BIBLIOTEKA PUBLICZNA MIASTA I GMINY NOWY DWÓR GDAŃSKI
 
 
BIBLIOTEKA PUBLICZNA MIASTA I GMINY NOWY DWÓR GDAŃSKI
A | A  

82-100 Nowy Dwór Gdański
ul. Sikorskiego 23
+48.552472649
biblioteka.ndg@bpndg.orgPONIEDZIAŁEK11°° - 18°°
WTOREK11°° - 18°°
ŚRODA11°° - 18°°
CZWARTEK11°° - 18°°
PIĄTEK11°° - 18°°
SOBOTA9°° - 15°°


Inspektor Ochrony Danych
Tomasz Henzler
email: inspektor@cbi24.pl 

BIBLIOTEKA PUBLICZNA MIASTA I GMINY NOWY DWÓR GDAŃSKI
FILIA BIBLIOTECZNA W MARZĘCINIE

82-100 Marzęcino
ul. Polna 5D
tel.: 55 245-90-24
mail: filia.marzecino@bpndg.org
Kierownik Filii: Olga Stolarz

PONIEDZIAŁEK  10°° - 17°°
WTOREK          10°° - 17°°
CZWARTEK       10°° - 17°°

CZYTELNIA INTERNETOWA CZYNNA W GODZINACH OTWARCIA BIBLIOTEKI


Dzieci lubią misie, misie lubią dzieci
dodano: 2018-12-04

25 listopada swoje święto obchodził najmilszy, najprawdziwszy przyjaciel dzieci – Pluszowy Miś! Do wspólnej zabawy z misiami zaprosiła  przedszkolaków Publiczna Biblioteka w Marzęcinie. 26 i 27 listopada dzieci z grupy "Krasnali" i" Misiów" wraz z swoimi Paniami odwiedziły naszą bibliotekę. Mali goście przynieśli ze sobą swoje pluszowe przytulanki, o których pięknie opowiadali. W czasie spotkania nie zabrakło głośnego czytania fragmentu książki pt. „Miś Uszatek" Cz. Janczarskiego o znanym i sympatycznym misiu.

Znalazł się też czas na chwilę wspaniałej zabawy i słodkie co nieco.

0_IMG_1390.JPG 1_IMG_1400.JPG 2_IMG_1403.JPG

Zakończyliśmy „lato pełne przygód” w bibliotece w Marzęcinie
dodano: 2018-08-10

Dobiegły końca wakacyjne zajęcia zorganizowane przez Bibliotekę w Marzęcinie, podczas których dzieci mogły wypełnić wolny czas twórczą, a przy tym przyjemną i wesołą zabawą. Były zabawy integracyjne, głośne czytanie książek, zagadki, konkursy wiedzy, zajęcia plastyczno- techniczne i całe mnóstwo innych. Sprawiły one, że każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Pogoda w tym roku była wyjątkowo słoneczna i gdy tylko czas pozwalał spędzaliśmy go na nowym boisku, dając wyraz sportowej pasji. Posprzątaliśmy teren wokół biblioteki, a podczas zajęć kulinarnych „skomponowaliśmy” samodzielnie przepyszną sałatkę owocową.

Na zakończenie wakacyjnych zajęć, każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom, lody i słodki upominek. Rozstrzygnięty został konkurs na "Najlepszego Czytelnika Wakacji" - został nim Paweł z ilością 27 przeczytanych książek. Wyłoniliśmy także „Warcabowego Mistrza Wakacji”.

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział w naszych wakacyjnych zajęciach

0_IMG_1238.JPG 1_IMG_1338.JPG 2_IMG_1296.JPG

Lato pełne przygód w bibliotece w Marzęcinie
dodano: 2018-07-19

Tegoroczne wakacje w bibliotece w Marzęcinie przebiegają pod hasłem "Lato pełne przygód" i mają na celu zachęcenie dzieci do spędzenia wolnego czasu w sposób pożyteczny, atrakcyjny i bezpieczny. Biblioteka przygotowała różnorodne zajęcia, które pozwoliły na twórcze i czynne zajęcia podczas wakacji. Wielką atrakcją jest nowo otwarte boisko przy szkole, a położone w niewielkiej odległości od biblioteki. Często chodzimy rozgrywać mecze piłki nożnej, spędzając czas aktywnie i na sportowo. Mieliśmy dzień na słodko - piekliśmy i zajadaliśmy się goframi – mniam!

