BIBLIOTEKA PUBLICZNA MIASTA I GMINY NOWY DWÓR GDAŃSKI
 
 
BIBLIOTEKA PUBLICZNA MIASTA I GMINY NOWY DWÓR GDAŃSKI
A | A  

82-100 Nowy Dwór Gdański
ul. Sikorskiego 23
+48.552472649
biblioteka.ndg@bpndg.orgPONIEDZIAŁEK11°° - 18°°
WTOREK11°° - 18°°
ŚRODA11°° - 18°°
CZWARTEK11°° - 18°°
PIĄTEK11°° - 18°°
SOBOTA9°° - 15°°


Inspektor Ochrony Danych
email: szkolenia-bhp@wp.pl
tel./fax. 55 233 56 80
tel. kom. 501 593 977 
Biblioteka nieczynna do odwołania!
dodano: 2020-04-13

Szanowni Państwo!
Zgodnie z zaleceniem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego informujemy, że od 12 marca do odwołania Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Nowy Dwór Gdański wraz z filiami zawiesza swoją działalność. Wszystkie wydarzenia zaplanowane w najbliższym czasie zostają odwołane. O wszelkich zmianach w zaistniałej sytuacji będziemy Państwa informować na bieżąco.


Życzenia Świąteczne
dodano: 2020-04-10

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i miłości. Radosnego wiosennego nastroju oraz wesołego Alleluja życzą Dyrektor i pracownicy Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Nowy Dwór Gdański.Biblioteka nieczynna do odwołania!
dodano: 2020-03-11

Szanowni Państwo!
Zgodnie z zaleceniem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego informujemy, że od 12 marca do odwołania Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Nowy Dwór Gdański wraz z filiami zawiesza swoją działalność. Wszystkie wydarzenia zaplanowane w najbliższym czasie zostają odwołane. O wszelkich zmianach w zaistniałej sytuacji będziemy Państwa informować na bieżąco.Sztuka mówienia NIE z czystym sumieniem
dodano: 2020-02-14

11 lutego w filii bibliotecznej w Lubieszewie odbyło się seminarium "Sztuka mówienia NIE z czystym sumieniem". Seminaria inspirujące to dwugodzinne spotkania w grupie, których celem jest zainspirowanie Państwa do refleksji nad własnym podejściem do rodzicielstwa, wychowania, swojej pracy z dziećmi lub – szerzej – relacji z innymi. Propagatorem seminariów jest Jesper Juul duński terapeuta rodzinny i pedagog o światowej renomie, założyciel Family Lab International. Wiedzę zdobytą przez lata pracy z rodzinami Jesper Juul zawarł w licznych książkach, m.in. „Twoje kompetentne dziecko”, „Nie z miłości”, „Agresja – nowe tabu” czy „Kryzys szkoły”. Aby dotrzeć do jak najszerszego grona odbiorców, stworzył też scenariusze spotkań z dorosłymi, podczas których Trenerzy Familylabu – w trakcie osobistego spotkania z grupą dzielą się sformułowanymi przez niego wartościami. Spotkanie poprowadził Piotr Niklas - Rodzic jak rzeka.

Tych, którzy chcą bliżej poznać filozofię Jespera Juula zapraszamy do biblioteki, gdzie można znaleźć jedną z jego bardziej znanych książek "Twoje kompetentne dziecko".

0_IMG_2231.JPG 1_IMG_2222.JPG 2_IMG_2233.JPG

Tak bawiliśmy się podczas ferii
dodano: 2020-01-28

W Oddziale dla Dzieci i wszystkich naszych filiach podczas ferii zimowych można było ciekawie i kreatywnie spędzić czas w gronie miłych przyjaciół. Zabawy było co niemiara. Aż żal, że ferie tak szybko się kończą. Wolnego czasu wprawdzie mniej, ale przecież biblioteki są czynne przez cały rok! Zapraszamy!!!

0_IMG_9725.jpg 1_IMG_9736.jpg 2_IMG_9751.jpg

Relacje z ferii (i nie tylko) można także obejrzeć na naszym fb
Ferie na półmetku
dodano: 2020-01-20

Jeszcze przez tydzień w Oddziale dla Dzieci można wziąć udział w „Feriach w bibliotece”. Od poniedziałku znowu zapowiada się ciekawie: dowiemy się, co to jest śmiech, pośmiejemy się razem i śmiesznie poćwiczymy. Spodziewamy się nalotu pingwinów (choć przecież to nieloty), zaprzyjaźnimy się ze „Skarpetkami na tropie” i opowiemy o prawach zwierząt i „wyhodujemy” zimowe drzewko.

