BIBLIOTEKA PUBLICZNA MIASTA I GMINY NOWY DWÓR GDAŃSKI
 
 
BIBLIOTEKA PUBLICZNA MIASTA I GMINY NOWY DWÓR GDAŃSKI
A | A  

82-100 Nowy Dwór Gdański
ul. Sikorskiego 23
+48.552472649
biblioteka.ndg@bpndg.orgPONIEDZIAŁEK11°° - 18°°
WTOREK11°° - 18°°
ŚRODA11°° - 18°°
CZWARTEK11°° - 18°°
PIĄTEK11°° - 18°°
SOBOTA9°° - 15°°


Inspektor Ochrony Danych
Tomasz Henzler
email: inspektor@cbi24.pl 

BIBLIOTEKA PUBLICZNA MIASTA I GMINY NOWY DWÓR GDAŃSKI
FILIA BIBLIOTECZNA W JAZOWEJ

82-100 Jazowa 63
tel.: 55 246-10-89
mail: filia.jazowa@bpndg.org
Kierownik Filii: Renata Sionkowska


PONIEDZIAŁEK - 12°° - 17°°
WTOREK - 12°° - 17°°

CZYTELNIA INTERNETOWA CZYNNA W GODZINACH OTWARCIA BIBLIOTEKI 


Strasznie straszna zabawa
dodano: 2016-11-03

HALLOWEEN jest wspaniałą okazją do urządzenia przyjęcia dla dzieci.

W naszej bibliotece zawsze dużo się dzieje, więc i tym razem nie mogło być inaczej. Zainspirowani amerykańskim świętem, przebraliśmy się za różne potwory, duszki, wampiry, kościotrupy, czarne koty, pająki i wiedźmy. Bowiem jest to jedna z niewielu okazji do przeistoczenia się w potworka, czy czarownicę. To możliwość bycia strasznym, a nie tylko straszonym. Dzieci chociaż na chwilę mogą wejść w rolę swojego ulubionego bohatera z bajki. Dla maluchów to czas aby oswoić lęki, dla dorosłych - aby znów poczuć się dzieckiem. Dla nadania tajemniczej i nieco przerażającej atmosfery ozdobiliśmy salę. Dzieci samodzielnie wykonały nietoperze, czarne koty, wiedźmy, dynie… W rytm najgorętszych hitów jesieni wszystkie strachy zostały porwane do upiornej zabawy. Było mnóstwo konkursów, karaoke i tanecznych pląsów.

Była to zabawa z lekkim dreszczykiem. Przekonajcie się sami:

Do upiornego zobaczenia za rok ;)

0_IMG_3187.ytb 1_IMG_3268.JPG 2_IMG_3219.JPG

Kącik Małego Kucharza…
dodano: 2016-10-18

14 października w bibliotece w Jazowej  odbyły się małe warsztaty kulinarne. Jest to jedna z naszych propozycji wspólnego rodzinnego spędzania czasu, która gwarantuje również dobrą zabawę, jak również i degustację dań  ;)  Każdy znajdzie tu coś da siebie. Tym razem dzieci miały przyjemność robić pierogi pod okiem Przewodniczącej Koła Gospodyń Wiejskich, Pani Izy oraz Pani Sołtys Joanny.

Panie wprowadziły małych kucharzy w kulinarny świat, zdradziły sekretny przepis na najsmaczniejsze pierogi na świecie!!! Tylko ciiiiiiiiiiiiiicho, to tajemnica  ;).  Dzieci poznały również  zasady bezpieczeństwa i higieny pracy w kuchni oraz sposoby  planowania  i organizacji pracy. Był to czas na brudzenie rączek, testowanie różnych smaków.

Zachęcamy Rodziców do wspólnego gotowania z dziećmi!

