BIBLIOTEKA PUBLICZNA MIASTA I GMINY NOWY DWÓR GDAŃSKI
 
 
BIBLIOTEKA PUBLICZNA MIASTA I GMINY NOWY DWÓR GDAŃSKI
A | A  

82-100 Nowy Dwór Gdański
ul. Sikorskiego 23
+48.552472649
biblioteka.ndg@bpndg.orgPONIEDZIAŁEK11°° - 18°°
WTOREK11°° - 18°°
ŚRODA11°° - 18°°
CZWARTEK11°° - 18°°
PIĄTEK11°° - 18°°
SOBOTA9°° - 15°°


Inspektor Ochrony Danych
Tomasz Henzler
email: inspektor@cbi24.pl 

BIBLIOTEKA PUBLICZNA MIASTA I GMINY NOWY DWÓR GDAŃSKI
FILIA BIBLIOTECZNA W MARZĘCINIE

82-100 Marzęcino
ul. Polna 5D
tel.: 55 245-90-24
mail: filia.marzecino@bpndg.org
Kierownik Filii: Olga Stolarz

PONIEDZIAŁEK  10°° - 17°°
WTOREK          10°° - 17°°
CZWARTEK       10°° - 17°°

CZYTELNIA INTERNETOWA CZYNNA W GODZINACH OTWARCIA BIBLIOTEKI


Wakacje już za nami
dodano: 2015-09-04

Wzorem lat ubiegłych biblioteka w Marzęcinie zapewniła dzieciom pozostającym podczas wakacji w domu, możliwość miłego i aktywnego spędzenia czasu w bibliotece na wspólnej zabawie. Tegoroczne wakacje przebiegały pod hasłem "Mamo, Tato - czas na lato. Wakacje 2015 - bezpieczne nie znaczy nudne". Dzieci wzięły udział w wielu zajęciach edukacyjnych i literackich, plastyczno-technicznych np: quillingu, malowaniu plakatu palcami, konkursach, grach i zabawach. Podczas zajęć czytelniczych czytaliśmy i słuchaliśmy fragmentów książek, dowcipów i czasopism dla dzieci. Chętnie też korzystaliśmy w bibliotece z komputerów i internetu.

Wzięliśmy udział w konkursie ogłoszonym na łamach czasopisma "Świerszczyk". Wystarczyło rozwiązać krzyżówkę i wymyślić oryginalne wakacyjne pozdrowienie z miejsca, w którym właśnie jesteśmy. Wspólnie ułożyliśmy króciutki wierszyk, który widocznie się spodobał jurorom, bo wygraliśmy nagrodę książkową pt: "Madeline w Paryżu" Ludwiga Bemelmansa. Oto nasz wierszyk:

" KTO CZYTA NIE BŁĄDZI ''

 
My dzieci z biblioteki wszystkich pozdrawiamy,

bo wśród książek  super wakacje spędzamy!

Właśnie czytamy " Świerszczyka ",

nieszkodliwie rozrabiamy, i z panią Olą

w bibliotece  miło czas spędzamy.

Mamy nadzieję , że książkę wygramy

i ją z chęcią wszyscy przeczytamy.

 

Rozegraliśmy turniej o tytuł Mistrza Sierpnia w warcabach. Pod koniec wakacji rozstrzygnięty został konkurs czytelniczy na Najlepszego Czytelnika Wakacji. Dzięki zakupionym artykułom papierniczym i słodyczom można było nagrodzić uczestników zajęć i konkursów.

Wakacje 2015 dobiegły końca, a z nimi beztroski czas. Dzieci z zapałem wrócą do szkoły, aby już w ferie znów spotkać się w bibliotece na wspólnych zajęciach.

