BIBLIOTEKA PUBLICZNA MIASTA I GMINY NOWY DWÓR GDAŃSKI
 
 
BIBLIOTEKA PUBLICZNA MIASTA I GMINY NOWY DWÓR GDAŃSKI
A | A  

82-100 Nowy Dwór Gdański
ul. Sikorskiego 23
+48.552472649
biblioteka.ndg@bpndg.orgPONIEDZIAŁEK11°° - 18°°
WTOREK11°° - 18°°
ŚRODA11°° - 18°°
CZWARTEK11°° - 18°°
PIĄTEK11°° - 18°°
SOBOTA9°° - 15°°


Inspektor Ochrony Danych
Tomasz Henzler
email: inspektor@cbi24.pl 

BIBLIOTEKA PUBLICZNA MIASTA I GMINY NOWY DWÓR GDAŃSKI
FILIA BIBLIOTECZNA W JAZOWEJ

82-100 Jazowa 63
tel.: 55 246-10-89
mail: filia.jazowa@bpndg.org
Kierownik Filii: Renata Sionkowska


PONIEDZIAŁEK - 12°° - 17°°
WTOREK - 12°° - 17°°

CZYTELNIA INTERNETOWA CZYNNA W GODZINACH OTWARCIA BIBLIOTEKI 


Andrzejkowe wróżenie
dodano: 2016-12-05

Andrzejki to zabawa, wróżby i swawole!
30 listopada w Bibliotece w Jazowej dzieci miały okazję wziąć udział w ANDRZEJKOWEJ zabawie.
Odwiedziła nas również Cyganka Madalena ;) ;) ;)
Specjalnie na ten dzień zostały przygotowane różne wróżby. Dzieci ustawiały kolejno swoje buty, poznawały swoje przyszłe zawody.
Jednak największym zainteresowaniem cieszyły się SERCA wycięte z papieru, na którym były wypisane imiona. Dzieci przekłuwały szpilką serca z imionami swoich przyszłych wybranków ;) Dużym powodzeniem cieszyły się również filiżanki, dzięki którym dzieci poznały swoją przyszłość.
Pamiętajcie, że w ANDRZEJKI wszystkie wróżby naprawdę się spełniają ;)

000_C.JPG 001_B.jpg 002_A.JPG

Strasznie straszna zabawa
dodano: 2016-11-03

HALLOWEEN jest wspaniałą okazją do urządzenia przyjęcia dla dzieci.

W naszej bibliotece zawsze dużo się dzieje, więc i tym razem nie mogło być inaczej. Zainspirowani amerykańskim świętem, przebraliśmy się za różne potwory, duszki, wampiry, kościotrupy, czarne koty, pająki i wiedźmy. Bowiem jest to jedna z niewielu okazji do przeistoczenia się w potworka, czy czarownicę. To możliwość bycia strasznym, a nie tylko straszonym. Dzieci chociaż na chwilę mogą wejść w rolę swojego ulubionego bohatera z bajki. Dla maluchów to czas aby oswoić lęki, dla dorosłych - aby znów poczuć się dzieckiem. Dla nadania tajemniczej i nieco przerażającej atmosfery ozdobiliśmy salę. Dzieci samodzielnie wykonały nietoperze, czarne koty, wiedźmy, dynie… W rytm najgorętszych hitów jesieni wszystkie strachy zostały porwane do upiornej zabawy. Było mnóstwo konkursów, karaoke i tanecznych pląsów.

Była to zabawa z lekkim dreszczykiem. Przekonajcie się sami:

Do upiornego zobaczenia za rok ;)

0_IMG_3187.ytb 1_IMG_3268.JPG 2_IMG_3219.JPG

Kącik Małego Kucharza…
dodano: 2016-10-18

14 października w bibliotece w Jazowej  odbyły się małe warsztaty kulinarne. Jest to jedna z naszych propozycji wspólnego rodzinnego spędzania czasu, która gwarantuje również dobrą zabawę, jak również i degustację dań  ;)  Każdy znajdzie tu coś da siebie. Tym razem dzieci miały przyjemność robić pierogi pod okiem Przewodniczącej Koła Gospodyń Wiejskich, Pani Izy oraz Pani Sołtys Joanny.

Panie wprowadziły małych kucharzy w kulinarny świat, zdradziły sekretny przepis na najsmaczniejsze pierogi na świecie!!! Tylko ciiiiiiiiiiiiiicho, to tajemnica  ;).  Dzieci poznały również  zasady bezpieczeństwa i higieny pracy w kuchni oraz sposoby  planowania  i organizacji pracy. Był to czas na brudzenie rączek, testowanie różnych smaków.

Zachęcamy Rodziców do wspólnego gotowania z dziećmi!