Malujemy, rysujemy, tworzymy prace, gramy w gry planszowe.

Wakacje trwają, więc wszystkich zainteresowanych dobrą zabawą i miłym towarzystwem zapraszamy w nasze progi. Będziemy jeszcze uczestniczyć w zajęciach literackich, plastycznych i sportowych a także rozwiązywać zagadki, rebusy, przeprowadzać konkursy wiedzy i przede wszystkim dobrze się bawić!

No i oczywiście wypożyczać i czytać książki!!!

Zapraszamy!

0_IMG_1191.JPG 1_IMG_1211.JPG 2_IMG_1165.JPG

Ferie w Marzęcińskiej Bibliotece
dodano: 2018-02-13

Przez cały okres ferii zimowych, w Bibliotece Publicznej w Marzęcinie, odbywały się zajęcia dla dzieci i młodzieży, podczas których można było pograć w gry planszowe, poukładać puzzle, a także „powyginać śmiało ciało” podczas gry "Wygibajtus” -  śmiechu i dobrej zabawy było co niemiara. Odbyły się zajęcia plastyczne i literackie. Dzieci zrobiły przeurocze doniczki z plastikowych butelek. Był dzień kulinarny, podczas którego robiliśmy pyszne i chrupiące  gofry z dżemem, które znikały błyskawicznie w zadowolonych buziach dzieci. Mogliśmy sprawdzić się w konkursach wiedzy z różnych dziedzin i zagrać o tytuł mistrza gry w warcaby. Uczestnicy konkursów otrzymali nagrody i słodycze. W drugim tygodniu ferii przyszła do nas zima, którą przywitaliśmy na dworze bawiąc się w śnieżki i próbując ulepić bałwana. Codziennie można też było skorzystać ze stanowisk komputerowych z dostępem do internetu.
Na zakończenie ferii uczestnicy zimowych zajęć otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy. Miłym akcentem było również podsumowanie konkursu o tytuł "Super Czytelnika 2017 roku" i wręczenie nagród i dyplomów tym, którzy w zeszłym roku przeczytali najwięcej książek – rekord roku 2017 to 135 książek!!! Przy słodkim poczęstunku i w miłej atmosferze ferie dobiegły końca, ale Biblioteka wciąż jest otwarta i czeka na wszystkich, którzy zechcą się z nią zaprzyjaźnić. Zapraszamy i do zobaczenia!

0_IMG_1055.JPG 1_IMG_1062.JPG 2_IMG_1087.JPG

W świątecznym nastroju
dodano: 2017-12-22

Boże Narodzenie tuż, tuż i wszystkim dużym i małym udziela się magiczny i świąteczny nastrój. Warto jednak w ferworze przedświątecznych przygotowań znaleźć chwilkę na spotkanie w bibliotece. W bibliotece  w Marzęcinie dzieci wzięły udział w zajęciach plastycznych, tematem których była "Zima", taka prawdziwa, biała, wytęskniona i wyczekiwana przez nas wszystkich. Ubieraliśmy choinkę i wspólnie śpiewaliśmy piękne polskie kolędy. Dzieci wzięły także udział w konkursie pt: "Co wiesz o Świętach Bożego Narodzenia", połączonym ze słodkim poczęstunkiem. Jak się okazało - nie dla wszystkich polskie tradycje i zwyczaje są znane i oczywiste.
Opowiadaliśmy o listach do Św. Mikołaja, czytaliśmy książki o tematyce świątecznej. Do biblioteki zapisują się dzieci, które biorą udział w projekcie skierowanym do najmłodszych czytelników "Z książką na start" tym razem wypożyczając książki o Św. Mikołaju i jego pomocnikach. Uczestnikom zajęć dziękujemy za wspólne spędzenie czasu. Wszystkim życzymy udanych i radosnych świąt!