0_IMG_0420.JPG 1_IMG_0460.JPG 2_IMG_0484.JPG

Mamo, tato - czas na lato… w Marzęcinie
dodano: 2015-07-10

Jak co roku biblioteka w Marzęcinie serdecznie zaprasza dzieci na zajęcia wakacyjne. Młodym czytelnikom proponujemy zajęcia plastyczne, literackie i edukacyjne a także gry i zabawy sportowe. Spędzamy również czas w plenerze, na placu zabaw w pobliżu biblioteki. Bawimy się i gramy w gry zespołowe, dzieci biorą udział w konkursach i zabawach zręcznościowych.

Podczas przeprowadzanych w bibliotece zajęć plastyczno- technicznych dzieci mogą się wykazać swoimi umiejętnościami. Ostatnio udekorowały bibliotekę własnoręcznie wykonanymi żabkami, motylkami i biedronkami. Dużym zainteresowaniem cieszą się konkursy wiedzy, quizy i zagadki. Jest też czas na zajęcia literackie i zabawy z książką. Przed nami jeszcze czas wakacyjnej beztroski i zabawy, więc dlaczego nie spędzić go w bibliotece !!!

Serdecznie zapraszamy!

0_IMG_0326.JPG 1_IMG_0400.JPG 2_IMG_0394.JPG

Najpiękniejszy ślimak Cittaslow z Marzęcina
dodano: 2015-05-19

Filia Biblioteczna w Marzęcinie zgłosiła swoją pracę do konkursu pod patronatem Burmistrza Nowego Dworu Gdańskiego na najpiękniejszego ślimaka Cittaslow, będącego symbolem Międzynarodowej Sieci Miast Cittaslow, do której Nowy Dwór Gd. należy. Twórcy ślimaka z Filii Bibliotecznej w Marzęcinie otrzymali I nagrodę w konkursie i możliwość zaprezentowania swojej pracy na Festiwalu Cittaslow w Gołdapii.

Celem miast należących do Sieci jest propagowanie życia bez pośpiechu, zwrócenie uwagi na własną tradycję, kulturę, stosowanie naturalnych, lokalnych produktów, życie z poszanowaniem ochrony środowiska i własnego otoczenia. Ruch Cittaslow neguje życie w ciągłym pędzie, promując koncepcję dobrego, spokojnego, bezstresowego życia codziennego. Symbolem tego ruchu jest ślimak.

0_IMG_0353.JPG 1_IMG_0359.JPG 2_IMG_0373.JPG

Ferie w filii w Marzęcinie
dodano: 2015-02-19

Na czas ferii zimowych Biblioteka Publiczna w Marzęcinie stała się dla dzieci jeszcze bardziej przyjaznym miejscem. Dzieci mogły pograć w gry planszowe, poukładać puzzle, pobawić się i razem miło spędzić czas. Chętnie korzystały również ze stanowisk komputerowych z dostępem do internetu. Brały udział w organizowanych zajęciach plastycznych, literackich i edukacyjnych. Wykonały scenografię do bajki  „Świniopas”  oraz same  przygotowały scenariusz bajki, którą kilka razy wykonywały przed publicznością. Odbyły się liczne konkursy wiedzy, turnieje i quizy, za udział w których uczestnicy otrzymali drobne nagrody i słodycze. W programie zajęć znalazła się zabawa dla dzieci pt.: „Zostań gwiazdą wszechświata”, podczas której dzieci prezentowały swoje liczne talenty od śpiewu, tańca po popisy aktorskie. W ostatnim dniu ferii dzieci wykonały kartki i dekoracje walentynkowe. Mogły wykazać się własną pomysłowością i kreatywnością w tworzeniu oryginalnych prac.

Został rozstrzygnięty konkurs czytelniczy " Czytelnik Ferii 2015" laureatka przeczytała w czasie ferii
11 książek!

Na koniec zajęć wszyscy uczestnicy ferii otrzymali pamiątkowe dyplomy.

