BIBLIOTEKA PUBLICZNA MIASTA I GMINY NOWY DWÓR GDAŃSKI
 
 
BIBLIOTEKA PUBLICZNA MIASTA I GMINY NOWY DWÓR GDAŃSKI
A | A  

82-100 Nowy Dwór Gdański
ul. Sikorskiego 23
+48.552472649
biblioteka.ndg@bpndg.orgPONIEDZIAŁEK11°° - 18°°
WTOREK11°° - 18°°
ŚRODA11°° - 18°°
CZWARTEK11°° - 18°°
PIĄTEK11°° - 18°°
SOBOTA9°° - 15°°


Inspektor Ochrony Danych
email: szkolenia-bhp@wp.pl
tel./fax. 55 233 56 80
tel. kom. 501 593 977 

BIBLIOTEKA PUBLICZNA MIASTA I GMINY NOWY DWÓR GDAŃSKI
FILIA BIBLIOTECZNA W MARZĘCINIE

82-100 Marzęcino
ul. Polna 5D
tel.: 55 245-90-24
mail: filia.marzecino@bpndg.org
Kierownik Filii: Olga Stolarz

PONIEDZIAŁEK  10°° - 17°°
WTOREK          10°° - 17°°
CZWARTEK       10°° - 17°°

CZYTELNIA INTERNETOWA CZYNNA W GODZINACH OTWARCIA BIBLIOTEKI


Andrzejkowe wróżby
dodano: 2016-12-02

29 listopada w naszej bibliotece odbyły się andrzejkowe wróżby. 24 osobowa grupa dzieci i młodzieży przybyła do biblioteki, by wspólnie spróbować „zajrzeć w przyszłość”. „Przebijaliśmy serca” z imionami, losowaliśmy imiona przyszłych partnerów, a także sprawdzaliśmy, kto z naszej grupy jako pierwszy weźmie ślub. Rzucaliśmy również skórką od jabłka i sprawdzaliśmy, w jaki sposób się ułożyła i co to może znaczyć. Nie obeszło się bez tradycyjnego lania wosku, które cieszyło się największą popularnością spośród wszystkich wróżb.

0_IMG_0941.JPG 1_IMG_0960.JPG 2_IMG_0961.JPG

Misiowa wizyta w naszej bibliotece
dodano: 2016-12-02

25 listopada swoje urodziny obchodzi każdy pluszowy miś. Z tej okazji naszą bibliotekę odwiedziła grupa przedszkolaków, Misie. Dzielnych Misiów przyszło 15 wraz ze swoimi ukochanymi pluszakami. Dzieci zapoznały się z historią powstania pluszaków, opowiedziały z jakimi zwierzątkami kojarzy się im bohater dnia oraz jakie misie są znane z książek lub filmów. Najpopularniejszy okazał się Miś Uszatek i Kubuś Puchatek wraz z przyjaciółmi. Zaśpiewaliśmy również piosenkę Stary niedźwiedź mocno śpi. Słodki poczęstunek towarzyszył Misiom podczas czytania przygód Misia Uszatka. Na sam koniec przedszkolaki namalowały pluszaki, które towarzyszą im podczas snu.

0_IMG_0878.JPG 1_IMG_0895.JPG 2_IMG_0881.JPG

Jesienne dekoracje
dodano: 2016-11-07

Październik już za nami. W tym miesiącu zrobiliśmy wiele jesiennych ozdób, które witają wszystkich już od wejścia. Stworzyliśmy między innymi pawie z jesiennych liści czy jeże z masy solnej. Podczas zajęć każdemu towarzyszył dobry humor pomimo jesiennej deszczowej pogody.

0_IMG_0804x.JPG 1_IMG_0808 x.JPG 2_IMG_0822 x.JPG

Nasz udział w Narodowym Czytaniu ''Quo vadis''
dodano: 2016-09-19

3 września 2016 roku w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Nowym Dworze Gdańskim odbyło się Narodowe Czytanie powieści Henryka Sienkiewicza Quo Vadis. Wśród osób czytających dzieło Sienkiewicza znalazły się trzy czytelniczki z naszej filii: Marika Stolarz, Daria Wiśniewska oraz Magdalena Wiśniewska. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.

