BIBLIOTEKA PUBLICZNA MIASTA I GMINY NOWY DWÓR GDAŃSKI
 
 
BIBLIOTEKA PUBLICZNA MIASTA I GMINY NOWY DWÓR GDAŃSKI
A | A  

82-100 Nowy Dwór Gdański
ul. Sikorskiego 23
+48.552472649
biblioteka.ndg@bpndg.orgPONIEDZIAŁEK11°° - 18°°
WTOREK11°° - 18°°
ŚRODA11°° - 18°°
CZWARTEK11°° - 18°°
PIĄTEK11°° - 18°°
SOBOTA9°° - 15°°


Inspektor Ochrony Danych
email: szkolenia-bhp@wp.pl
tel./fax. 55 233 56 80
tel. kom. 501 593 977 
Wakacyjna zmiana godzin otwarcia
dodano: 2020-07-01

W lipcu i w sierpniu biblioteka czynna
od poniedziałku do piątku w godzinach 11:00-18:00.
W soboty biblioteka nieczynna.


Biblioteka zostanie otwarta dla czytelników 5 maja
dodano: 2020-05-04

Szanowni Państwo!

W związku z wejściem w życie kolejnego etapu znoszenia ograniczeń związanych 
z COVID-19 informujemy, że biblioteka zostanie otwarta dla Czytelników 5 maja (wtorek). 
Ze względu na lokalizację filii bibliotecznej w Kmiecinie pozostanie ona zamknięta do chwili otwarcia placówek oświatowych. 

Korzystanie z biblioteki odbywać się będzie na nowych zasadach: 
  1. Przed wejściem do biblioteki Czytelnik ma obowiązek zasłonięcia nosa i ust.
  2. Czytelnik jest zobowiązany zdezynfekować ręce lub własne rękawiczki płynem dezynfekującym.
  3. Zwracane książki Czytelnik odkłada w wyznaczonym miejscu. Przyniesione książki podlegają 7-dniowej kwarantannie! Z konta Czytelnika zostaną odpisane po upływie tego terminu.
  4. Wyłączony zostaje dostęp do księgozbioru – książki podaje bibliotekarka.
  5. W bibliotece mogą przebywać jednocześnie 2 osoby.
  6. W celu usprawnienia wypożyczania prosimy, w miarę możliwości, o wcześniejsze zamawianie książek poprzez:
    • e-maila: biblioteka.ndg@bpndg.org
    • telefon:  552472649

Zgodnie z rekomendacją Biblioteki Narodowej, do odwołania, nie będą czynne Czytelnie dla dorosłych i dla dzieci oraz stanowiska komputerowe.

Biblioteka nieczynna do odwołania!
dodano: 2020-04-13

Szanowni Państwo!
Zgodnie z zaleceniem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego informujemy, że od 12 marca do odwołania Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Nowy Dwór Gdański wraz z filiami zawiesza swoją działalność. Wszystkie wydarzenia zaplanowane w najbliższym czasie zostają odwołane. O wszelkich zmianach w zaistniałej sytuacji będziemy Państwa informować na bieżąco.


Życzenia Świąteczne
dodano: 2020-04-10

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i miłości. Radosnego wiosennego nastroju oraz wesołego Alleluja życzą Dyrektor i pracownicy Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Nowy Dwór Gdański.Biblioteka nieczynna do odwołania!
dodano: 2020-03-11

Szanowni Państwo!
Zgodnie z zaleceniem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego informujemy, że od 12 marca do odwołania Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Nowy Dwór Gdański wraz z filiami zawiesza swoją działalność. Wszystkie wydarzenia zaplanowane w najbliższym czasie zostają odwołane. O wszelkich zmianach w zaistniałej sytuacji będziemy Państwa informować na bieżąco.Sztuka mówienia NIE z czystym sumieniem
dodano: 2020-02-14

11 lutego w filii bibliotecznej w Lubieszewie odbyło się seminarium "Sztuka mówienia NIE z czystym sumieniem". Seminaria inspirujące to dwugodzinne spotkania w grupie, których celem jest zainspirowanie Państwa do refleksji nad własnym podejściem do rodzicielstwa, wychowania, swojej pracy z dziećmi lub – szerzej – relacji z innymi. Propagatorem seminariów jest Jesper Juul duński terapeuta rodzinny i pedagog o światowej renomie, założyciel Family Lab International. Wiedzę zdobytą przez lata pracy z rodzinami Jesper Juul zawarł w licznych książkach, m.in. „Twoje kompetentne dziecko”, „Nie z miłości”, „Agresja – nowe tabu” czy „Kryzys szkoły”. Aby dotrzeć do jak najszerszego grona odbiorców, stworzył też scenariusze spotkań z dorosłymi, podczas których Trenerzy Familylabu – w trakcie osobistego spotkania z grupą dzielą się sformułowanymi przez niego wartościami. Spotkanie poprowadził Piotr Niklas - Rodzic jak rzeka.