Wyszło bardzo smacznie, jak u Mamy…   albo Babci ;)

Przekonajcie się sami  

0_IMG_2972.JPG 1_IMG_2982.JPG 2_IMG_2992.JPG

LEKCJA BIBLIOTECZNA dla KLASY III z SP w WIERCINACH
dodano: 2016-10-18

         W Bibliotece w Jazowej, 3 października odbyła się dla uczniów klasy III  SP w Wiercinach lekcja biblioteczna, dotycząca ogólnych zasad panujących w bibliotece, czytelni oraz pracowni komputerowej. Dzieci wraz z Panią Agatą Michałowską i panią Marzeną Dybiec zapoznały się również  z budową książki, rodzajami katalogów, układem książek na półkach, kartą czytelnika i innymi ważnymi dokumentami bibliotecznymi. Każdy uczeń otrzymał m.in. kartę katalogową i mógł zapoznać się z takimi pojęciami jak: opis katalogowy, hasło, sygnatura, klasyfikacja UKD, numer inwentarzowy oraz ISBN.
        Wszyscy bardzo uważnie wysłuchali legendy o wyjątkowym bohaterskim psie „Dżok”, a następnie dzieci zagrały w 5 sekund. Gra wzbudziła wiele pozytywnych emocji i zachęciła do rywalizacji. Dzieci bardzo chętnie brały udział w zajęciach oraz świetnie radziły sobie z przydzielonymi zadaniami.

 Przekonajcie się sami: J

Zapraszamy również inne klasy na lekcję biblioteczną, aby ustalić termin prosimy o kontakt telefoniczny J J J

0_IMG_2754.JPG 1_IMG_2776.JPG 2_IMG_2778.JPG

Gościliśmy KLASĘ II z SP w WIERCINACH
dodano: 2016-10-18

Kolejny tydzień i kolejne spotkanie z uczniami Szkoły Podstawowej  w Wiercinach… Po bardzo ciekawej lekcji bibliotecznej dla klasy III, również uczniowie klasy II  postanowili przyjechać do Biblioteki w Jazowej. 10 października dzieci przybyły pod opieką Pani Alicji Tałaj  i pani Elżbiety Gościńskiej, i bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach. Uczniowie przeglądali książki, zapoznali się regulaminem biblioteki, układem książek na półkach itd. Następnie  wysłuchali uważnie opowieści o Bobiku i innych bohaterach książki „ Piątka z Zakątka”. Kolejnym etapem były wspólne gry stolikowe: Dobble i 5 sekund.

Uczniowi podziękowali pani bibliotekarce, po czym zostali zaproszeni na kolejne spotkanie dotyczące pracy ze słownikami.

Dzieci przekonały się o tym, że BIBLIOTEKA jest bardzo przyjaznym miejscem  J  J J

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć J 

0_IMG_2845.JPG 1_IMG_2846.JPG 2_IMG_2850.JPG

Lato w Bibliotece w Jazowej!
dodano: 2016-08-12

W te wakacje pogoda nie rozpieszczała, więc dla spragnionych wrażeń czytelników biblioteka w Jazowej przygotowała liczne propozycje atrakcyjnego spędzenia  wolnego czasu. Każdego dnia otwarcia dzieci miały możliwość uczestniczenia w wesołych zabawach, konkursach oraz zajęciach plastycznych i literackich. Co poniedziałek wybieraliśmy się w niesamowitą podróż  m.in. na Księżyc, pod wodę, do chmur, pod ziemię. Czytaliśmy ciekawostki dotyczące danego celu podróży, a następnie wykonywaliśmy pracę plastyczną, np. rakiety kosmiczne, roboty, malowanie rękami, kolaż. W każdą środę przypominaliśmy sobie „ulubione bajki kiedyś i dziś” - czytaliśmy głośno wybrane opowieści, kolorowaliśmy obrazki, tworzyliśmy kukiełki, bawiliśmy się w teatrzyk. Wakacyjny czas spędzaliśmy w dużej mierze na grach i zabawach sportowych przed biblioteką. Mieliśmy też możliwość upiększania naszej wsi, malując kredą na asfalcie. Dzięki nowym grom planszowym, dzieci nawet w chwilach wolnych od planowych zajęć nie znalazły w bibliotece czasu na nudę! Śmiechu nie było końca, a obiecana nagroda za wygraną (w postaci słodyczy) dodatkowo mobilizowała dzieci do podjęcia aktywności. Komputery z dostępem do internetu także zapewniały dzieciom i młodzieży rozrywkę w deszczowe dni , niezmiennie gromadząc wokół swoich stanowisk stałe rzesze chętnych. Na koniec miesiąca dzieci najchętniej uczestniczące w organizowanych zajęciach w bibliotece otrzymały dyplomy i nagrody. Mimo deszczowej aury, lato jeszcze się nie kończy, a biblioteka w Jazowej nadal zaprasza czytelników małych i dużych w drugiej połowie miesiąca sierpnia do aktywnego udziału w organizowanych zajęciach i zabawach!

