BIBLIOTEKA PUBLICZNA MIASTA I GMINY NOWY DWÓR GDAŃSKI
 
 
BIBLIOTEKA PUBLICZNA MIASTA I GMINY NOWY DWÓR GDAŃSKI
A | A  

82-100 Nowy Dwór Gdański
ul. Sikorskiego 23
+48.552472649
biblioteka.ndg@bpndg.orgPONIEDZIAŁEK11°° - 18°°
WTOREK11°° - 18°°
ŚRODA11°° - 18°°
CZWARTEK11°° - 18°°
PIĄTEK11°° - 18°°
SOBOTA9°° - 15°°


Inspektor Ochrony Danych
Tomasz Henzler
email: inspektor@cbi24.pl 
Kursy komputerowe dla seniorów
dodano: 2015-05-07

W maju rozpoczynamy kolejną edycję kursów komputerowych dla seniorów. Zajęcia dla pięciu grup liczących po 14 osób będą odbywać się w Czytelni Internetowej naszej biblioteki. 20 maja o godz. 900 zajęcia rozpoczyna grupa pierwsza, o 1200 grupa druga, a o 1600 grupa trzecia. Dwie pozostałe rozpoczną zajęcia w lipcu i sierpniu. Udział w kursach mających na celu edukację cyfrową osób po 60-tym roku życia oraz ich aktywizację jest bezpłatny. Organizatorem kursów jest Fundacja Kreatywna Edukacja, która pozyskała grant z rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych. Partnerami realizującymi projekt są  Żuławski Ośrodek Kultury, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Nowy Dwór Gdański i Zespół Szkół Nr 2 w Nowym Dworze Gdańskim.
bookto.pl
dodano: 2015-05-04

Bookto.pl to wyszukiwarka ebooków, audiobooków dostępnych na polskim rynku, z największą w Polsce bazą bezpłatnych e-booków. Pośród darmowych książek elektronicznych znajduje się tu około 300 lektur szkolnych zalecanych przez MEN, które można za darmo ściągnąć z legalnych źródeł. Zebrane w katalogu darmowe lektury pochodzą z platform: cdp.pl, ebookpoint, koobe, ktoczyta.pl, nexto, publio, virtualo, woblink oraz wolnelektury.pl. Są to przede wszystkim książki z kategorii „klasyka literatury”, czyli dzieła, które trafiły już do domeny publicznej i można z nich korzystać bez ograniczeń (autorskie prawa majątkowe wygasły lub nigdy te książki nie były nimi objęte) lub zostały udostępnione na wolnej licencji.Na bookto.pl można również znaleźć:

- Katalog z darmowymi ebookami >> więcej…

- Darmowe e-booki, gdzie szukać? - katalog stron z darmowymi ebookami (polskie i zagraniczne serwisy)
>> więcej…


- W jakiej kolejności czytać "Świat dysku" Terry'ego Pratchetta >> więcej…

- Bez tych książek nie powstałaby "Gra o tron" - GRR Martin poleca książki >> więcej…

- Ekranizacje 2015 >> więcej…

Z przysłowiami za pan brat
dodano: 2015-04-29

29 kwietnia w bibliotece w Marynowach gościła grupa uczniów klasy 0. Podczas spotkania rozmawialiśmy o przysłowiach. Dzieci dowiedziały się, że przysłowia są mądrością narodu, bo zawarte w krótkich zdaniach uczą jak żyć. Dzięki książce  Renaty Piątkowskiej  "Z przysłowiami za pan brat" uczniowie poznali znaczenie wielu z nich. Autorka w zabawny sposób wyjaśnia, dlaczego wpada się „do kogoś jak po ogień" czy też "jak śliwka w kompot". Dzieciom spodobało się bardzo powiedzenie "przeczytać od deski do deski", którego sens objaśniła im Pani Bibliotekarka. Zastosowały je później po wypożyczeniu książek. Jeden z chłopców stwierdził, że swoje książki przeczyta od deski do deski. Na zakończenie dzieci otrzymały wiosenne kolorowanki z adresem strony internetowej biblioteki i zdążyły pograć w ulubione gry.

0_IMG_0004.JPG 1_IMG_0011.JPG 2_IMG_0008.JPG

Wybierz studia z głową!
dodano: 2015-04-23


Matura za pasem, a co po maturze? Dla wszystkich, którzy jeszcze nie zdecydowali, jaką uczelnię i jaki kierunek studiów wybrać Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego uruchomiło portal www.wybierzstudia.nauka.gov.pl zawierający rzetelne i sprawdzone informacje o kierunkach studiów w całej Polsce.
Wielkanocne inspiracje
dodano: 2015-04-13

Kolejne warsztaty plastyczno-techniczne odbyły się w Filii Bibliotecznej w Kmiecinie. Tym razem tematem zajęć były ozdoby wielkanocne. Robiliśmy pisanki, palmy, kartki świąteczne, kurczaki, baranki w różnej formie i stylu. Warsztaty przebiegały w miłej i sympatycznej atmosferze. Wszyscy biorący w nich udział wykazali się wielkim zaangażowaniem i inwencją twórczą Oby tak dalej! Pozdrawiam wszystkich uczestników.