Tych, którzy chcą bliżej poznać filozofię Jespera Juula zapraszamy do biblioteki, gdzie można znaleźć jedną z jego bardziej znanych książek "Twoje kompetentne dziecko".

0_IMG_2231.JPG 1_IMG_2222.JPG 2_IMG_2233.JPG

Tak bawiliśmy się podczas ferii
dodano: 2020-01-28

W Oddziale dla Dzieci i wszystkich naszych filiach podczas ferii zimowych można było ciekawie i kreatywnie spędzić czas w gronie miłych przyjaciół. Zabawy było co niemiara. Aż żal, że ferie tak szybko się kończą. Wolnego czasu wprawdzie mniej, ale przecież biblioteki są czynne przez cały rok! Zapraszamy!!!

0_IMG_9725.jpg 1_IMG_9736.jpg 2_IMG_9751.jpg

Relacje z ferii (i nie tylko) można także obejrzeć na naszym fb
Ferie na półmetku
dodano: 2020-01-20

Jeszcze przez tydzień w Oddziale dla Dzieci można wziąć udział w „Feriach w bibliotece”. Od poniedziałku znowu zapowiada się ciekawie: dowiemy się, co to jest śmiech, pośmiejemy się razem i śmiesznie poćwiczymy. Spodziewamy się nalotu pingwinów (choć przecież to nieloty), zaprzyjaźnimy się ze „Skarpetkami na tropie” i opowiemy o prawach zwierząt i „wyhodujemy” zimowe drzewko.

Zapraszamy wszystkich chętnych!!!

A na zachętę trochę zdjęć z pierwszego tygodnia.

Mimo, że zima się nie spisuje - śniegu i mrozu nie widać, my ją wyręczyliśmy malując „mroźne” obrazki i z zaprzyjaźnionymi bałwankami wędrując na Antarktydę i do Arktyki.

0_IMG_9574.jpg 1_IMG_9607.jpg 2_IMG_9675.jpg

Ferie w bibliotece
dodano: 2020-01-14

Zapraszamy wszystkie chętne dzieci do spędzenia czasu podczas ferii w bibliotece. Zajęcia odbywać się będą w Oddziale dla Dzieci w Nowym Dworze Gdańskim oraz w filiach bibliotecznych w Marynowach, Kmiecinie, Jazowej, Lubieszewie oraz w Marzęcinie. Koniecznie zajrzyj do szczegółowego planu >>.

Każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie. 
Zapraszamy do wspólnej zabawy.

0_Oddzial dla Dzieci NDG Ferie 2020 I tydzien.jpg 1_Oddzial dla Dzieci NDG Ferie 2020 II tydzien.jpg 2_Ferie 2020 Filia Marynowy.jpg
Ferie 2020 Filia Jazowa.jpg Ferie 2020 Filia Kmiecin.jpg Ferie 2020 Filia Lubieszewo.jpg
Ferie 2020 Filia Marzecino.jpg


Regulamin zajęć >>
Zgoda na udział w zajęciach i wykorzystanie wizerunku >>


Legimi w naszej bibliotece - za darmo...
dodano: 2020-01-08

Legimi już w naszej bibliotece!
Od stycznia czytelnicy naszej biblioteki mają możliwość korzystania z cyfrowej wypożyczalni Legimi. Dzięki niej mamy szansę wypożyczać e-booki, które można czytać na smartfonie, tablecie, komputerze i czytniku. Warunkiem jest ściągnięcie aplikacji Legimi. Zyskaj bezpłatny dostęp do ponad 50 tysięcy e-książek!!!

Jak otrzymać dostęp do książek?

1. Udaj się do naszej biblioteki po unikatowy kod.
2. Załóż darmowe konto Legimi na stronie www.legimi.pl/pomorskie
3. Pobierz bezpłatną aplikację Legimi na swoje urządzenie.
4. Pobieraj i czytaj książki bez ograniczeń!2 3 4
 
 
 
 
 
 
 
82-100 Nowy Dwór Gdański, ul. Sikorskiego 23, biblioteka.ndg@bpndg.org © Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Nowy Dwór Gdański odsłon:1342914