0_DSC00551.JPG 1_DSC00555.JPG 2_DSC00562.JPG

Lato w bibliotece w Marzęcinie
dodano: 2016-08-29

Choć pogoda nie dopisała w tegoroczne wakacje, biblioteka w Marzęcinie tętniła życiem. Dzieci z chęcią brały udział w organizowanych zajęciach. Program zajęć był różnorodny i odpowiedni do wieku uczestników. Dzieci i młodzież z chęcią brały udział w robieniu origami z kółek wraz z rówieśnikami. W tym roku popularnością cieszyła się nasza świnka i myszka zrobiona z papieru. Nie było dnia, w którym nie gralibyśmy w grę Duuuszki. Wiele czasu spędziliśmy przy rozwiązywaniu krzyżówek, zagadek i łamigłówek z czasopisma Świerszczyk. Kiedy tylko zrobiło się ciepło na dworze dzieci korzystały z kredy, piłek i skakanek należących do biblioteki. Podczas wakacji wyłoniliśmy mistrza wiedzy o Polsce. Został nim Szymon Wiśniewski. Dzięki zakupionym artykułom papierniczym i słodyczom uczestników można było nagrodzić za czynny udział w zajęciach. Wszystko co dobre szybko się kończy. Wielkimi krokami zbliża się rok szkolny a dzieci czekają już by w ferie zimowe ponownie uczestniczyć w zajęciach.

0_IMG_0728.JPG 1_IMG_0565.JPG 2_IMG_0634.JPG

Biblioteka na Ciebie czeka
dodano: 2016-06-10

Za oknami biblioteki w Marzęcinie widać zbliżające się lato. Pogoda już wszystkich rozpieszcza i dzieci z niecierpliwością wyczekują tegorocznych wakacji.

A w bibliotece cały czas coś się dzieje. Między grami i zabawami, grą na komputerze dzieci uczestniczą także w różnorodnych zajęciach plasyczno-technicznych. Zrobiliśmy plakat z bocianami z okazji Dnia Bociana (31.05) - najbardziej „polskiego ptaka” (tuż obok biblioteki, po sąsiedzku, mamy okazję obserwować piękne bocianie gniazdo!). Wykonaliśmy kolorowe wiatraczki i stworzyliśmy letni wystrój biblioteki: biedronki, żabki, ptaszki i kolorowe kwiaty cieszą oczy każdego, kto do nas zajrzy.

Zapraszamy wszystkich chętnych po książkę, jak i spędzenie czasu wolnego z rówieśnikami. Bo z biblioteką nikt nie będzie się nudzić!.

0_IMG_0539.JPG 1_IMG_0548.JPG 2_IMG_0550.JPG
Ferie, ferie i po feriach
dodano: 2016-03-03

Na czas ferii zimowych Filia Biblioteczna w Marzęcinie przygotowała dzieciom wiele ciekawych ofert miłego spędzania czasu w bibliotece. Proponując im udział w zajęciach czytelniczych, plastyczno- technicznych oraz różne gry i zabawy . Dzieci miały możliwość korzystania z 2 stanowisk komputerowych z dostępem do internetu. Dużą popularnością cieszyły się konkursy, za które uczestnicy otrzymywali nagrody i słodycze.

Dużo zabawy i śmiechu było przy nowej grze zręcznościowej  " Wygibajtus '', gdzie trzeba było wykazać się dużą sprawnością fizyczną.

Jak co roku przeprowadzony został konkurs czytelniczy na ''Czytelnika Ferii 2016 ''. Laureatką została Martynka Cira z klasy IV z ilością 20 wypożyczonych książek.

   Na zakończenie ferii dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy.

0_IMG_0528.JPG 1_IMG_0532.JPG 2_IMG_0537.JPG
Czytelnicy Biblioteki w Marzęcinie nagrodzeni w konkursie ekologicznym
dodano: 2016-01-25

21.01.2016. w Sali Dwukolumnowej Żuławskiego Parku Historycznego odbyło się uroczyste rozdanie nagród w konkursie ekologicznym na wykonanie prac plastycznych z materiałów recyklingowych. Konkurs przeprowadzony został w ramach projektu ''Ekologiczne Żuławy''. Celem konkursu była edukacja w zakresie prawidłowego gospodarowania i selektywnego zbierania odpadów komunalnych.

Biblioteka w Marzęcinie wzięła udział w tym konkursie i wystawiła prace 5 dzieci.

