BIBLIOTEKA PUBLICZNA MIASTA I GMINY NOWY DWÓR GDAŃSKI
 
 
BIBLIOTEKA PUBLICZNA MIASTA I GMINY NOWY DWÓR GDAŃSKI
A | A  

82-100 Nowy Dwór Gdański
ul. Sikorskiego 23
+48.552472649
biblioteka.ndg@bpndg.orgPONIEDZIAŁEK11°° - 18°°
WTOREK11°° - 18°°
CZWARTEK11°° - 18°°
PIĄTEK11°° - 18°°
SOBOTA9°° - 15°°


Inspektor Ochrony Danych
email: szkolenia-bhp@wp.pl
tel./fax. 55 233 56 80
tel. kom. 501 593 977
 
Ferie 2019 w bibliotece
dodano: 2019-02-26

Ferie mijają szybko, ale te spędzone w bibliotece na długo pozostają w pamięci. W miłej gromadzie przyjaciół podczas ciekawych zajęć nie było czasu na nudę. Był bal przebierańców, zadebiutował Nowodworski Klub Kabaretowy, dowiedzieliśmy się co to jest powódź i jak się przed nią zabezpieczyć, jak rozwiązać sudoku, zagrać w statki i jak zaprogramować Photonka. Wylosowaliśmy także imiona dla naszych robocików - od teraz nie są anonimowe – to po prostu Bimo, Tatiana i Kacper. Wykazaliśmy także swoje talenty, nie tylko plastyczne podczas choćby lepienia z masy solnej czy tworzenia Walentynek, ale także aktorskie, piosenkarskie, taneczne i wiele innych podczas bibliotecznego „Mam Talent”. Chcecie zobaczyć naszą bitwę na „śnieżki”? Do obejrzenia innych relacji zapraszamy na naszego fb.

No i przede wszystkim nie zabrakło czytania książek – przecież biblioteka to ich królestwo!

0_1.jpg 10.jpg 11.jpg

Ferie 2019
dodano: 2019-02-04

Kodowanie w bibliotece
dodano: 2019-02-04

Całkiem niedawno przyjechały do nas małe robociki – Photony – wraz z całym oprzyrządowaniem, które pozwoli nam się z nimi komunikować i je programować. Są to 3 tablety, 3 gry edukacyjne Scottie Go! No i oczywiście 3 roboty Phonton! A wszystko to dzięki udziałowi naszej biblioteki w projekcie  "Kodowanie w bibliotece". Projekt „Kodowanie w Bibliotece” jest częścią Programu Rozwoju Bibliotek,  przedsięwzięcia Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności prowadzonego przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. J

Już niedługo naszą ofertę „Gry offline - podstawy kodowania”  wzbogacimy o zajęcia z użyciem nowo nabytego sprzętu.

Kodowanie, programowanie – bywa nazywane „trzecim językiem”, który warto znać oprócz języka ojczystego i przynajmniej jednego języka obcego, by odnaleźć się dziś na rynku pracy. Jest to też umiejętność uważana za jedną z ważniejszych kompetencji XXI wieku. Przydaje się nie tylko w branżach technologicznych, ale tez w innych dziedzinach, niekoniecznie związanych z naukami ścisłymi. Warto mieć – przynajmniej podstawowe – umiejętności programistyczne, by móc zrozumieć współczesny świat i zachodzące w nim zmiany. Ucząc się programowania lepiej poznajemy cyfrową rzeczywistość, która nas otacza, bardziej świadomie posługujemy się nowymi technologiami, a przede wszystkim - pewniej i bezpieczniej korzystamy z wszechobecnych elektronicznych urządzeń i usług.

0_IMG_1919.JPG 1_IMG_1110.JPG 2_IMG_1922.JPG

KOS w bibliotece
dodano: 2019-01-28

W sobotę, 26 stycznia, w filiach bibliotecznych w Marzęcinie i Marynowach gościliśmy młodych artystów z Krainy Otwartej Sztuki – nowodworskiej prywatnej szkoły muzycznej prowadzonej przez Ewelinę Szulc i Tomasza Stroynowskiego. KOS wg zapowiedzi z plakatu miał przedstawić kolędy i nie tylko. Jak się okazało, tych "i nie tylko" było zdecydowanie więcej. I to jakich! I w jakim wykonaniu! Często trudne teksty i wcale niełatwe utwory. Zagrane i wyśpiewane z wielkim zaangażowaniem. Młodzi muzycy zaprezentowali bardzo różnorodny repertuar: od kolędy „Wśród nocnej ciszy”, którą ochoczo podjęła publiczność, poprzez brazylijskie utwory etniczne aż po autorskie kompozycje młodych artystów. Wielkie brawa dla wykonawców i ich mentorów!