Wyszło bardzo smacznie, jak u Mamy…   albo Babci ;)

Przekonajcie się sami  

0_IMG_2972.JPG 1_IMG_2982.JPG 2_IMG_2992.JPG

LEKCJA BIBLIOTECZNA dla KLASY III z SP w WIERCINACH
dodano: 2016-10-18

         W Bibliotece w Jazowej, 3 października odbyła się dla uczniów klasy III  SP w Wiercinach lekcja biblioteczna, dotycząca ogólnych zasad panujących w bibliotece, czytelni oraz pracowni komputerowej. Dzieci wraz z Panią Agatą Michałowską i panią Marzeną Dybiec zapoznały się również  z budową książki, rodzajami katalogów, układem książek na półkach, kartą czytelnika i innymi ważnymi dokumentami bibliotecznymi. Każdy uczeń otrzymał m.in. kartę katalogową i mógł zapoznać się z takimi pojęciami jak: opis katalogowy, hasło, sygnatura, klasyfikacja UKD, numer inwentarzowy oraz ISBN.
        Wszyscy bardzo uważnie wysłuchali legendy o wyjątkowym bohaterskim psie „Dżok”, a następnie dzieci zagrały w 5 sekund. Gra wzbudziła wiele pozytywnych emocji i zachęciła do rywalizacji. Dzieci bardzo chętnie brały udział w zajęciach oraz świetnie radziły sobie z przydzielonymi zadaniami.

 Przekonajcie się sami: J

Zapraszamy również inne klasy na lekcję biblioteczną, aby ustalić termin prosimy o kontakt telefoniczny J J J

0_IMG_2754.JPG 1_IMG_2776.JPG 2_IMG_2778.JPG

Gościliśmy KLASĘ II z SP w WIERCINACH
dodano: 2016-10-18

Kolejny tydzień i kolejne spotkanie z uczniami Szkoły Podstawowej  w Wiercinach… Po bardzo ciekawej lekcji bibliotecznej dla klasy III, również uczniowie klasy II  postanowili przyjechać do Biblioteki w Jazowej. 10 października dzieci przybyły pod opieką Pani Alicji Tałaj  i pani Elżbiety Gościńskiej, i bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach. Uczniowie przeglądali książki, zapoznali się regulaminem biblioteki, układem książek na półkach itd. Następnie  wysłuchali uważnie opowieści o Bobiku i innych bohaterach książki „ Piątka z Zakątka”. Kolejnym etapem były wspólne gry stolikowe: Dobble i 5 sekund.

Uczniowi podziękowali pani bibliotekarce, po czym zostali zaproszeni na kolejne spotkanie dotyczące pracy ze słownikami.

Dzieci przekonały się o tym, że BIBLIOTEKA jest bardzo przyjaznym miejscem  J  J J

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć J 

0_IMG_2845.JPG 1_IMG_2846.JPG 2_IMG_2850.JPG

Lato w Bibliotece w Jazowej!
dodano: 2016-08-12

W te wakacje pogoda nie rozpieszczała, więc dla spragnionych wrażeń czytelników biblioteka w Jazowej przygotowała liczne propozycje atrakcyjnego spędzenia  wolnego czasu. Każdego dnia otwarcia dzieci miały możliwość uczestniczenia w wesołych zabawach, konkursach oraz zajęciach plastycznych i literackich. Co poniedziałek wybieraliśmy się w niesamowitą podróż  m.in. na Księżyc, pod wodę, do chmur, pod ziemię. Czytaliśmy ciekawostki dotyczące danego celu podróży, a następnie wykonywaliśmy pracę plastyczną, np. rakiety kosmiczne, roboty, malowanie rękami, kolaż. W każdą środę przypominaliśmy sobie „ulubione bajki kiedyś i dziś” - czytaliśmy głośno wybrane opowieści, kolorowaliśmy obrazki, tworzyliśmy kukiełki, bawiliśmy się w teatrzyk. Wakacyjny czas spędzaliśmy w dużej mierze na grach i zabawach sportowych przed biblioteką. Mieliśmy też możliwość upiększania naszej wsi, malując kredą na asfalcie. Dzięki nowym grom planszowym, dzieci nawet w chwilach wolnych od planowych zajęć nie znalazły w bibliotece czasu na nudę! Śmiechu nie było końca, a obiecana nagroda za wygraną (w postaci słodyczy) dodatkowo mobilizowała dzieci do podjęcia aktywności. Komputery z dostępem do internetu także zapewniały dzieciom i młodzieży rozrywkę w deszczowe dni , niezmiennie gromadząc wokół swoich stanowisk stałe rzesze chętnych. Na koniec miesiąca dzieci najchętniej uczestniczące w organizowanych zajęciach w bibliotece otrzymały dyplomy i nagrody. Mimo deszczowej aury, lato jeszcze się nie kończy, a biblioteka w Jazowej nadal zaprasza czytelników małych i dużych w drugiej połowie miesiąca sierpnia do aktywnego udziału w organizowanych zajęciach i zabawach!