01_4.JPG 02_39.JPG 03_85.JPG

Kochana Biblioteka!
dodano: 2016-05-10

Biblioteka w Jazowej tętni życiem, a to wszystko za sprawą wielu odwiedzających ją dzieci. Zapraszamy do wesołego spędzenia czasu w bibliotece, gdzie na dzieci czekają dwa komputery z dostępem do internetu, wiele różnorodnych gier stolikowych i zręcznościowych, a także ciekawe zajęcia plastyczne, techniczne i literackie. Biblioteka to miejsce, gdzie można spotkać się z przyjaciółmi i w miłej atmosferze spędzić wolny czas.

0_IMG_2082.JPG 1_IMG_2078.JPG 2_IMG_2086.JPG

Poczuj wiosnę w bibliotece!
dodano: 2016-04-05

Do Jazowej wreszcie zawitała wiosna! Czuć ją nie tylko na świeżym powietrzu, ale i w naszej bibliotece, która wita czytelników nową wiosenną dekoracją, tworzoną przez dzieci. Wszechobecne kwiaty, motyle, biedronki, pszczoły i ptaszki już od progu wprowadzają w wiosenny i ciepły nastrój. A jeszcze wiele ciekawych zajęć plastycznych przed nami! W bibliotece można też skorzystać z komputerów, by pograć w ulubioną grę lub posurfować po internecie. Poza tym wszystkie dzieci chętnie korzystają z gier stolikowych. Ulubione gry to ostatnio: Piotruś, Twister i Memo. Każdy, kto tylko ma ochotę, może w wolnej chwili sięgnąć po kolorowankę lub czasopismo. Na zapalonych czytelników czekają też oczywiście piękne i ciekawe książki, w których można się zakochać! A wiosna to przecież najlepsza pora na miłość. Więc od nowa zakochajmy się w czytaniu! Biblioteka w Jazowej zaprasza wiosną!

0_0_13.JPG 0_1_28.JPG 0_2_30.JPG
Tak wyglądały ferie w Jazowej
dodano: 2016-03-11

Podczas ferii zimowych w bibliotece w Jazowej dzieci miały możliwość spędzić wolny czas na różnorodnych i ciekawych zajęciach ( m.in. literackich i techniczno – plastycznych: spotkanie z baśnią braci Grimm "Trzy Małe Świnki" i przygotowanie "Ścieżki opowiadania", tworzenie kukiełek ulubionych bohaterów i zabawa w teatrzyk, malowanie świecą, kreowanie Rodzinki Wesołych Pingwinów). Dzieci chętnie korzystały z dostępnych w bibliotece gier stolikowych, na nowo odkryły też nieco zapomnianą grę karcianą "Piotruś", która zapewniała im wiele emocji i głośnych wybuchów śmiechu.Przez całe ferie dzieci mogły korzystać z czytelni internetowej, która oferuje użytkownikom dwa komputery.Na zakończenie ferii dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz nagrody za udział w zajęciach. Rozdane zostały też nagrody za udział w konkursach "Czytelnik Roku 2015" oraz "Przyprowadź Nowego Czytelnika" za rok 2015.

0.1_13.JPG 0.2_16.JPG 0.3_25.JPG

Czytelnicy Biblioteki w Jazowej nagrodzeni w konkursie ekologicznym
dodano: 2016-01-27

Dzieci z biblioteki w Jazowej wzięły udział w konkursie plastycznym, organizowanym przez Żuławski Park Historyczny, na stworzenie dowolnego dzieła z materiałów recyklingowych. Dzieci miały wiele kreatywnych pomysłów, dwanaście osób zgłosiło swoją chęć udziału w konkursie, a wiele z nich wykonało więcej niż jedną pracę. Po długim oczekiwaniu jury ogłosiło wyniki. Troje dzieci z Jazowej zostało zauważonych wśród ponad 200 innych prac. Otrzymaliśmy jedno drugie miejsce i dwa wyróżnienia: wyróżnienie w kategorii przedszkolaków - Ignaś Rajchenbach, który stworzył "Ślimakową miskę na drobne zabawki" - wykorzystał do tego kawałki gazety zwinięte w ślimaki; II miejsce w kategorii SP I-III - Paweł Ćwik, który wykreował "Pojemnik na przybory szkolne" przy pomocy zużytej butelki i papieru czerpanego; oraz wyróżnienie w kategorii SP IV-VI -  Marika Świgoń, która z zepsutej klawiatury do komputera wyczarowała ciekawą "Cyfrową ramkę do zdjęć". Wymieniona trójka dzieci otrzymała piękne nagrody w postaci interesujących gier stolikowych oraz dyplomy. Pozostałe dzieci, biorące udział w konkursie także otrzymały pamiątkowe dyplomy.

0_Marika z nagrodą.jpg 1_Zdobyte nagrody.jpg 2_Ignaś z nagrodą.jpg

2 3 4
 
 
 
 
 
 
 
82-100 Nowy Dwór Gdański, ul. Sikorskiego 23, biblioteka.ndg@bpndg.org © Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Nowy Dwór Gdański odsłon:2620732