BIBLIOTEKA PUBLICZNA MIASTA I GMINY NOWY DWÓR GDAŃSKI
 
 
BIBLIOTEKA PUBLICZNA MIASTA I GMINY NOWY DWÓR GDAŃSKI
A | A  

82-100 Nowy Dwór Gdański
ul. Sikorskiego 23
+48.552472649
biblioteka.ndg@bpndg.orgPONIEDZIAŁEK11°° - 18°°
WTOREK11°° - 18°°
ŚRODA11°° - 18°°
CZWARTEK11°° - 18°°
PIĄTEK11°° - 18°°
SOBOTA9°° - 15°°


Inspektor Ochrony Danych
Tomasz Henzler
email: inspektor@cbi24.pl 

BIBLIOTEKA PUBLICZNA MIASTA I GMINY NOWY DWÓR GDAŃSKI
FILIA BIBLIOTECZNA W JAZOWEJ

82-100 Jazowa 63
tel.: 55 246-10-89
mail: filia.jazowa@bpndg.org
Kierownik Filii: Renata Sionkowska


PONIEDZIAŁEK - 12°° - 17°°
WTOREK - 12°° - 17°°

CZYTELNIA INTERNETOWA CZYNNA W GODZINACH OTWARCIA BIBLIOTEKI 


Aktywne lato w Bibliotece w Jazowej!
dodano: 2015-08-28

Tegoroczne wakacje dobiegają końca. Prawie dwa miesiące wesołych zabaw w bibliotece już za nami, jeszcze tylko przez kilka dni biblioteka czeka na czytelników oraz chętnych do aktywnego spędzania wolnego wakacyjnego czasu! W lipcu na dzieci czekało w bibliotece wiele atrakcji, między innymi rysowanie piaskiem, tworzenie masek weneckich, komponowanie pejzaży z surowej wełny, konstruowanie Brytyjskiego zamku z kartonu, opracowywanie mapy myśli na temat praw dziecka, projektowanie plakatów anty-nałogowych, tworzenie potworów z papierowych talerzy oraz upiornych obrazów z duchami, malowanie farbami, komponowanie plażowych obrazków metodą wydzieranki... i wiele, wiele innych zajęć, które zawsze gromadziły grono chętnych. Dzieci chętnie brały także udział w konkursach plastycznych, ruchowych oraz konkursie literackim, który sprawdził ich wiedzę na temat książek. Ogromną radość sprawiły dzieciom nowe gry zręcznościowe oraz stolikowe. Cieszą się one niesłabnącą popularnością również wśród naszej młodzieży. Zabawie zawsze towarzyszy mnóstwo śmiechu! Do komputerów już od rana ustawiają się długie kolejki, lecz czekający nie nudzą się, lecz korzystają z nowych urządzeń do gier podwórkowych, np. badmintona, czytają świeże czasopisma lub najczęściej biorą udział w przygotowanych specjalnie dla nich zajęciach.
W bibliotece w Jazowej nie ma słowa "nuda"! Zapraszamy do wesołego i aktywnego spędzania ostatnich dni wakacji w bibliotece!