Po raz kolejny udowodniliśmy, że biblioteka nie zawsze musi być świątynią szeptu i skupienia, ale jest też miejscem świetnej i wcale nie tak cichej zabawy.

0_IMG_0000.ytb 1_IMG_0904.JPG 2_IMG_1175.JPG

KOS w bibliotece
dodano: 2019-01-21

dodano: 2019-01-15


Rodzinie, bliskim oraz współpracownikom tragicznie zmarłego
Pana Prezydenta Gdańska
Pawła Adamowicza
składamy najgłębsze wyrazy współczucia

Dyrektor i Pracownicy Biblioteki Publicznej
Miasta i Gminy Nowy Dwór Gdański
W związku z wydarzeniami ostatnich dni oraz ogłoszoną na terenie gminy Nowy Dwór Gdański żałobą, pragniemy poinformować, że koncert dzieci z Krainy Otwartej Sztuki zaplanowany na 19 stycznia zostanie przeniesiony na następną sobotę tj. 26 stycznia.
Wszystkich lubiących dobrą muzykę w wykonaniu najmłodszych zapraszamy na koncerty KOSa czyli Krainy Otwartej Sztuki, które odbędą się 19 stycznia 2019 (sobota) w filiach bibliotecznych w Marynowach i Marzęcinie. Dzieci z prywatnej szkoły muzycznej prowadzonej przez Ewelinę Szulc i Tomasza Stroynowskiego zaśpiewają kolędy (i nie tylko). Wszystkich pragnących posłuchać młodych artystów zapraszamy do biblioteki w Marynowach na godz. 12.00 i do biblioteki w Marzęcinie na godz. 13.30.Kodowanie w bibliotece
dodano: 2018-12-31Jesteśmy jedną ze 113 bibliotek w Polsce, które zakwalifikowały się do II rundy programu „Kodowanie w bibliotece”. Dzięki temu już niedługo wzbogacimy się o sprzęt do nauki kodowania - tablety, gry edukacyjne Scottie Go! i roboty Photon. Będziemy także brać udział w szkoleniach na temat kodowania, aby wzbogacić naszą ofertę edukacyjną. A wszystko to w ramach Programu Rozwoju Bibliotek.

Pora przedstawić naszych bohaterów:
Kim jest Photon? to interaktywny robot edukacyjny, który poprzez aplikację mobilną oraz powiązane z nią doświadczenia i eksperymenty wprowadza dzieci w świat nowych technologii.
więcej>
A ScottieGo! to gra do nauki podstaw programowania dla dzieci.
więcej >

Z niecierpliwością oczekujemy przybycia naszych interaktywnych przyjaciół!

Wesołych Świąt!
dodano: 2018-12-18Informujemy, że 24 grudnia – w Wigilię Bożego Narodzenia – biblioteka będzie nieczynna.

Jak kubeczki pomagają zrozumieć komputery 😊
dodano: 2018-12-17

Dzisiejsze zajęcia z klasą II z cyklu "Gry offline" były głównie skupione na zabawach z kubeczkami, które świetnie sprawdzają się w zabawach z kodowania. Czytaliśmy wspólnie książkę pt.: "Kropka" Petera Reynoldsa. Następnie układaliśmy kubeczki według koloru naklejonych na nie kropek. Rozwiązaliśmy sudoku. Sprawdziliśmy nasz refleks i układaliśmy kubeczki według określonego kodu. Dowiedzieliśmy się też, jak zapisać liczbę arabską w systemie dwójkowym, czyli w języku komputerów. Na koniec pożyczyliśmy sobie Wesołych Świąt a uczniowie zaśpiewali kolędę.

0_IMG_1053.JPG 1_IMG_1062.JPG 2_IMG_1058.JPG

Mikołajki w Oddziale dla Dzieci
dodano: 2018-12-11

Zaczęliśmy się od wspólnego ubierania choinki. Żeby Mikołaj mógł do nas trafić - kodowaliśmy mu drogę na macie Mistrzów Kodowania. No i trafił z małym czekoladowym prezentem dla każdego. Widać byliśmy grzeczni…😊 Gry, zabawy i konkursy rozpaliły atmosferę. Poczytaliśmy też o tym pierwszym Mikołaju - biskupie, od którego wszystko się zaczęło. Była też przerwa na małe co nieco.

0_a.jpg 1_b.JPG 20181206_143243.jpg

2 3 4
 
 
 
 
 
 
 
82-100 Nowy Dwór Gdański, ul. Sikorskiego 23, biblioteka.ndg@bpndg.org © Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Nowy Dwór Gdański odsłon:741235