01_4.JPG 02_39.JPG 03_85.JPG

Kochana Biblioteka!
dodano: 2016-05-10

Biblioteka w Jazowej tętni życiem, a to wszystko za sprawą wielu odwiedzających ją dzieci. Zapraszamy do wesołego spędzenia czasu w bibliotece, gdzie na dzieci czekają dwa komputery z dostępem do internetu, wiele różnorodnych gier stolikowych i zręcznościowych, a także ciekawe zajęcia plastyczne, techniczne i literackie. Biblioteka to miejsce, gdzie można spotkać się z przyjaciółmi i w miłej atmosferze spędzić wolny czas.

0_IMG_2082.JPG 1_IMG_2078.JPG 2_IMG_2086.JPG

Poczuj wiosnę w bibliotece!
dodano: 2016-04-05

Do Jazowej wreszcie zawitała wiosna! Czuć ją nie tylko na świeżym powietrzu, ale i w naszej bibliotece, która wita czytelników nową wiosenną dekoracją, tworzoną przez dzieci. Wszechobecne kwiaty, motyle, biedronki, pszczoły i ptaszki już od progu wprowadzają w wiosenny i ciepły nastrój. A jeszcze wiele ciekawych zajęć plastycznych przed nami! W bibliotece można też skorzystać z komputerów, by pograć w ulubioną grę lub posurfować po internecie. Poza tym wszystkie dzieci chętnie korzystają z gier stolikowych. Ulubione gry to ostatnio: Piotruś, Twister i Memo. Każdy, kto tylko ma ochotę, może w wolnej chwili sięgnąć po kolorowankę lub czasopismo. Na zapalonych czytelników czekają też oczywiście piękne i ciekawe książki, w których można się zakochać! A wiosna to przecież najlepsza pora na miłość. Więc od nowa zakochajmy się w czytaniu! Biblioteka w Jazowej zaprasza wiosną!

0_0_13.JPG 0_1_28.JPG 0_2_30.JPG
Tak wyglądały ferie w Jazowej
dodano: 2016-03-11

Podczas ferii zimowych w bibliotece w Jazowej dzieci miały możliwość spędzić wolny czas na różnorodnych i ciekawych zajęciach ( m.in. literackich i techniczno – plastycznych: spotkanie z baśnią braci Grimm "Trzy Małe Świnki" i przygotowanie "Ścieżki opowiadania", tworzenie kukiełek ulubionych bohaterów i zabawa w teatrzyk, malowanie świecą, kreowanie Rodzinki Wesołych Pingwinów). Dzieci chętnie korzystały z dostępnych w bibliotece gier stolikowych, na nowo odkryły też nieco zapomnianą grę karcianą "Piotruś", która zapewniała im wiele emocji i głośnych wybuchów śmiechu.Przez całe ferie dzieci mogły korzystać z czytelni internetowej, która oferuje użytkownikom dwa komputery.Na zakończenie ferii dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz nagrody za udział w zajęciach. Rozdane zostały też nagrody za udział w konkursach "Czytelnik Roku 2015" oraz "Przyprowadź Nowego Czytelnika" za rok 2015.