0_IMG_1349.JPG 1_IMG_1335.JPG 2_IMG_1519.JPG

Mamo, tato - czas na lato… w Jazowej
dodano: 2015-07-10

Jak najprzyjemniej spędzać wolne wakacyjne chwile? Oczywiście w bibliotece! Mimo, że na początku wakacji słońce wprost nas rozpieszczało, chętnych do odwiedzenia biblioteki w Jazowej nie brakowało. Młodzież i dzieci już od rana ustawiali się w kolejkach, by móc pograć w ulubione gry komputerowe, a w międzyczasie umilali sobie czas uczestnictwem w różnych zajęciach plastycznych, literackich i edukacyjnych. Wakacyjny plan rozpoczęliśmy tworzeniem obrazków z piasku - inwencji twórczej u dzieci nie brakowało! Wspólnie namalowaliśmy farbami wymarzony rajski ogród oraz przygotowaliśmy tablicę informacyjną o "Bezpiecznych Wakacjach". W dniu gier edukacyjnych zdecydowanie wygrały scrabble - odtąd codziennie urządzamy sobie partyjkę na trening naszego umysłu. Na ostatnich zajęciach wybraliśmy się w podróż do Włoch - poznaliśmy wiele ciekawostek o kraju oraz stworzyliśmy kolorowe maski weneckie. Karnawał wakacyjny w bibliotece w Jazowej trwa! Zapraszamy!

01.JPG 02.JPG 03.JPG

Lato wszędzie!
dodano: 2015-07-02

W piątek 28 czerwca oficjalnie rozpoczęły się wakacje, co postanowiliśmy uczcić w bibliotece w Jazowej! Zorganizowaliśmy więc ognisko, przy którym miło spędziliśmy popołudnie. Piekliśmy kiełbaski i chleb - poczuliśmy prawdziwy smak lata! Na boisku graliśmy w piłkę: nożną, siatkówkę i popularnego zbijaka. Mimo dość silnego wiatru wytrwałym chłopcom udało się rozegrać mecz badmintona. Na ognisku zjawili się i ci starsi mieszkańcy i ci najmłodsi - dla wszystkich był to naprawdę przyjemny czas. Na koniec rzucaliśmy resztki chleba łabędziom, które mieszkają nieopodal na Nogacie. Ku naszej radości przypłynęły do nas wraz z dopiero co wyklutymi maluchami! Wesoło rozpoczęliśmy wakacje, ale to przecież nie koniec atrakcji w bibliotece w Jazowej! U nas zawsze jest ciekawie i tutaj każdy znajdzie coś dla siebie! Zapraszamy przez całe lato!

0.JPG 1.JPG 2.JPG
Czekamy na lato!
dodano: 2015-06-22

Już za kilka dni zaczynamy lato! Czas więc na podsumowanie sezonu wiosennego w bibliotece w Jazowej. U nas zawsze dużo się dzieje i zawsze jest wesoło. Wiosnę spędziliśmy otoczeni kwiatami i motylami, które robiliśmy sami, używając różnych technik plastycznych. Chętnie graliśmy w gry planszowe, nawet maluchy polubiły stare dobre bierki. Często zaglądaliśmy do czasopism, by rozwiązywać łamigłówki i śmiać się z zamieszczonych tam dowcipów. Dziewczynki jak zawsze nie zawiodły przy wykonywaniu różnych prac plastycznych, a i chłopcom spodobało się robienie gumowej biżuterii! Gdy poczuliśmy pierwsze ciepłe dni, wyruszyliśmy na długi spacer po okolicy. Niezmiennie największym zainteresowaniem podczas wiosennych spotkań w bibliotece cieszyły się komputery, do których już od pierwszych godzin otwarcia ustawiały się długie kolejki! Wiosna minęła, czekamy na lato i na wakacje! Na wakacje biblioteka przygotowała równie bogaty program i z pewnością nie będziemy się nudzić!

0_11.JPG 13.JPG 15.JPG

Wspomnienia z ferii
dodano: 2015-03-03

W bibliotece w Jazowej zawsze można wesoło spędzić wolny czas, a już szczególnie w ferie czas mijał nam bardzo szybko i radośnie! Na dzieci, które ferie spędzały w domu, w bibliotece czekało wiele atrakcji – na zajęciach plastycznych skupiliśmy się na rękodziele i tworzyliśmy prawdziwe cuda z masy solnej, filcu czy używając techniki decoupage. Dzieci chętnie sięgały po gry stolikowe, ale najbardziej upodobały sobie grę „Twister”, która sprawiała, że biblioteka raz po raz wypełniała się ich głośnym śmiechem. Na miłośników gier elektronicznych i internetowych jak zawsze czekały komputery, do których już od samego rana ustawiała się długa kolejka. Ferie pożegnaliśmy zabawami i konkursami, a laureaci konkursów „Czytelnik Roku 2014” oraz „Czytelnik przyprowadza nowego czytelnika” otrzymali piękne nagrody książkowe! Szkoda, że ferie trwają tak krótko!