0_IMG_0251.JPG 1_IMG_0256.JPG 2_IMG_0263.JPG

Świątecznie i zimowo w bibliotece w Marzęcinie
dodano: 2014-12-19

 Czekając na pierwszy puszysty, biały śnieg, dzieci w bibliotece w Marzęcinie od początku grudnia wykonują ozdoby świąteczne. Biblioteka już od progu wita swoich czytelników świątecznym wystrojem. We wszystkich oknach naszej biblioteki wiszą dekoracje zimowo- świąteczne. Dzieci chętnie biorą udział w pracach plastyczno- technicznych. Wykonaliśmy piękne aniołki, zielone choinki, gwiazdy i witraże.

Dzieci kolorują kolorowanki związane ze świętami Bożego Narodzenia. Wzięły udział w konkursie sprawdzającym ich wiedzę o tradycji i zwyczajach świątecznych w Polsce. Chętnie korzystają też z książek o tematyce świątecznej dla dzieci i młodzieży wyeksponowanych na przygotowanej z tej okazji wystawie. Wspólnie czytamy bajki, wiersze o Mikołaju i świętach.

Słuchamy i śpiewamy piękne polskie kolędy. W miłej i przyjaznej atmosferze dzieci i czytelnicy mogą spędzić wolny czas czekając na najpiękniejsze święta…

0_Chłopcy czytają książki o Mikolaju..JPG
Chłopcy czytają książki o Mikolaju.
Chłopcy czytają książki o Mikolaju.
1_Świąteczny wystrój biblioteki..JPG
Świąteczny wystrój biblioteki.
Świąteczny wystrój biblioteki.
2_IMG_0231.JPG
IMG
IMG
Bombka z origami.
Chłopcy robią choinki.
Dekoracja świąteczno- zimowa okien biblioteki.
0214
0218
0219
0224
0227
0237
0239
Kolorujemy kolorownki świąteczne.
Konkurs wiedzy z tradycji i zwyczajów światecznych w Polsce.
Najmłodsi odrabiają też w bibliotece lekcje.
Nasze dekoracje.
Nasze prace. (3)
Nasze prace.
Udział dzieci przy pracach technicznych.
Wystawa książek o tematyce Świąt Bożego Narodzenia.
Zimowy pejzaż.

Wakacje w filii bibliotecznej w Marzęcinie
dodano: 2014-09-04

Każdego lata w bibliotece w Marzęcinie organizowane są dla dzieci i młodzieży liczne zabawy. Wielką popularnością wśród dzieci cieszyły się konkursy wiedzy, quizy i zajęcia literackie. Odbyło się wiele zajęć plastyczno- technicznych. Postawiliśmy na kreatywność i pomysłowość dzieci. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się zabawy: „Nauka tańca”, „Mam talent”, „Wakacyjne piosenki". Pogoda w tym roku dopisała i dużo zajęć odbyło się na świeżym powietrzu: chodziliśmy na spacery, bawiliśmy się na pobliskim boisku, braliśmy udział w grach i konkursach sportowych. Dzieci chętnie brały udział w sprzątaniu najbliższej okolicy biblioteki, przyczyniając się do estetycznego wyglądu Marzęcina.

Wspólnie z rodzicami i czytelnikami, którzy odwiedzili bibliotekę, podjęliśmy wyzwanie wykonania mapy naszej miejscowości. Była to wielka frajda i zabawa zobaczyć całą naszą wieś na wielkiej kartce papieru!

Dużym powodzeniem cieszyły się również komputery w Czytelni Internetowej.

 Przez całe wakacje trwał konkurs na  "Czytelnika Wakacji 2014 " . Została nim Oliwka Krzywańska z ilością 26 przeczytanych książek. Dzieci za udział w zabawach i konkursach otrzymały dyplomy i drobne nagrody.
0_IMG_0163.JPG 1_IMG_0182.JPG 2_IMG_0173.JPG

Konkurs plastyczny ''Najładniejsze miejsce w moim mieście''
dodano: 2014-05-06

Filia Biblioteki w Marzęcinie wzięła udział w konkursie plastycznym "Najładniejsze miejsce w moim mieście" związanym z 10 - leciem Nowego Dworu Gdańskiego w Unii Europejskiej, organizowanym przez Urząd Miejski. Konkurs był przeznaczony dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu gminy Nowy Dwór Gd. Dzieci przez kilka dni twórczo i z zaangażowaniem pracowały w bibliotece nad swoimi pracami. Zgłosiły do udziału w konkursie 5 prac plastycznych.