0.1_13.JPG 0.2_16.JPG 0.3_25.JPG

Czytelnicy Biblioteki w Jazowej nagrodzeni w konkursie ekologicznym
dodano: 2016-01-27

Dzieci z biblioteki w Jazowej wzięły udział w konkursie plastycznym, organizowanym przez Żuławski Park Historyczny, na stworzenie dowolnego dzieła z materiałów recyklingowych. Dzieci miały wiele kreatywnych pomysłów, dwanaście osób zgłosiło swoją chęć udziału w konkursie, a wiele z nich wykonało więcej niż jedną pracę. Po długim oczekiwaniu jury ogłosiło wyniki. Troje dzieci z Jazowej zostało zauważonych wśród ponad 200 innych prac. Otrzymaliśmy jedno drugie miejsce i dwa wyróżnienia: wyróżnienie w kategorii przedszkolaków - Ignaś Rajchenbach, który stworzył "Ślimakową miskę na drobne zabawki" - wykorzystał do tego kawałki gazety zwinięte w ślimaki; II miejsce w kategorii SP I-III - Paweł Ćwik, który wykreował "Pojemnik na przybory szkolne" przy pomocy zużytej butelki i papieru czerpanego; oraz wyróżnienie w kategorii SP IV-VI -  Marika Świgoń, która z zepsutej klawiatury do komputera wyczarowała ciekawą "Cyfrową ramkę do zdjęć". Wymieniona trójka dzieci otrzymała piękne nagrody w postaci interesujących gier stolikowych oraz dyplomy. Pozostałe dzieci, biorące udział w konkursie także otrzymały pamiątkowe dyplomy.

0_Marika z nagrodą.jpg 1_Zdobyte nagrody.jpg 2_Ignaś z nagrodą.jpg

Aktywne lato w Bibliotece w Jazowej!
dodano: 2015-08-28

Tegoroczne wakacje dobiegają końca. Prawie dwa miesiące wesołych zabaw w bibliotece już za nami, jeszcze tylko przez kilka dni biblioteka czeka na czytelników oraz chętnych do aktywnego spędzania wolnego wakacyjnego czasu! W lipcu na dzieci czekało w bibliotece wiele atrakcji, między innymi rysowanie piaskiem, tworzenie masek weneckich, komponowanie pejzaży z surowej wełny, konstruowanie Brytyjskiego zamku z kartonu, opracowywanie mapy myśli na temat praw dziecka, projektowanie plakatów anty-nałogowych, tworzenie potworów z papierowych talerzy oraz upiornych obrazów z duchami, malowanie farbami, komponowanie plażowych obrazków metodą wydzieranki... i wiele, wiele innych zajęć, które zawsze gromadziły grono chętnych. Dzieci chętnie brały także udział w konkursach plastycznych, ruchowych oraz konkursie literackim, który sprawdził ich wiedzę na temat książek. Ogromną radość sprawiły dzieciom nowe gry zręcznościowe oraz stolikowe. Cieszą się one niesłabnącą popularnością również wśród naszej młodzieży. Zabawie zawsze towarzyszy mnóstwo śmiechu! Do komputerów już od rana ustawiają się długie kolejki, lecz czekający nie nudzą się, lecz korzystają z nowych urządzeń do gier podwórkowych, np. badmintona, czytają świeże czasopisma lub najczęściej biorą udział w przygotowanych specjalnie dla nich zajęciach.
W bibliotece w Jazowej nie ma słowa "nuda"! Zapraszamy do wesołego i aktywnego spędzania ostatnich dni wakacji w bibliotece!

0_IMG_1349.JPG 1_IMG_1335.JPG 2_IMG_1519.JPG

2 3 4
 
 
 
 
 
 
 
82-100 Nowy Dwór Gdański, ul. Sikorskiego 23, biblioteka.ndg@bpndg.org © Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Nowy Dwór Gdański odsłon:1976419