0_IMG_0030.JPG 1_IMG_0036.JPG 2_IMG_0041.JPG

Wszystkim Czytelnikom i Przyjaciołom naszej Biblioteki składamy moc najserdeczniejszych życzeń z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych
dodano: 2015-03-27

Wielkanocne idą święta
dodano: 2015-03-26

25 marca biblioteka w Marynowach gościła grupę sześciolatków z miejscowej szkoły. Dzieci przybyły wraz ze swoją panią , by wymienić książki i porozmawiać o zbliżających się  świętach. Wielkanoc to wiele zwyczajów i tradycji. Najbardziej widoczny jest zwyczaj kolorowania jajek. Dzięki książce "Pisanki sercu bliskie" Ireny Stasiewicz - Jasiukowej, dzieci poznały różne rodzaje zdobienia jajek, od kraszanek i malowanek po  nalepianki, wyklejanki,  skrobanki i pisanki. Natomiast książka "Wielkanocne idą święta" księdza Jana Twardowskiego ukazała prawdziwego bohatera wiosennych świąt - to baranek z czerwoną chorągiewką. Opowiadanie "Święto baranka" wyjaśniło dzieciom, dlaczego baranek jest najważniejszy. Okazało się, że jest on symbolem zwycięstwa dobra nad złem, stąd tradycyjnie musi być w koszyczku, a potem na stole Wielkanocnym. Na zakończenie spotkania dzieci z radością odkryły wśród książek dla najmłodszych, słodkie prezenty od zajączka. Spotkanie zakończyło się życzeniami Wesołych Świąt.

0_IMG_0055.JPG 1_IMG_0044.JPG 2_IMG_0042.JPG

Pasowanie na Czytelnika
dodano: 2015-02-25

24 lutego tradycyjnie, jak co roku, w Bibliotece w Marynowach odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika. Na wstępie grupka 16 uczniów kl.0 przypomniała co to jest biblioteka i dlaczego należy szanować książki. Później dzieci musiały udowodnić, że książki znają i kochają. Egzamin "Czy znasz bajki" został zaliczony na szóstkę z serduszkiem. Pani Urszula Hajdamowicz, wychowawczyni, zgodziła się z oceną bibliotekarza - dzieci mogły przystąpić do uroczystego pasowania na czytelnika. Złożyły przyrzeczenie:  " Będziemy kochać i szanować książki. One ułatwią nam naukę i pracę ...".  Później kładąc paluszki na Encyklopedii, dzieci ślubowały: " PRZYRZEKAM SZANOWAĆ CIĘ I KORZYSTAĆ Z TWOICH RAD I MĄDROŚCI". Stały się w ten sposób prawdziwymi czytelnikami biblioteki. Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i słodycze.

0_IMG_0018.JPG 1_IMG_0028.JPG 2_IMG_0002.JPG

Pożegnaliśmy ferie
dodano: 2015-02-16

W piątek, ostatniego dnia „Ferii w bibliotece”, mieliśmy bardzo dużo atrakcji i podniosłych chwil. Najaktywniej czytające w 2014 roku dzieci zostały uhonorowane tytułem „Czytelnika Roku”. Dziewięciu laureatów (po trzy pierwsze miejsca w trzech kategoriach wiekowych) otrzymało dyplomy oraz nagrody. Nagrodzono również laureata całorocznego konkursu „Czytelnik przyprowadza nowego Czytelnika”, który przysporzył naszej bibliotece najwięcej nowych odbiorców. Na pożegnanie ferii w Oddziale dla Dzieci grupa młodych aktorów-czytelników wystawiła sztukę pt. „Kopciuszek”, a wszyscy na zakończenie mogli pobawić się przy muzyce i wziąć udział w konkursach. Każdy z uczestników „Ferii w bibliotece” otrzymał pamiątkowy dyplom. Ferie się skończyły, ale Oddział dla Dzieci jest otwarty i czeka na wszystkich w każdy poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek od 11:00 do 18:00, a w soboty od 9:00 do 15:00. Zapraszamy
0_IMG_0902.JPG 1_IMG_0845.JPG 2_IMG_0884.JPG

Baw się razem z nami!
dodano: 2015-02-09

Przed nami jeszcze tydzień ferii, a wraz z nimi wiele atrakcji, które czekają w Oddziale dla Dzieci naszej biblioteki. Codziennie od poniedziałku do piątku można wybrać dla siebie coś ciekawego z bogatej oferty zajęć plastycznych, literackich, teatralnych, zabaw i gier edukacyjnych, turniejów i konkursów. Można posurfować w Internecie, zagrać w gry planszowe i komputerowe. Na półkach czekają na Czytelników fantastyczne książki!!!
0_IMG_0749.JPG 1_IMG_0789.JPG 2_IMG_0802.JPG

20 21 22
 
 
 
 
 
 
 
82-100 Nowy Dwór Gdański, ul. Sikorskiego 23, biblioteka.ndg@bpndg.org © Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Nowy Dwór Gdański odsłon:2164792