Miło nam, że wśród nagrodzonych znalazł się Szymon Ligęza z klasy III, który w swojej kategorii wiekowej zajął III miejsce. Pozostałych czworo uczestników konkursu nagrodzono dyplomami. Tym bardziej się cieszymy i czujemy satysfakcję, że konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Wpłynęło przeszło 200 prac!  Dzieci musiały wykazać się inwencją twórczą, pomysłowością i kreatywnością.
Szymon odebrał nagrodę - grę planszową oraz dyplom i przyszedł do biblioteki pochwalić się i podzielić swoim szczęściem z wygranej. 

0_IMG_0511.JPG 1_IMG_0515.JPG 2_IMG_0513.JPG

Wakacje już za nami
dodano: 2015-09-04

Wzorem lat ubiegłych biblioteka w Marzęcinie zapewniła dzieciom pozostającym podczas wakacji w domu, możliwość miłego i aktywnego spędzenia czasu w bibliotece na wspólnej zabawie. Tegoroczne wakacje przebiegały pod hasłem "Mamo, Tato - czas na lato. Wakacje 2015 - bezpieczne nie znaczy nudne". Dzieci wzięły udział w wielu zajęciach edukacyjnych i literackich, plastyczno-technicznych np: quillingu, malowaniu plakatu palcami, konkursach, grach i zabawach. Podczas zajęć czytelniczych czytaliśmy i słuchaliśmy fragmentów książek, dowcipów i czasopism dla dzieci. Chętnie też korzystaliśmy w bibliotece z komputerów i internetu.

Wzięliśmy udział w konkursie ogłoszonym na łamach czasopisma "Świerszczyk". Wystarczyło rozwiązać krzyżówkę i wymyślić oryginalne wakacyjne pozdrowienie z miejsca, w którym właśnie jesteśmy. Wspólnie ułożyliśmy króciutki wierszyk, który widocznie się spodobał jurorom, bo wygraliśmy nagrodę książkową pt: "Madeline w Paryżu" Ludwiga Bemelmansa. Oto nasz wierszyk:

" KTO CZYTA NIE BŁĄDZI ''

 
My dzieci z biblioteki wszystkich pozdrawiamy,

bo wśród książek  super wakacje spędzamy!

Właśnie czytamy " Świerszczyka ",

nieszkodliwie rozrabiamy, i z panią Olą

w bibliotece  miło czas spędzamy.

Mamy nadzieję , że książkę wygramy

i ją z chęcią wszyscy przeczytamy.

 

Rozegraliśmy turniej o tytuł Mistrza Sierpnia w warcabach. Pod koniec wakacji rozstrzygnięty został konkurs czytelniczy na Najlepszego Czytelnika Wakacji. Dzięki zakupionym artykułom papierniczym i słodyczom można było nagrodzić uczestników zajęć i konkursów.

Wakacje 2015 dobiegły końca, a z nimi beztroski czas. Dzieci z zapałem wrócą do szkoły, aby już w ferie znów spotkać się w bibliotece na wspólnych zajęciach.

0_IMG_0420.JPG 1_IMG_0460.JPG 2_IMG_0484.JPG

Mamo, tato - czas na lato… w Marzęcinie
dodano: 2015-07-10

Jak co roku biblioteka w Marzęcinie serdecznie zaprasza dzieci na zajęcia wakacyjne. Młodym czytelnikom proponujemy zajęcia plastyczne, literackie i edukacyjne a także gry i zabawy sportowe. Spędzamy również czas w plenerze, na placu zabaw w pobliżu biblioteki. Bawimy się i gramy w gry zespołowe, dzieci biorą udział w konkursach i zabawach zręcznościowych.

Podczas przeprowadzanych w bibliotece zajęć plastyczno- technicznych dzieci mogą się wykazać swoimi umiejętnościami. Ostatnio udekorowały bibliotekę własnoręcznie wykonanymi żabkami, motylkami i biedronkami. Dużym zainteresowaniem cieszą się konkursy wiedzy, quizy i zagadki. Jest też czas na zajęcia literackie i zabawy z książką. Przed nami jeszcze czas wakacyjnej beztroski i zabawy, więc dlaczego nie spędzić go w bibliotece !!!

Serdecznie zapraszamy!

0_IMG_0326.JPG 1_IMG_0400.JPG 2_IMG_0394.JPG

2 3 4
 
 
 
 
 
 
 
82-100 Nowy Dwór Gdański, ul. Sikorskiego 23, biblioteka.ndg@bpndg.org © Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Nowy Dwór Gdański odsłon:1651429