BIBLIOTEKA PUBLICZNA MIASTA I GMINY NOWY DWÓR GDAŃSKI
 
 
BIBLIOTEKA PUBLICZNA MIASTA I GMINY NOWY DWÓR GDAŃSKI
A | A  

82-100 Nowy Dwór Gdański
ul. Sikorskiego 23
+48.552472649
biblioteka.ndg@bpndg.orgPONIEDZIAŁEK11°° - 18°°
WTOREK11°° - 18°°
ŚRODA11°° - 18°°
CZWARTEK11°° - 18°°
PIĄTEK11°° - 18°°
SOBOTA9°° - 15°°


Inspektor Ochrony Danych
Tomasz Henzler
email: inspektor@cbi24.pl 

BIBLIOTEKA PUBLICZNA MIASTA I GMINY NOWY DWÓR GDAŃSKI
FILIA BIBLIOTECZNA W MARYNOWACH

82-100 Marynowy
ul. Nowodworska 29
tel.: 55 247-19-27
mail: filia.marynowy@bpndg.org
Kierownik Filii: Danuta Myszka

WTOREK - 10°° - 15°°
ŚRODA - 11°° - 17°°
CZWARTEK - 11°° - 17°°


CZYTELNIA INTERNETOWA CZYNNA W GODZINACH OTWARCIA BIBLIOTEKI

Warto czytać książki, bo...
dodano: 2014-07-24

W czerwcu uczniowie kl. II w bibliotece w Marynowach wzięli udział w ankiecie czytelniczej, pod hasłem "Warto czytać książki, bo..." Dzieci otrzymały zakładki z wypisanym początkiem zdania i miały je dokończyć. Okazało się, że dzieci kochają książki i je cenią. Z ankiety wynika, że w dobie komputerów, książka zajmuje mocną pozycję w życiu dzieci. Większość uczniów nie ograniczyła się tylko do jednego wymaganego zdania.
0_IMG_0275.JPG

Do zobaczenia, do września
dodano: 2014-07-02

24 i 25 czerwca bibliotekę odwiedziły klasy I i II. Uczniowie wraz z wychowawcami panią Kamilą Żwirek i panią  Bogusławą Jastrząb przybyli pożegnać się z biblioteką i pracownią komputerową na czas wakacji (większość dzieci jest zamiejscowa). Wraz z panią Karoliną Kamińską z Centrum Komputerowego usłyszałyśmy wiele miłych słów i otrzymałyśmy piękne laurki. Biblioteka pożegnała szczególnie uroczyście uczniów kl. II, którzy kończą edukację w Marynowach i od września będą uczęszczać do Szkoły w Lubieszewie. Dzieci otrzymały "Listy biblioteki do uczniów kl. II", by nie zapomniały o czytaniu. Wszystkie dzieci obdarowano słodyczami.
0_IMG_0593.JPG 1_IMG_0605.JPG 2_IMG_0590.JPG

Żartobliwe wierszyki
dodano: 2014-06-05

5 czerwca do biblioteki w Marynowach zawitała grupa sześciolatków z wychowawczynią p. Aldoną Kuprasz. Była to ostatnia lekcja biblioteczna w roku szkolnym 2013/2014. Rozmawialiśmy na temat wesołych wierszyków dla dzieci. Na początku przypomnieliśmy sobie wierszyki - wyliczanki. Okazało się, że dzieci nawet nie wiedziały jak dużo znają wierszy typu "Sroczka kaszkę warzyła". Chórem szybko kończyły krótkie wierszyki zaczynane przez panią bibliotekarkę. Było wiele radości i śmiechu z przekręcanych niektórych wyliczanek. Później poznały wiersze znanych poetów i te najpiękniejsze, najbardziej lubiane - Jana Brzechwy. Z pomocą papierowych kukiełek zaprezentowano wiersz "Hipopotam". Na zakończenie spotkania dzieci potrafiły odróżnić poetę od pisarza i wiersz od prozy. Aby tradycji stało się zadość po wypożyczeniu książek, dzieci zajęły się ulubionymi zabawami i kolorowankami.
0_IMG_0250.JPG 1_IMG_0252.JPG 2_IMG_0262.JPG

