BIBLIOTEKA PUBLICZNA MIASTA I GMINY NOWY DWÓR GDAŃSKI
 
 
BIBLIOTEKA PUBLICZNA MIASTA I GMINY NOWY DWÓR GDAŃSKI
A | A  

82-100 Nowy Dwór Gdański
ul. Sikorskiego 23
+48.552472649
biblioteka.ndg@bpndg.orgPONIEDZIAŁEK11°° - 18°°
WTOREK11°° - 18°°
CZWARTEK11°° - 18°°
PIĄTEK11°° - 18°°
SOBOTA9°° - 15°°


Inspektor Ochrony Danych
email: szkolenia-bhp@wp.pl
tel./fax. 55 233 56 80
tel. kom. 501 593 977
 
Mikołajki w Oddziale dla Dzieci
dodano: 2018-12-11

Zaczęliśmy się od wspólnego ubierania choinki. Żeby Mikołaj mógł do nas trafić - kodowaliśmy mu drogę na macie Mistrzów Kodowania. No i trafił z małym czekoladowym prezentem dla każdego. Widać byliśmy grzeczni…😊 Gry, zabawy i konkursy rozpaliły atmosferę. Poczytaliśmy też o tym pierwszym Mikołaju - biskupie, od którego wszystko się zaczęło. Była też przerwa na małe co nieco.

0_a.jpg 1_b.JPG 20181206_143243.jpg

Kodujemy w bibliotece
dodano: 2018-12-04

Uczniowie kl. II  ze Szkoły Podstawowej nr 2 uczestniczą w organizowanym w bibliotece cyklu zajęć pt: „Gry offline”. Podczas listopadowego spotkania uczniowie tworzyli kod na zbudowanie wieży z kubeczków, na podstawie figur geometrycznych z Tangramu układali różne kształty zwierząt i przedmiotów, rozszyfrowywali i układali kody z klocków Denisa, a także na macie Mistrzów Kodowania pomogli Jasiowi i Małgosi znaleźć najkrótszą drogę do domu.

0_IMG_0773.JPG 1_IMG_0768.JPG 2_IMG_0795.JPG

Andrzejki
dodano: 2018-12-04

W piątkowe andrzejkowe popołudnie Oddział dla Dzieci przeobraził się w krainę czarów i przepowiedni. I to tylko tych dobrych. Z andrzejkową dobrą wróżbą i słodką przekąską samych dobrych wróżb i ich spełnienia życzymy wszystkim!

0_IMG_0981.JPG 1_IMG_0985.JPG 2_IMG_0998.JPG

Zakup nowości wydawniczych do bibliotek - edycja 2018
dodano: 2018-11-26

Zapraszamy do półek z nowościami!

W tym roku Biblioteka nasza otrzymała dotację wysokości 15000 zł w ramach Programu Wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”, priorytet 1 - Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych, za które wzbogaciliśmy zbiory biblioteki w Nowym Dworze oraz w: Marynowach, Lubieszewie, Kmiecinie, Jazowej i Marzęcinie.

„Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”, priorytet 1 - Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych jest realizowany ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, którego celem jest zwiększenie atrakcyjności oferty bibliotek publicznych poprzez zwiększenie udziału nowości wydawniczych w zbiorach bibliotek, wzrost dostępności książek, czasopism, multimediów, wydawnictw nutowych i kartograficznych w zbiorach bibliotek publicznych.

0_IMG_0726.JPG 1_IMG_0739.JPG 2_IMG_0958.JPG
100 lat Niepodległej
dodano: 2018-11-13

W piątek, 9 listopada, w Oddziale dla Dzieci naszej Biblioteki odbył się konkurs recytatorski z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Po wspólnym, uroczystym odśpiewaniu hymnu państwowego, młodzi wykonawcy deklamowali między innymi: "Katechizm polskiego dziecka" Władysława Bełzy, "Barwy ojczyste" Czesława Janczarskiego, "Tu wszędzie Polska" Tadeusza Kubiaka, "Serce naszych serc" Ewy Skarżyńskiej. Wysiłki recytatorów oceniało Jury w składzie: pani Ewa, Daria, Kinga, Ola oraz pani Agnieszka (jako "ciało doradcze") i wyłoniło zwycięzców. Pierwsze miejsce zajął Oskar za brawurowe wykonanie wiersza Tadeusza Kubiaka. Zaraz za nim na miejscach 2 i 3 uplasowały się Ola i Julia. Wszystkim wykonawcom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie.

0_IMG_0884.JPG 1_IMG_0943.JPG 2_IMG_0954.JPG

200 książek do wygrania
dodano: 2018-10-15

Nasza Biblioteka bierze udział w konkursie „200 książek do wygrania”. Konkurs polega na oddawaniu głosów na stronie https://novaedita.com/konkurs/ (głosy można oddawać wielokrotnie w ciągu dnia, tylko trzeba odświeżyć powyższą stronę). Konkurs trwa do 7 listopada.
Bardzo prosimy o oddawanie głosów na naszą Bibliotekę.
Im więcej oddanych głosów, tym więcej wygranych książek!

