BIBLIOTEKA PUBLICZNA MIASTA I GMINY NOWY DWÓR GDAŃSKI
 
 
BIBLIOTEKA PUBLICZNA MIASTA I GMINY NOWY DWÓR GDAŃSKI
A | A  

82-100 Nowy Dwór Gdański
ul. Sikorskiego 23
+48.552472649
biblioteka.ndg@bpndg.orgPONIEDZIAŁEK11°° - 18°°
WTOREK11°° - 18°°
ŚRODA11°° - 18°°
CZWARTEK11°° - 18°°
PIĄTEK11°° - 18°°
SOBOTA9°° - 15°°


Inspektor Ochrony Danych
email: szkolenia-bhp@wp.pl
tel./fax. 55 233 56 80
tel. kom. 501 593 977 
Tydzień Książek Zakazanych
dodano: 2020-09-20

Od niedzieli - 20 września do soboty - 26 września biblioteki oraz inne instytucje kultury w Polsce i na świecie obchodzą Tydzień Zakazanych Książek. Inicjatywa powstała w odpowiedzi na nagły wzrost prób usuwania pewnych książek ze szkół, bibliotek i księgarń. Jest to okazja dla osób związanych z książkami: bibliotekarzy, księgarzy, wydawców, dziennikarzy, nauczycieli i czytelników, aby podkreślić wartość bezpłatnego i otwartego dostępu do informacji oraz wspólnie wyrazić poparcie dla wolności poszukiwania i wyrażania poglądów, nawet takich, które uważa się za niekonwencjonalne lub niepopularne. Okazuje się, że powody, dla których utrudnia się czytelnikom dostęp do literatury, potrafią być absurdalne. Swego czasu w Kalifornii policja skonfiskowała czterdzieści egzemplarzy „Czerwonego Kapturka”. Zrobiono tak nie z uwagi na „drastyczne” fragmenty tekstu, w których wilk zjada babcię, a gajowy rozcina zwierzęciu żywcem brzuch, lecz fakt, że dziewczynka niosła babci w koszyku butelkę wina, co podpadało pod nakłanianie do alkoholizmu.

0.jpeg 1.jpg 11.jpeg


Wolny dostęp do książek!
dodano: 2020-07-27

Od 27 lipca (poniedziałek) otwieramy dostęp do regałów w naszej bibliotece.

Czytelnicy będą mogli samodzielnie wybierać interesujące ich książki z bibliotecznych półek!

Przypominamy, że nadal obowiązują zasady dotyczące rygoru sanitarnego.

Powszechny Spis Rolny
dodano: 2020-07-13

Wakacyjna zmiana godzin otwarcia
dodano: 2020-07-01

W lipcu i w sierpniu biblioteka czynna
od poniedziałku do piątku w godzinach 11:00-18:00.
W soboty biblioteka nieczynna.


Biblioteka zostanie otwarta dla czytelników 5 maja
dodano: 2020-05-04

Szanowni Państwo!

W związku z wejściem w życie kolejnego etapu znoszenia ograniczeń związanych 
z COVID-19 informujemy, że biblioteka zostanie otwarta dla Czytelników 5 maja (wtorek). 
Ze względu na lokalizację filii bibliotecznej w Kmiecinie pozostanie ona zamknięta do chwili otwarcia placówek oświatowych. 

Korzystanie z biblioteki odbywać się będzie na nowych zasadach: 
  1. Przed wejściem do biblioteki Czytelnik ma obowiązek zasłonięcia nosa i ust.
  2. Czytelnik jest zobowiązany zdezynfekować ręce lub własne rękawiczki płynem dezynfekującym.
  3. Zwracane książki Czytelnik odkłada w wyznaczonym miejscu. Przyniesione książki podlegają 7-dniowej kwarantannie! Z konta Czytelnika zostaną odpisane po upływie tego terminu.
  4. Wyłączony zostaje dostęp do księgozbioru – książki podaje bibliotekarka.
  5. W bibliotece mogą przebywać jednocześnie 2 osoby.
  6. W celu usprawnienia wypożyczania prosimy, w miarę możliwości, o wcześniejsze zamawianie książek poprzez:
    • e-maila: biblioteka.ndg@bpndg.org
    • telefon:  552472649

Zgodnie z rekomendacją Biblioteki Narodowej, do odwołania, nie będą czynne Czytelnie dla dorosłych i dla dzieci oraz stanowiska komputerowe.