Majowe Dni Książki w Marynowach
dodano: 2014-05-30

30 maja, zakończenie Majowych Dni Książki biblioteka Marynowy gościła ucz. kl. II z wychowawczynią p. Kamilą Żwirek. Podczas lekcji "Jak poszukujemy książki w bibliotece?" dzieci zapoznały się z układem książek na półkach według wieku i treści. Szczególnie zaciekawiły je książki z różnych dziedzin wiedzy. Poznały układ według światowego systemu dziesiętnego UKD od 0 do 9. Oswoiły się z sygnaturą (miejsce książki na półce) oraz katalogiem on-line. Praca w grupach i późniejsze wyszukiwanie książek do wypożyczenia, udowodniły, że uczniowie potrafią wykorzystać zdobytą wiedzę. Zawsze mogą też liczyć na pomoc bibliotekarza.
0_IMG_0239.JPG 1_IMG_0235.JPG 2_IMG_0242.JPG

W krainie czasopism
dodano: 2014-05-23

23 maja bibliotekę w Marynowach odwiedzili uczniowie kl. I z p. Bogusławą Jastrząb. Tematem spotkania były czasopisma dla dzieci. Rynek czasopism w Polsce jest bardzo bogaty, dlatego dzieci mają problemy z wyborem tych najbardziej wartościowych, które pomagają w nauce, a jednocześnie bawią. Dzieci zapoznały się z dwoma najciekawszymi czasopismami dla kl. I- III: "Świerszczykiem" i "Kumplem". Na wstępie uczniowie dowiedzieli się, co to są czasopisma, gazety i prasa. Dokonaliśmy wspólnego przeglądu wybranych numerów "Świerszczyka" i "Kumpla". Dzieci wiedzą już, co to jest stopka wydawnicza. Głośno przeczytaliśmy jedną z  przygód pewnej klasy I b z czasopisma "Kumpel" pt.: "Zasiedziałem się przed komputerem...". W ramach ćwiczeń grupowych dzieci wybrały najciekawsze strony i je zaprezentowały. Na pożegnanie pierwszoklasiści wypożyczyli czasopisma i otrzymali upominki - plakaty o zwierzętach.
0_IMG_0225.JPG 1_IMG_0231.JPG 2_IMG_0232.JPG

Majowe Dni Książki
dodano: 2014-05-19

8 maja Bibliotekę Marynowy,  z okazji Majowych Dni Książki,  odwiedziła kl.0 ze swoją panią Aldoną Kuprasz. Grupa 23 dzieci obejrzała ekspozycję "Dzieje książki" oraz wysłuchała (biorąc czynny udział w lekcji) wiadomości "Jak zbudowana jest książka?". Dzieci zapoznały się z nowymi pojęciami, jak: szata graficzna, okładka, obwoluta, karta tytułowa, trzon książki, grzbiet i spis treści. Z zainteresowaniem oglądały przygotowaną ekspozycję książek. Zachwycone były rozsuwaną książką pt. "Pociągi" oraz strasznym zakończeniem książeczki przyrodniczej pt. "Niesamowite prace zwierząt". Później wspólnie rozwiązaliśmy krzyżówkę sprawdzającą zdobyte wiadomości. Aby dzieci pamiętały o szanowaniu książki, wykonały dla siebie kolorowe zakładki - przypominajki. Na zakończenie wypożyczyły książki i w dobrych humorach, pożegnały bibliotekę "do miłego zobaczenia".

0_IMG_0193.JPG 1_IMG_0191.JPG 2_IMG_0223.JPG
Juliusz Słowacki - dzieciom
dodano: 2014-05-19

24 kwietnia w Bibliotece Marynowy odbyła się lekcja biblioteczna dla kl. II "Juliusz Słowacki - dzieciom". Uczniowie poznali kolejnego autora książek, tym razem nie tylko od bajek, ale twórcę wierszy bliskich naszej Ojczyźnie. Z pomocą komputera zaprezentowano wiersz "W pamiętniku Zofii Bobrówny". Dzieci przekonały się, że poezję można śpiewać, gdy wysłuchały utworu w wykonaniu Marka Grechuty. Na zakończenie spotkania każde dziecko otrzymało wydrukowany tekst wiersza i zadanie plastyczne do szkoły "Wiersze Juliusza Słowackiego w ilustracjach". 7 maja odbył się finał konkursu plastycznego zakończony rozdaniem dyplomów i słodyczy oraz wystawą prac. Zapraszamy do obejrzenia tej pięknej wystawy w bibliotece. 
0_IMG_0182.JPG 1_IMG_0174.JPG 2_IMG_0169.JPG
Pisanki, kurczaczki, zajączki…
dodano: 2014-05-09