0_4.JPG 1.JPG 10.JPG

Wigilia w bibliotece w Jazowej
dodano: 2015-01-05

17 grudnia w Bibliotece w Jazowej odbyła się Wigilia, na którą zaprosiliśmy poetkę regionalną, panią Hannę Florek. Pani Florek wystąpiła przed nami w pięknym stroju ludowym i zaśpiewała specjalnie przez nią napisane pastorałki oraz opowiedziała świąteczne opowieści, np. o tym, dlaczego na święta dekorujemy choinkę. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały ciekawych historii i włączały się do śpiewania. Na koniec wspólnie śpiewaliśmy znane wszystkim kolędy i podzieliliśmy się opłatkiem, który przyniosła do biblioteki pani Radna Dorota Sobocińska. W podzięce za występ, dzieci wręczyły pani Florek gwiazdę betlejemską. Miłą atmosferę dopełnił słodki poczęstunek - babeczki i pierniki upieczone przez kierownika biblioteki oraz cukierki i napój ufundowane przez panią Sobocińską. Śpiewom i życzeniom nie było końca! Wszyscy poczuliśmy już świąteczną atmosferę!
0_Dzieci składały sobie świąteczne życzenia i dzieliły się opłatkiem.JPG
Dzieci składały sobie świąteczne życzenia i dzieliły się opłatkiem
Dzieci składały sobie świąteczne życzenia i dzieliły się opłatkiem
1_Dzieci z zainteresowaniem słuchały pastorałki.JPG
Dzieci z zainteresowaniem słuchały pastorałki
Dzieci z zainteresowaniem słuchały pastorałki
2_Dzieci z panią H.Florek oraz z panią Radną D.Sobocińską.JPG
Dzieci z panią H.Florek oraz z panią Radną D.Sobocińską
Dzieci z panią H.Florek oraz z panią Radną D.Sobocińską
P.H.Florek wystąpiła w stroju ludowym
Pani Dorota Sobocińska przygotowała opłatek
Pani H.Florek z Marysią Gościńską wspólnie zaśpiewały Cichą Noc
W podziękowaniu za piękny występ dzieci wręczyły p.Florek kwiaty
Wspólne zdjęcie z panią H. Florek

Jesienne inspiracje
dodano: 2014-12-03

W tym roku jesień pojawiła się nie wiadomo kiedy i nim zdążyliśmy się obejrzeć, już nadszedł grudzień, a z nim, mamy nadzieję, śnieżna zima! Jesienny chłodny czas dzieci spędzały najchętniej spotykając się w cieplutkiej bibliotece, gdzie przede wszystkim, wciąż niezmiennie, królują komputery. Dzieciaki uwielbiają grać w gry komputerowe oraz internetowe. Na chętnych zawsze czekają też różnorodne prace plastyczne. Oprócz malowania i rysowania, dziewczynki posługując się takimi skarbami jesieni jak szyszki, orzechy, kasztany, żołędzie czy złote liście stworzyły wspaniałą Szyszkową Rodzinkę. Młodsze dzieci były bardzo szczęśliwe mogąc kolorować ulubione postacie z bajek, np. Misie z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia. Niektórzy przynieśli do biblioteki swoje ukochane pluszaki, z których zrobiliśmy wystawę misiów.
Odchodzi listopad, a my już myślimy o zimie i o... Świętach. Od poniedziałku ruszamy z przygotowaniami świątecznych dekoracji!
Dziewczynki przy pracy.JPG
Dziewczynki przy pracy
Dziewczynki przy pracy
Jesienne ozdoby.JPG
Jesienne ozdoby
Jesienne ozdoby
Jesień 2014.JPG
Jesień 2014
Jesień 2014
Kolorowanki o Misiach na Dzień Misia
Komputery zawsze gromadzą wielu fanów gier
Szyszkowa Rodzinka
Tworzymy Szyszkowe ludziki (1)
Wystawa Dziecięcych Pluszaków
Z okazji Dnia Misia, Franuś przyniósł do biblioteki swojego ulubionego Misia. Nie zapomniał też o tablecie.
Żegnamy listopad