Zapraszamy wszystkich chętnych!!!

A na zachętę trochę zdjęć z pierwszego tygodnia.

Mimo, że zima się nie spisuje - śniegu i mrozu nie widać, my ją wyręczyliśmy malując „mroźne” obrazki i z zaprzyjaźnionymi bałwankami wędrując na Antarktydę i do Arktyki.

0_IMG_9574.jpg 1_IMG_9607.jpg 2_IMG_9675.jpg

Ferie w bibliotece
dodano: 2020-01-14

Zapraszamy wszystkie chętne dzieci do spędzenia czasu podczas ferii w bibliotece. Zajęcia odbywać się będą w Oddziale dla Dzieci w Nowym Dworze Gdańskim oraz w filiach bibliotecznych w Marynowach, Kmiecinie, Jazowej, Lubieszewie oraz w Marzęcinie. Koniecznie zajrzyj do szczegółowego planu >>.

Każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie. 
Zapraszamy do wspólnej zabawy.

0_Oddzial dla Dzieci NDG Ferie 2020 I tydzien.jpg 1_Oddzial dla Dzieci NDG Ferie 2020 II tydzien.jpg 2_Ferie 2020 Filia Marynowy.jpg
Ferie 2020 Filia Jazowa.jpg Ferie 2020 Filia Kmiecin.jpg Ferie 2020 Filia Lubieszewo.jpg
Ferie 2020 Filia Marzecino.jpg


Regulamin zajęć >>
Zgoda na udział w zajęciach i wykorzystanie wizerunku >>


Legimi w naszej bibliotece - za darmo...
dodano: 2020-01-08

Legimi już w naszej bibliotece!
Od stycznia czytelnicy naszej biblioteki mają możliwość korzystania z cyfrowej wypożyczalni Legimi. Dzięki niej mamy szansę wypożyczać e-booki, które można czytać na smartfonie, tablecie, komputerze i czytniku. Warunkiem jest ściągnięcie aplikacji Legimi. Zyskaj bezpłatny dostęp do ponad 50 tysięcy e-książek!!!

Jak otrzymać dostęp do książek?

1. Udaj się do naszej biblioteki po unikatowy kod.
2. Załóż darmowe konto Legimi na stronie www.legimi.pl/pomorskie
3. Pobierz bezpłatną aplikację Legimi na swoje urządzenie.
4. Pobieraj i czytaj książki bez ograniczeń!Wspaniałych świąt Bożego Narodzenia.
dodano: 2019-12-23Informujemy, że 24-26 grudnia biblioteka będzie nieczynna.
27 XII oraz 
31 XII biblioteka będzie otwarta w godz. 11.00 - 14.00.

Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych
dodano: 2019-10-29

Na półki naszej Biblioteki trafiają właśnie pierwsze „porcje” nowych książek. Ich zakup zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
W tym roku z Programu na zakup nowości wydawniczych otrzymaliśmy 14.666 zł.

0_a.JPG 1_b.JPG 2_c.JPG


Program Wieloletni „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa na lata 2016-2020” - Priorytet 1 Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych został stworzony z myślą o wzmocnieniu aktywności czytelniczej w bibliotekach publicznych poprzez kreowanie wzrostu liczby wypożyczanych publikacji oraz wzrostu liczby czytelników bibliotek publicznych. Szczególny nacisk został położony na budowanie nawyków czytelniczych poprzez stały dopływ nowości wydawniczych, możliwość systematycznej aktualizacji zasobów, a w konsekwencji zwiększenie oferty czytelniczej
dla użytkowników bibliotek.

Program jest elementem polityki bibliotecznej resortu kultury w zakresie kształtowania księgozbiorów bibliotek oraz wsparcia samorządów w finansowaniu zakupów nowości dla tych instytucji, a jednocześnie zmotywowania ich
do systematycznego dbania o biblioteki samorządowe, ponoszenia kosztów związanych ze wzbogacaniem ich zasobów zgodnie z potrzebami środowiskowymi i standardami w tym zakresie.

3 4 5
 
 
 
 
 
 
 
82-100 Nowy Dwór Gdański, ul. Sikorskiego 23, biblioteka.ndg@bpndg.org © Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Nowy Dwór Gdański odsłon:1449198