16 kwietnia dzieci z klasy I z wychowawczynią p. Bogusławą Jastrząb odwiedziły bibliotekę, by dowiedzieć się więcej o zwyczajach wielkanocnych. Z zainteresowaniem słuchały opowieści o jajku, głównym atrybucie zbliżających się świąt. Z pomocą książek: J. Lipki „O jajku prawie wszystko” oraz J. I. Stasiewicz „Pisanki sercu bliskie” zapoznały się z technikami zdobienia jaj. Kraszanki, malowanki, skrobanki, wyklejanki, nalepianki i pisanki budziły zachwyt i chęć własnoręcznego stworzenia podobnych dzieł. Dzieciom podobała się także zabawa z pisankami - "wybitki" i oczywiście śmigus - dyngus, zwany dniem św. Lejka. Lekcję zakończono szukaniem prezentów od Zajączka, który sprytnie ukrył słodkie niespodzianki w bibliotece. W podziękowaniu dzieci ofiarowały piękną wielkanocną laurkę. Spotkanie zakończyło się w miłej atmosferze składanych życzeń.Z nastaniem wiosny biblioteka w Marynowach rozkwitła różnymi barwami. Dzieci wykonały wiele prac z kolorowej bibuły. Wyklejanki przedstawiają najczęściej kwiatki, ale są też ptaki, kurczątka i zajączki. Tuż przed Niedzielą Palmową wraz z jedną z mam wykonały wspaniałą palmę z bibułowych kwiatów i bukszpanu, a w Wielkim Tygodniu robiły kolorowe jajka wielkanocne.


0_IMG_0099.JPG 1_IMG_0106.JPG 2_IMG_0104.JPG
Julian Tuwim - poeta
dodano: 2014-03-21

Dnia 18. 03. 2014 r. w filii bibliotecznej w Marynowach odbyła się lekcja biblioteczna "Julian Tuwim - poeta". Dzieci zapoznały się z informacjami na temat ulubionego poety i jego twórczości. Zobaczyły ławeczkę - pomnik w Łodzi, na której każdy może odpocząć przy sławnej postaci. Na dowód, że książka nie tylko uczy, ale także bawi, dzieci wzięły udział w inscenizacji "Rzepki" z rekwizytami. Dwudziestu jeden uczniów klasy zerowej podzielonej na dwie grupy, miało okazję wziąć udział w przedstawieniu: jako aktorzy i jako publiczność. Wszystkie dzieci zagrały w teatrzyku, bo grupy wymieniły się rolami (aktorzy stali się widownią i na odwrót). W roli narratora wystąpiła pani Danusia z biblioteki. Wszyscy bawili się wspaniale!
0_IMG_0190.JPG 1_IMG_0196.JPG 2_IMG_0198.JPG
Pasowanie na czytelnika
dodano: 2014-02-14

Dnia 13 lutego odbyło się  pasowanie na czytelnika uczniów kl.0. Na wstępie porozmawialiśmy o bibliotece i szacunku dla książki. Dzieci wysłuchały bajki "Na każde pytanie odpowie czytanie", później na szóstkę zdały egzamin ze znajomości książek. Grupa 25 uczniów złożyła uroczyste przyrzeczenie: PRZYRZEKAM SZANOWAĆ CIĘ I KORZYSTAĆ Z TWOICH RAD I MĄDROŚCI. Wszystkie dzieci zostały pasowane na czytelników i otrzymały pamiątkowe dyplomy i słodycze. Spotkanie zakończyło się wypożyczaniem książek  i wspólnym zdjęciem z wychowawcą i bibliotekarką.

0_IMG_0005.JPG 1_IMG_0015.JPG 2_IMG_0012.JPG

15 16 17
 
 
 
 
 
 
 
82-100 Nowy Dwór Gdański, ul. Sikorskiego 23, biblioteka.ndg@bpndg.org © Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Nowy Dwór Gdański odsłon:2620680