Wakacje w filii bibliotecznej w Jazowej
dodano: 2014-09-04

W okresie wakacji dzieci w Jazowej mogły uczestniczyć w różnych zajęciach i grach organizowanych w bibliotece. Poprzez cykl zajęć edukacyjno-plastycznych odbyliśmy podróż po mapie, poznając znane i nieznane miejsca naszej Ojczyzny. Z zebranych materiałów wykonaliśmy album pt. ”Polska”. Na spotkaniach czytelniczych starsze dzieci czytały młodszym. Bawiliśmy się w inscenizacje teatralne ulubionych wierszy Brzechwy i Tuwima.

Na zajęciach plastycznych malowaliśmy kredą, tworzyliśmy pamiątki z masy solnej, pocztówki z pozdrowieniami wakacyjnymi, owoce, kwiaty lata, kukiełki, latawce, zwierzęta domowe i z zoo, ramki do zdjęć, biżuterię, strachy na wróble, zakładki do książek i symbole jesieni.

Bawiliśmy się w bibliotece i na świeżym powietrzu na zajęciach sportowych i wycieczkach.

Graliśmy w gry stolikowe, układaliśmy puzzle. Wielką popularnością cieszyły się komputery.
0_Karaoke.JPG
Karaoke
Karaoke
1_Inscenizacja Rzepki.JPG
Inscenizacja Rzepki
Inscenizacja Rzepki
2_Zajęcia plastyczne 2.JPG
Zajęcia plastyczne 2
Zajęcia plastyczne 2
Album POLSKA
Biżuteria
0557
Kwiatowe ramki do zdjęć
Malowanie kredą
Monopol
Przy komputerach
Strachy na wróble
Warcaby
Zajęcia plastyczne 3
Zajęcia plastyczne

Wakacyjne zabawy
dodano: 2014-08-14

1_Wesołe gry.JPG
Wesołe gry
Wesołe gry
2_Teatrzyk.JPG
Teatrzyk
Teatrzyk
3_Rzepka.JPG
Rzepka
Rzepka
Doktor Lena
Malowanie kredą
Malujemy nasze dzieła z masy solnej
Masa solna
Nasze prace
Praca z masą solną
Wiktoria i Marysia przy komputerach
Występ Wiktorii
Zabawa klockami
Zabawa w lekarza
Zabawy przed biblioteką
Zajęcia plastyczne
Lato w bibliotece
dodano: 2014-07-24

Zapraszamy do biblioteki w Jazowej na wakacyjne zajęcia dla dzieci!

Wspaniała zabawa i miła atmosfera gwarantowane!
0_Mały czytelnik.JPG
Mały czytelnik
Mały czytelnik
1_Nasza papierowa farma.JPG
Nasza papierowa farma
Nasza papierowa farma
2_Zabawa w namiocie.JPG
Zabawa w namiocie
Zabawa w namiocie
Chwila przy komputerach
Daria czyta bajki najmłodszym
Tworzymy kolorowe ślimaki
Wakacyjne kolorowanki
Zaczynamy Lato
Zaczynamy rysowanie

3 4 5
 
 
 
 
 
 
 
82-100 Nowy Dwór Gdański, ul. Sikorskiego 23, biblioteka.ndg@bpndg.org © Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Nowy Dwór Gdański odsłon:2655695