BIBLIOTEKA PUBLICZNA MIASTA I GMINY NOWY DWÓR GDAŃSKI
 
 
BIBLIOTEKA PUBLICZNA MIASTA I GMINY NOWY DWÓR GDAŃSKI
A | A  

82-100 Nowy Dwór Gdański
ul. Sikorskiego 23
+48.552472649
biblioteka.ndg@bpndg.orgPONIEDZIAŁEK11°° - 18°°
WTOREK11°° - 18°°
ŚRODA11°° - 18°°
CZWARTEK11°° - 18°°
PIĄTEK11°° - 18°°
SOBOTA9°° - 15°°


Inspektor Ochrony Danych
email: szkolenia-bhp@wp.pl
tel./fax. 55 233 56 80
tel. kom. 501 593 977 

BIBLIOTEKA PUBLICZNA MIASTA I GMINY NOWY DWÓR GDAŃSKI
FILIA BIBLIOTECZNA W MARZĘCINIE

82-100 Marzęcino
ul. Polna 5D
tel.: 55 245-90-24
mail: filia.marzecino@bpndg.org
Kierownik Filii: Olga Stolarz

PONIEDZIAŁEK  10°° - 17°°
WTOREK          10°° - 17°°
CZWARTEK       10°° - 17°°

CZYTELNIA INTERNETOWA CZYNNA W GODZINACH OTWARCIA BIBLIOTEKI


Nowe życie książek
dodano: 2020-12-15

Takie cuda w naszej filii w Marzęcinie! 
Zobaczcie, jakie wspaniałości można zrobić przy odrobinie chęci i zaangażowania. Zamiast wyrzucać lub oddawać na makulaturę stare, nieaktualne książki, warto spróbować nadać im nową formę, nowe życie. Teraz filia biblioteki w Marzęcinie zyskała niepowtarzalny klimat. Serdecznie zapraszamy, przekonajcie się sami!

0.jpg 00.jpg 1.jpg


Ferie 2020 w bibliotece w Marzęcinie
dodano: 2020-01-28

Ferie dobiegły końca ... niestety. Uczestnicy zajęć feryjnych w filii bibliotecznej w Marzęcinie z pewnością nie narzekali na nudę i będą mieli miłe wspomnienia. Kolejny tydzień minął szybko, wypełniony ciekawymi zajęciami podczas których dzieci mogły zabłysnąć pomysłowością i fantazją oraz wykazać się zdolnościami manualnymi i wiedzą. Nie zabrakło też czasu na głośne czytanie oraz gry planszowe, zręcznościowe i komputerowe. Na zajęciach plastycznych poszły w ruch nożyczki, kolorowe kartki i wycinanki, z których dzieci wykonały prześliczne laurki na Dzień i Babci i Dziadka, a także nastrojowe lampiony. Był dzień kulinarny, podczas którego zajadaliśmy się pysznymi goframi z dżemem, czekoladą i bitą śmietaną. Rozegraliśmy turniej warcabowy i szachowy, który wyłonił Mistrza Ferii. Rozegrane zostały konkursy wiedzy, przysłów i powiedzonek. Dzieci wzięły udział w konkursie czasopisma "Świerszczyk", który w tym roku obchodzi 75 urodziny i w związku z tym wykonały prace plastyczne, które wyślemy na konkurs. Czytelnikiem Ferii 2020 została 6-letnia Zuzia, która przeczytała aż 17 książek!

0_IMG_1913.JPG 1_IMG_1912.JPG 2_IMG_1944.JPG

Dzień Pluszowego Misia
dodano: 2019-11-26

Dniem wszystkich dzieci jest 1 czerwca, natomiast ich ulubieńcy – misie – obchodzą swoje święto 25 listopada. Biblioteka w Marzęcinie wyjątkowo wesoło uczciła Światowy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu  biblioteka gościła 5 i 6 latki z pobliskiego przedszkola. Uroczysty dzień rozpoczął się od obejrzenia wystawy książeczek o misiach. Dzieci prezentowały przyniesione przez siebie pluszaki. Dowiedziały się, w jakich bajkach występują najpopularniejsze misie oraz wysłuchały bajeczki "Miś cyrkowiec".

Przedszkolaki chętnie wzięły udział w zgaduj zgaduli "Jak dobrze znasz misie z bajki?" i zabawie plastycznej. Nie mogło oczywiście zabraknąć gromkiego odśpiewania "100 lat" wszystkim pluszowym misiom. Dzieci z małymi upominkami i uśmiechami pożegnały gościnną bibliotekę.

Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom za przybycie i wspólne uczczenie święta Pluszowego Misia.

0_aa.JPG 1_bb.JPG 2_cc.JPG

Wakacje 2019 w marzęcińskiej bibliotece
dodano: 2019-07-30

W lipcu w Bibliotece w Marzęcinie prowadzone były wakacyjne zajęcia dla dzieci. Uczestnicy letnich spotkań w bibliotece brali udział w zajęciach związanych z książką, rozwijali zdolności plastyczne wykonując ilustracje do czytanych tekstów. Wytężali umysły przy rozwiązywaniu zagadek, krzyżówek czy rebusów. Był również czas na edukacyjne gry komputerowe, planszowe, puzzle oraz gry i zabawy na wolnym powietrzu. Rozgrywaliśmy mecze piłki możnej na pobliskim "Orliku". Turniej gry w warcaby wyłonił Warcabowego Mistrza Wakacji 2019.
Było też smacznie i pachnąco przy pieczeniu gofrów i zdrowo, gdy robiliśmy owocową sałatkę. Wykonaliśmy kolorowe lampiony, które będą ozdobą balkonów i umilą magiczne, letnie wieczory spędzane na tarasie w ogrodzie.
Dzieci z Marzęcina wzięły także udział w zajęciach „Znam zabytki mojej gminy!” – warsztaty dla dzieci gminy Nowy Dwór Gdański jako forma popularyzacji dziedzictwa architektonicznego Żuław (dofinansowanego przez Gminę Nowy Dwór Gdański!). Pod okiem pana Mariusza z Fundacji Nowoczesny Konin wybudowały model zabytkowego kościoła Niepokalanego Poczęcia NMP w Marzęcinie.
W ostatnim dniu bibliotecznych wakacji uczestnicy przedstawili zgromadzonej publiczności swoje talenty, biorąc udział w konkursie "Mam talent".
Dzieci uczestniczące w wakacyjnych zajęciach miały okazję twórczo spędzić wolny czas, poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności plastyczne (i nie tylko…), a przy tym dobrze się bawić z rówieśnikami.
Na zakończenie wakacyjnych zajęć otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz słodką niespodziankę.
Biblioteka Publiczna w Marzęcinie dziękuje wszystkim uczestnikom za aktywny udział w zajęciach. Z niecierpliwością czekamy na kolejne i okazję do wspólnych spotkań, nauki i zabawy.

0_IMG_1679.JPG 1_IMG_1768.JPG 2_IMG_1783.JPG

Najserdeczniejsze życzenia dla Mam!
dodano: 2019-05-29

Jest taki dzień jeden majowy a zarazem wyjątkowy, pełen ciepła, radości, miłych słów i gestów – Dzień Matki. W podziękowaniu ukochanym Mamom za wszystko co robią dla nas, obdarowujemy je życzeniami, laurkami, prezentami i kwiatami.

Z  tej okazji odbyły się zajęcia plastyczne w Bibliotece w Marzęcinie, w czasie których dzieci wykonywały piękne laurki dla swoich Mam. Samodzielnie wykonana laurka z pewnością wywoła uśmiech na twarzy każdej mamy, ponieważ nie ma nic lepszego niż prezent od serca.

0_IMG_1485.JPG 1_IMG_1503.JPG 2_IMG_1489.JPG

Ferie 2019 w bibliotece
dodano: 2019-03-02

Biblioteka w Marzęcinie z przyjemnością gościła w swoich progach dzieci, które chciały spędzić z nią ferie. Były pyszne, chrupiące gofry i inne pyszności, mnóstwo zabaw i konkursów (np. ze znajomości przysłów polskich). Z okazji Dnia Kota zrobiliśmy kocie maski, czytaliśmy i oglądaliśmy książki o kotach
i rozwiązywaliśmy kocie krzyżówki. Rozegraliśmy też emocjonujący turniej warcabowy. Ferie wprawdzie dobiegły końca, ale przecież Biblioteka zaprasza przez cały rok!

