warsztaty. Cel? Po-zimowe ładowanie akumulatorów i rozbudowanie bazy pomysłów do pracy z dziećmi na czas wiosny. Zapewniamy salę, kawę oraz wspaniałą atmosferę. Reszta należy do Was Drodzy Nauczyciele: przypomnijcie sobie, które z Waszych zajęć wzbudziło najwięcej fajnych emocji u uczniów, wybierzcie te elementy zajęć, które chcielibyście „podać dalej”. Może to być konkretna metoda lub technika pracy, może być po prostu sposób wprowadzenia wiersza lub piosenki czy ciekawa zabawa matematyczna – to Wy decydujecie. Nasze warsztaty będą miały formę, w której „każdy uczy każdego”. Skąd taki pomysł? Wiemy, że jest mnóstwo wspaniałych nauczycieli, którzy poszukują i dobrze bawią się w pracy. Szkoda, żeby ta wiedza przepadła lub została tylko z Wami. Podajcie ją dalej! My zrobimy to samo! Przy okazji świetna zabawa i integracja gwarantowane

Pierwsze spotkanie w sobotę 3 marca od godz. 10

Konkurs poetycki
dodano: 2018-02-13


Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Grójcu po raz 38 organizuje Ogólnopolski Konkurs Poetycki „O Laur Jabłoni”. Jego celem jest inspirowanie do aktywności twórczej i zachęcenie twórców nieprofesjonalnych
do wypowiadania się przez poezję.

W imieniu organizatorów zapraszamy do udziału!

Czekają nagrody!

regulamin konkursu>>Przyłączcie się do nas!
dodano: 2018-02-02

Ferie trwają w najlepsze, więc w Oddziale dla Dzieci wesoło i gwarno. Znamy już Boogi-woogi, wiemy co kryje ludzkie ciało, tablety i komputery nie mają przed nami tajemnic. Gramy w Dobble, Uno, Angry Birds, Tabu i w co tylko jeszcze chcemy, a farbami, kredkami, klejem, nożyczkami wyczarowujemy całe światy.

Podczas balu przebierańców w tany ruszyli rycerze, księżniczki, żółwie ninja, diabełki i wielu innych egzotycznych gości.

Przed nami jeszcze cały tydzień ferii!!! I wiele pysznej zabawy. Wszystkich chętnych gorąco zapraszamy. Przyłączcie się do nas!

0_IMG_8498.JPG 1_IMG_8827.JPG 2_IMG_8522.JPG

Goście w mundurach
dodano: 2018-02-02

Dziś w Oddziale dla Dzieci mieliśmy miłych gości – funkcjonariuszy Straży Granicznej z Krynicy Morskiej, którzy opowiedzieli nam o swojej pracy, pokazali różne ciekawe przedmioty, którymi posługują się na co dzień, strzegąc pobliskiej granicy, a nawet pozwolili nam się nimi „pobawić”. Bo kto z Was miał kiedyś na sobie kamizelkę kuloodporną? Albo trzymał w ręku najprawdziwszy pistolet i kajdanki? Albo oglądał świat przez noktowizor?

A my, dzięki naszym gościom, mogliśmy

000_IMG_1071.JPG 0_IMG_8741.JPG 1_IMG_8746.JPG

Plan Pracy Ferie 2018.pdf
Coś śmiesznego do czytania
dodano: 2018-01-10

W środę uczniowie klasy II A ze Szkoły Podstawowej Nr 1 uroczyście obchodzili Dzień Słomki do Picia bawiąc się przy tym wybornie, a dobrą zabawę podsycała "Świnka Malinka i słoń Leon" Mo Willemsa - polecamy szczególnie początkującym Czytelnikom, ale i zaawansowani mogą się zachwycić! Zwięzłość wypowiedzi, dobry żart i świetne rysunki - to prawdziwe atuty nie tylko tej serii książeczek dla dzieci. Na pożegnanie i „my tu jeszcze wrócimy”, każdy z młodych Czytelników wypożyczył „coś śmiesznego do czytania”. Do zobaczenia wkrótce!

0_IMG_3715.JPG 1_IMG_3763.JPG 2_IMG_3759.JPG

Kultura Buduje Mosty
dodano: 2017-12-12

Miło nam przekazać w ręce naszych Czytelników książki, które otrzymaliśmy w darze od The Bridge Foudation. Kanadyjski bestseller Arlette Cousture „Dzieci stamtąd” - powieść o losach powojennych emigrantów z Krakowa szukających lepszego życia za oceanem, trafił do nas w ramach charytatywnego przedsięwzięcia, w którym wzięły udział szkoły, firmy i osoby indywidualne. Ponad 100 ton makulatury - to równowartość funduszy zebranych w polsko-kanadyjskiej kampanii Stop Kulturze Marnotrawienia, zrealizowanej przez Fundację The Bridge. Pozyskane środki zamieniły się w 2000 książek, które trafiły do bibliotek powiatowych w całej Polsce. Książka jest dostępna we wszystkich naszych placówkach.
Dziękując The Bridge Foundation wraz z nią życzymy Czytelnikom miłej lektury!

Z Mamą i Tatą w krainę książek
dodano: 2017-11-23

Nowodworskie przedszkolaki biorą udział w projekcie "Z książką na start" realizowanym przez naszą bibliotekę we współpracy z Fundacją Metropolia Dzieci. Na dobry czytelniczy start dzieci uczestniczą w czytelniczo aktywizujących warsztatach. Potem otrzymują Paszport Biblioteczny i w prezencie książeczkę na dobry start. Książka służy do czytania ;), a paszport do zbierania pieczątek Od teraz wszystko zależy od Rodziców, ponieważ każde odwiedziny w bibliotece zakończone wypożyczeniem książki zwiększają ilość pieczątek w paszporcie, a zebranie całej ich kolekcji oznacza otrzymanie dyplomu Superczytelnika
Ale wiadomo przecież, że nie o sam dyplom chodzi, a przede wszystkim o
wspólne z Rodzicami podróże w krainę książek.
Zapraszamy!

00_01.jpg 01_02.jpg 02_04.jpg

We współpracy z Polskim Związkiem Niewidomych
dodano: 2017-11-06

Od 14 października w Czytelni naszej biblioteki, co sobotę,  odbywa się szkolenie dla początkujących w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego prowadzone przez Polski Związek Niewidomych Okręg Pomorski z zakresu podstawowej obsługi komputera i innych urządzeń elektronicznych (np. tablet, udźwiękowiony telefon itp.) ułatwiających życie osobom z dysfunkcją wzroku. Dlatego też na 4 komputerach w naszej Czytelni Internetowej zainstalowaliśmy program NVDA, który dzięki wbudowanej obsłudze syntezy mowy oraz brajla, pozwala osobom niewidomym i niedowidzącym korzystać z komputera.

0_IMG_1216.jpg 1_IMG_1217.jpg 2_IMG_1236.jpg

1 2 3
 
 
 
 
 
82-100 Nowy Dwór Gdański, ul. Sikorskiego 23, biblioteka.nowydworgd@poczta.internetdsl.pl © Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Nowy Dwór Gdański odsłon:462848