Biblioteka nieczynna do odwołania!
dodano: 2020-04-13

Szanowni Państwo!
Zgodnie z zaleceniem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego informujemy, że od 12 marca do odwołania Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Nowy Dwór Gdański wraz z filiami zawiesza swoją działalność. Wszystkie wydarzenia zaplanowane w najbliższym czasie zostają odwołane. O wszelkich zmianach w zaistniałej sytuacji będziemy Państwa informować na bieżąco.


Życzenia Świąteczne
dodano: 2020-04-10

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i miłości. Radosnego wiosennego nastroju oraz wesołego Alleluja życzą Dyrektor i pracownicy Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Nowy Dwór Gdański.Biblioteka nieczynna do odwołania!
dodano: 2020-03-11

Szanowni Państwo!
Zgodnie z zaleceniem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego informujemy, że od 12 marca do odwołania Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Nowy Dwór Gdański wraz z filiami zawiesza swoją działalność. Wszystkie wydarzenia zaplanowane w najbliższym czasie zostają odwołane. O wszelkich zmianach w zaistniałej sytuacji będziemy Państwa informować na bieżąco.Sztuka mówienia NIE z czystym sumieniem
dodano: 2020-02-14

11 lutego w filii bibliotecznej w Lubieszewie odbyło się seminarium "Sztuka mówienia NIE z czystym sumieniem". Seminaria inspirujące to dwugodzinne spotkania w grupie, których celem jest zainspirowanie Państwa do refleksji nad własnym podejściem do rodzicielstwa, wychowania, swojej pracy z dziećmi lub – szerzej – relacji z innymi. Propagatorem seminariów jest Jesper Juul duński terapeuta rodzinny i pedagog o światowej renomie, założyciel Family Lab International. Wiedzę zdobytą przez lata pracy z rodzinami Jesper Juul zawarł w licznych książkach, m.in. „Twoje kompetentne dziecko”, „Nie z miłości”, „Agresja – nowe tabu” czy „Kryzys szkoły”. Aby dotrzeć do jak najszerszego grona odbiorców, stworzył też scenariusze spotkań z dorosłymi, podczas których Trenerzy Familylabu – w trakcie osobistego spotkania z grupą dzielą się sformułowanymi przez niego wartościami. Spotkanie poprowadził Piotr Niklas - Rodzic jak rzeka.

Tych, którzy chcą bliżej poznać filozofię Jespera Juula zapraszamy do biblioteki, gdzie można znaleźć jedną z jego bardziej znanych książek "Twoje kompetentne dziecko".

0_IMG_2231.JPG 1_IMG_2222.JPG 2_IMG_2233.JPG

Tak bawiliśmy się podczas ferii
dodano: 2020-01-28

W Oddziale dla Dzieci i wszystkich naszych filiach podczas ferii zimowych można było ciekawie i kreatywnie spędzić czas w gronie miłych przyjaciół. Zabawy było co niemiara. Aż żal, że ferie tak szybko się kończą. Wolnego czasu wprawdzie mniej, ale przecież biblioteki są czynne przez cały rok! Zapraszamy!!!

0_IMG_9725.jpg 1_IMG_9736.jpg 2_IMG_9751.jpg

Relacje z ferii (i nie tylko) można także obejrzeć na naszym fb
2 3 4
 
 
 
 
 
 
 
82-100 Nowy Dwór Gdański, ul. Sikorskiego 23, biblioteka.ndg@bpndg.org © Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Nowy Dwór Gdański odsłon:1382873