0_IMG_1462.JPG 1_IMG_1468.JPG 2_IMG_1484.JPG

Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia
dodano: 2018-12-21

Biblioteka Publiczna w Marzęcinie z radością rozpoczęła przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia, najbardziej magicznych w swojej oprawie. Czas przygotowań w bibliotece połączyliśmy z miłym spędzeniem czasu w doborowym towarzystwie. Razem wykonaliśmy kartki świąteczne, ozdoby którymi udekorowaliśmy bibliotekę, malowaliśmy postać Świętego Mikołaja. Przy ozdabianiu choinki było dużo śmiechu, zabawy i wspólnego śpiewania kolęd.
Grudzień upływa nam w świątecznej atmosferze. Magiczny nastrój świąt zagościł na dobre w bibliotece.

0_IMG_1410.JPG 1_IMG_1419.JPG 2_IMG_1432.JPG

Dzieci lubią misie, misie lubią dzieci
dodano: 2018-12-04

25 listopada swoje święto obchodził najmilszy, najprawdziwszy przyjaciel dzieci – Pluszowy Miś! Do wspólnej zabawy z misiami zaprosiła  przedszkolaków Publiczna Biblioteka w Marzęcinie. 26 i 27 listopada dzieci z grupy "Krasnali" i" Misiów" wraz z swoimi Paniami odwiedziły naszą bibliotekę. Mali goście przynieśli ze sobą swoje pluszowe przytulanki, o których pięknie opowiadali. W czasie spotkania nie zabrakło głośnego czytania fragmentu książki pt. „Miś Uszatek" Cz. Janczarskiego o znanym i sympatycznym misiu.

Znalazł się też czas na chwilę wspaniałej zabawy i słodkie co nieco.

0_IMG_1390.JPG 1_IMG_1400.JPG 2_IMG_1403.JPG

Zakończyliśmy „lato pełne przygód” w bibliotece w Marzęcinie
dodano: 2018-08-10

Dobiegły końca wakacyjne zajęcia zorganizowane przez Bibliotekę w Marzęcinie, podczas których dzieci mogły wypełnić wolny czas twórczą, a przy tym przyjemną i wesołą zabawą. Były zabawy integracyjne, głośne czytanie książek, zagadki, konkursy wiedzy, zajęcia plastyczno- techniczne i całe mnóstwo innych. Sprawiły one, że każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Pogoda w tym roku była wyjątkowo słoneczna i gdy tylko czas pozwalał spędzaliśmy go na nowym boisku, dając wyraz sportowej pasji. Posprzątaliśmy teren wokół biblioteki, a podczas zajęć kulinarnych „skomponowaliśmy” samodzielnie przepyszną sałatkę owocową.

Na zakończenie wakacyjnych zajęć, każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom, lody i słodki upominek. Rozstrzygnięty został konkurs na "Najlepszego Czytelnika Wakacji" - został nim Paweł z ilością 27 przeczytanych książek. Wyłoniliśmy także „Warcabowego Mistrza Wakacji”.

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział w naszych wakacyjnych zajęciach

0_IMG_1238.JPG 1_IMG_1338.JPG 2_IMG_1296.JPG

Lato pełne przygód w bibliotece w Marzęcinie
dodano: 2018-07-19

Tegoroczne wakacje w bibliotece w Marzęcinie przebiegają pod hasłem "Lato pełne przygód" i mają na celu zachęcenie dzieci do spędzenia wolnego czasu w sposób pożyteczny, atrakcyjny i bezpieczny. Biblioteka przygotowała różnorodne zajęcia, które pozwoliły na twórcze i czynne zajęcia podczas wakacji. Wielką atrakcją jest nowo otwarte boisko przy szkole, a położone w niewielkiej odległości od biblioteki. Często chodzimy rozgrywać mecze piłki nożnej, spędzając czas aktywnie i na sportowo. Mieliśmy dzień na słodko - piekliśmy i zajadaliśmy się goframi – mniam!

Malujemy, rysujemy, tworzymy prace, gramy w gry planszowe.

Wakacje trwają, więc wszystkich zainteresowanych dobrą zabawą i miłym towarzystwem zapraszamy w nasze progi. Będziemy jeszcze uczestniczyć w zajęciach literackich, plastycznych i sportowych a także rozwiązywać zagadki, rebusy, przeprowadzać konkursy wiedzy i przede wszystkim dobrze się bawić!

No i oczywiście wypożyczać i czytać książki!!!

Zapraszamy!

0_IMG_1191.JPG 1_IMG_1211.JPG 2_IMG_1165.JPG

1 2 3
 
 
 
 
 
 
 
82-100 Nowy Dwór Gdański, ul. Sikorskiego 23, biblioteka.ndg@bpndg.org © Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Nowy Dwór Gdański odsłon:1359548