ZNAMY FINALISTÓW POMORSKIEJ NAGRODY LITERACKIEJ!
dodano: 2018-10-11

W roku stulecia Odzyskania Niepodległości w uznaniu
dla twórczej pracy i licznych dokonań pomorskich pisarzy,
a także wydawców książek, w trosce o dalszy rozwój pomorskiego piśmiennictwa i czytelnictwa, o podtrzymanie
i rozszerzanie miłości do literatury, Samorząd Województwa Pomorskiego ustanowił Pomorską Nagrodę Literacką
„Wiatr od morza”. czytaj więcej >>

Wyróżnienie w kategorii „Literacka książka roku” otrzymała Martyna Bunda za powieść pt. „Nieczułość”. Za „Pomorską książkę roku” uznano „Gdańsk protestancki w epoce nowożytnej: w 500-lecie wystąpienia Marcina Lutra” T. 1, Eseje, stworzoną pod red. Edmunda Kizika i Sławomira Kościelaka.
Z kolei nagrodę za „Całokształt pracy literackiej” otrzymał Stefan Chwin. Podczas gali przyznano również pierwszą Kaszubską Nagrodę Literacką za rok 2017. Jej laureatem został Stanisław Janke.

Warsztaty przy kawie
dodano: 2018-10-09 „Zainteresowany” mózg to równie zainteresowany uczeń – dlatego tuż przed Dniem Nauczyciela, w czwartek 11 października, zapraszamy do Oddziału dla Dzieci na kolejne samodoskonalące warsztaty dla pozytywnie nawiedzonych nauczycieli nauczania przedszkolnego oraz wczesnoszkolnego z cyklu „Warsztaty przy kawie”. Tym razem myślimy o muzyce, ruchu i małej, tyciej wręcz, inscenizacji. Podczas warsztatów praktycznych pokażemy jak – już najmłodsze dzieci – uczyć w przyjemny i efektywny dla nich sposób. Przyjdźcie ze swoimi sprawdzonymi sposobami, my podzielimy się swoimi.

Warsztaty są bezpłatne.
Znajdź stypendium dopasowane do Ciebie
dodano: 2018-10-01Jesteś uczniem, studentem lub doktorantem? Pasjonujesz się sportem? A może masz artystyczną duszę? Sprawdź możliwości finansowania swojego dalszego rozwoju! Polska i zagraniczna oferta stypendiów jest ogromna, a programy realizowane przez różnego typu instytucje, skierowane są do bardzo zróżnicowanych grup odbiorców.

Fundacja Dobra Sieć od 9 lat aktywnie działa, aby informacja o dostępnych programach stypendialnych dotarła do jak najszerszego grona młodych ludzi. Dzięki serwisowi www.mojestypendium.pl informuje o wszystkich programach stypendialnych, w tym  oferowanych przez stowarzyszenia, fundacje, samorządy, uczelnie i firmy. Strona jest bazą aktualnych ofert stypendialnych, staży oraz konkursów naukowych i artystycznych, skierowaną do uczniów, studentów, doktorantów oraz osób utalentowanych artystycznie lub sportowo. W bazie serwisu mojestypendium.pl zgromadzono do tej pory aż 9800 informacji dotyczących stypendiów, grantów i konkursów!

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego i akademickiego zachęcamy do  zapoznania się z bardzo atrakcyjnymi ofertami stypendialnymi dla studentów, uczniów oraz młodych naukowców.

W serwisie www.mojestypendium.pl można znaleźć:

  • Bazę aktualnych stypendiów, staży i konkursów
  • Artykuły o stypendiach i grantach
  • Regulacje prawne dotyczące przyznawania stypendiów
  • Wskazówki, jak starać się o stypendia
  • Listę organizatorów programów stypendialnych
  • Badania rynku stypendialnego
  • Porady dla instytucji przyznających stypendia.

Zapraszamy do odwiedzenia serwisu www.mojestypendium.pl! Serwis powstał w 2006 r. Prowadzony jest przez Fundację Dobra Sieć w partnerstwie z Polsko-Amerykańską  Fundacją Wolności.Narodowe Czytanie 2018
dodano: 2018-09-10

W sobotę, 8 września, tym razem w Oddziale dla Dzieci naszej Biblioteki, spotkaliśmy się już siódmy raz z okazji ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie. Po „Panu Tadeuszu”, utworach Aleksandra Fredry,  Sienkiewiczowskiej „Trylogii”, „Lalce” B. Prusa, „Quo vadis” H. Sienkiewicza i „Weselu” St. Wyspiańskiego nadszedł czas na „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego. Tym razem w role lektorów wcielili się i fragmenty powieści przeczytali m.in.: Rafał Kubacki, zastępca burmistrza Nowego Dworu Gdańskiego, Wojciech Krawczyk – przewodniczący Rady Miejskiej w Nowym Dworze Gdańskim,  Małgorzata Borowska-Leszczyszyn – dyrektor Szkoły Podstawowej w Lubieszewie, Andrzej Kasperek - nowodworski pisarz i pedagog. Dziękujemy także innym uczestnikom, którzy przeczytali wybrane przez siebie fragmenty utworu. Specjalne podziękowania dla Żaklin i Moniki – naszych młodziutkich Czytelniczek, na które zawsze możemy liczyć. Szczególne podziękowania chcemy złożyć także Uczniom Szkoły Podstawowej nr 1, którzy pod okiem swoich Nauczycieli, specjalnie z okazji Narodowego Czytania, przygotowali piękne, własnoręcznie wykonane plakaty! Na koniec wszyscy, którzy przynieśli swoje egzemplarze „Przedwiośnia” opieczętowali je pamiątkową pieczęcią, którą otrzymaliśmy z Kancelarii Prezydenta RP. I tradycyjnie otrzymali Certyfikat Uczestnictwa - potwierdzenie udziału w VII edycji Narodowego Czytania. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i zapraszamy do kolejnej lektury!

0_IMG_7060.JPG 1_IMG_7079.JPG 2_IMG_7085.JPG

2 3 4
 
 
 
 
 
82-100 Nowy Dwór Gdański, ul. Sikorskiego 23, biblioteka.ndg@bpndg.org © Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Nowy Dwór Gdański odsłon:602934