0_IMG_1027.JPG 1_IMG_1025.JPG 2_IMG_1044.JPG

Nasze wakacje
dodano: 2017-09-05

Wakacyjny czas szybko minął. Pogoda ponownie nie dopisała, ale to nie przeszkodziło w dobrej zabawie w bibliotece. Miło spędziliśmy czas w swoim towarzystwie robiąc piękne, kolorowe ozdoby, bawiąc się na dworze, wspólnie gotując czy grając w gry planszowe i komputerowe. Chętnych do zajęć i zabaw nie brakowało, a na zakończenie wakacji w bibliotece każdy otrzymał pamiątkowy dyplom i słodki upominek.

0_IMG_0936.JPG 1_IMG_0954.JPG 2_IMG_0996.JPG

Wakacje czas zacząć!!!
dodano: 2017-06-30

W pierwsze dni wakacji w bibliotece przygotowaliśmy to, co każdy z nas uwielbia, owoce. Masa solna, niezwykle lubiana forma zajęć plastycznych, pozwoliła nam na uformowanie naszych ulubionych, zdrowych smakołyków. Pomysłów była niezliczona ilość. Szybko zabraliśmy się do pracy i miło spędziliśmy czas na wspólnej zabawie.

0_IMG_0887.JPG 1_IMG_0888.JPG 2_IMG_0900a.JPG
Dzień z Januszem Korczakiem
dodano: 2017-04-04

Nie pierwszy już raz grupa Misiów odwiedziła bibliotekę. Tym razem Misie przyszyły w celu wysłuchania fragmentu książki napisanej przez Janusza Korczaka Król Maciuś na bezludnej wyspie. Przed czytaniem książki w skrócie zapoznaliśmy się z życiem i twórczością autora. Na starych zdjęciach mogliśmy obejrzeć Janusza Korczaka w otoczeniu swoich podopiecznych. Misiom bardzo podobała się wizyta zarówno w bibliotece jak i na bezludnej wyspie wraz z Maciusiem. Dzieci obiecały, że jeszcze nieraz odwiedzą bibliotekę.

0_IMG_0800.JPG 1_IMG_0797.JPG 2_IMG_0799.JPG

Ferie 2017 w bibliotece
dodano: 2017-02-02

Ferie w bibliotece dobiegły końca. W tym tygodniu miło spędziliśmy czas przy wspólnym graniu w nowe gry jak i zabawach ruchowych. Ciężko było nie zaśmiać się podczas zabawy w Pomidora lub Głuchy telefon. Bawiliśmy się również w Piegusa, który był dla wszystkich nowością. W czwartek stworzyliśmy podwodny świat z origami, natomiast w piątek robiliśmy małe cuda z masy solnej. Na zakończenie ferii uczestnicy otrzymali dyplomy oraz słodki upominek. Zakończyliśmy również konkursy plastyczne oraz czytelnicze. Czytelnikiem Ferii 2017 został Radek Folusiewicz.

001_19.jpg 002_62.jpg 002_90.jpg
Tydzień ferii już za nami!
dodano: 2017-01-23

Pierwszy tydzień ferii dobiegł końca. W bibliotece dzieci miały okazję do przyjemnego spędzenia czasu wśród rówieśników. W pierwszy dzień ferii wyszliśmy przywitać zimę, która w końcu do nas przyszła i wspólnie bawiliśmy się na śniegu. Ulepiliśmy bałwana, którego nazwaliśmy Leon. Wita on każdego, kto nas odwiedza. Później odbyła się bitwa na śnieżki, po której wróciliśmy do biblioteki na gorącą herbatę. W następnych dniach tworzyliśmy wiele prac plastycznych. Nie obeszło się bez czytania Królowej Śniegu. Spędziliśmy również wiele czasu na graniu w gry planszowe i komputerowe.

Przed nami jeszcze cały tydzień ferii – zapraszamy do wspólnej zabawy!

0_IMG_0745.JPG 1_z36.JPG 2_IMG_0762x.JPG
1 2 3
 
 
 
 
 
 
 
82-100 Nowy Dwór Gdański, ul. Sikorskiego 23, biblioteka.ndg@bpndg.org © Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Nowy Dwór Gdański odsłon:2620480