Decyzją gminnej komisji konkursowej w kategorii klas IV-VI zostały nagrodzone 2 nasze prace:
I miejsce zdobył Michał Ligęza za pracę pt. "ŻOK - miejsce gdzie się rozwijam'',
wyróżnienie otrzymała Marika Stolarz za pracę pt. ''Kościół  Parafialny w Marzęcinie”.

Prace są  prezentowane w specjalnej galerii na stronie Urzędu Miasta i Gminy, w czasie spotkania "Nowy Dwór Gdański w Unii Europejskiej 2004-2014", które odbyło się 30.04.2014 roku w Żuławskim Parku Historycznym oraz podczas " Dni Otwartych Funduszy Unijnych " w dniach 1-11 maja 2014 roku.
Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się w czasie wernisażu podsumowującego konkurs.
0_IMG_0081.JPG 1_IMG_0083.JPG 2_IMG_0085.JPG
U nas już wiosennie
dodano: 2014-03-27

Wiosna w bibliotece w Marzęcinie już zagościła na dobre. Widać to po pracach plastyczno - technicznych najmłodszych. Dzieci przez kilka dni tworzyły w bibliotece kolorowe ozdoby i dekoracje wiosenne. Następnie pięknie udekorowaliśmy pomieszczenia i okna biblioteki.Dzieciom w zajęciach pomagali rodzice, którzy mieli przy tym dużo radości i satysfakcji ze wspólnie spędzonych chwil i wykonanych prac.
0_IMG_0066.JPG 1_IMG_0071.JPG 2_IMG_0073.JPG
Dzień Bezpiecznego Internetu
dodano: 2014-02-26

Dnia 24 lutego w Filii bibliotecznej w Marzęcinie odbyły się zajęcia edukacyjne dla dzieci z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu. W tym roku obchodzony był on w Polsce po raz 10. Hasłem tegorocznych obchodów jest "Razem tworzymy lepszy Internet".
Dzieci zapoznały się z publikacjami i książkami promującymi temat bezpiecznego Internetu.
Chętnie słuchały pani Bibliotekarki, a następnie dzieliły się swoimi uwagami i spostrzeżeniami. Brały czynny udział w dyskusji, jaka się między nimi wywiązała. Zajęcia zakończyły się wnioskiem: Internet nie zastąpi kolegi i ciekawej książki!


0_IMG_0062.JPG 1_IMG_0059.JPG 2_IMG_0064.JPG
Wspomnienia z ferii
dodano: 2014-02-04

Przez całe ferie w bibliotece odbywały się zajęcia dla dzieci. Szczególną popularnością cieszyły się zajęcia plastyczne. Dzięki nim powstało wiele wspaniałych dzieł. Dzieci mogły również wziąć udział w zajęciach literackich, edukacyjnych, konkursach i quizach. Były też okazje do gier i zabaw. Szkoda, że ferie trwają tak krótko!

0_ferie w bibliotece turniej zagadek i rebusów.JPG
ferie w bibliotece turniej zagadek i rebusów
ferie w bibliotece turniej zagadek i rebusów
1_Czytelnik ferii 2014 Nataniel Bemowski.JPG
Czytelnik ferii 2014 Nataniel Bemowski
Czytelnik ferii 2014 Nataniel Bemowski
2_Zajęcia plastyczne.JPG
Zajęcia plastyczne
Zajęcia plastyczne
Czytelnicy 3
Czytelnicy
Uczestniczki zajęć w bibliotece
gry i zabawy w ferie 2014
3 4
 
 
 
 
 
 
 
82-100 Nowy Dwór Gdański, ul. Sikorskiego 23, biblioteka.ndg@bpndg.org © Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Nowy Dwór Gdański odsłon:2620729